Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vőlegényem anyukájával 7 év...

Vőlegényem anyukájával 7 év után vette fel a kapcsolatot. Vannak komoly problémák. Kinek mit higgyek el?

Figyelt kérdés

Vőlegényemnek 19 évesen megszakadt a kapcsolata az anyjával. Akkor ő ment egyetemre, az anyja meg eladta a családi házat, nem volt hová hazamennie hétvégente, hát nem is ment. A kapcsolat megszakadt, egyikük sem kereste a másikat. Az anyja még az új címét sem adta meg, csak telefonon szólt, hogy elköltözött, összepakolta a cuccaimat és elvitte őket a nagyijához. Ott megtalálja.

...


Egy hónap múlva lesz az esküvőnk, decemberben már anyuka leszek. Hallotta anyősjelölt a nagy hírt, fel is keresett facebookon minket (közös fiókunk van). Egy semleges hangvételű levél volt. Semmi megbánás, semmi bocsánatkérés vagy valami őszinte érdeklődés...


Találkoztunk, elhozta az élettársát is, akit addig nem is ismert a párom. Egy fél órát kávéztunk (nyilvános helyen) eleinte semleges volt a téma, meg a hangulat is. Majd fél óra után anyukája párja levetette a jópofi álarcot és durván beszólt a vőlegényemnek, hogy milyen hálátlan kis dög, anyukája a szívét-lelkét kiteszi érte ő meg játsza a sértődött herceget, pedig ő az ...és itt jön a lényeg!...szóval őmiatta lett földönfutó az anyja.


Abban a pillanatban lemerevedtem és nem is értettem mi a fenéről beszél. Na kiderült, hogy anyja azt mesélte be a pasinak, hogy a ház árának nagy részét neki adta és ő vett belőle magának sajátot és abból végezte el az egyetemet etc...

Mondanom sem kell párom azt állítja, hogy egyetlen fillért nem láttott semmilyen pénzből. Utoljára talán az egyetem második félévében kért anyjától pénzt (de ez csak vonatjegy, meg kollégiumi befizetésnyi összeg volt)...

Teljesen kiakadt és lehazugozta, leelmebetegezte az anyját, majdnem nekiment a pasinak is. Nagyon feldúlta az eset.

Azóta is olyan tüskés, puffog, nem képes napirendre térni fölötte.

Én neki hiszek.


Anyukám meg még egy ismerősöm viszont azt mondja, hogy itt most nekem meg kellene hallanom a vészcsengőt. Nem biztos, hogy minden úgy van, ahogy ő mondja.


A baba a pocakomban. Nemsokára lagzi.

Én meg megkaptam az élettől ezt a mocskot. Honnan lehet ilyenkor megtudni, hogy mi az igazság.


2013. jún. 22. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, ez emberismeret kérdése. Ha jó emberismerő vagy és elég régóta vagytok együtt, akkor látnod kell rajta, hogy hazudik-e, vagy csak egyszerűen feldúlta a helyzet.
2013. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerjük őket, nem tudjuk, hogy kinek mit higgy.
2013. jún. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Egyértelmű, hogy alaptalanul nem kell gyanúsítgatnod a párodat, de azért nekem is fúrná az oldalamat a kíváncsiság.


Miért adta el az anyja a házat mikor 19 éves volt? És miért nem beszélt utána? Előtte normális viszonyuk volt? Mert azért ha az embert nem keresi az anyja, ő azért még normál esetben próbálkozik...


Az egyetemen fizetősre járt? Hol lakott? Albérlet, koli? Miből finanszírozta, ha semmi támogatást nem kapott otthonról? Végig dolgozott tán?

2013. jún. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
De szívesen mondanék most valami okosat..,de az a helyzet hogy mivel nem ismerjük a vőlegényed, sem az anyját,nemigen lehet erre számodra valóban hasznos választ adni. Mindenesetre azon gondolkodj el hogy ha az anyja kanja igazat mondott, akkor a vőlegényed miért ment volna bele abba, hogy találkozzatok az anyjával, és vállalta volna hogy kiderül Ő hazudott neked a történtekről? Ebben a helyzetben neked kell eldöntened kinek hiszel, elvégre neked kéne ismerned a vőlegényed annyira hogy el tudd dönteni mi az igazság.
2013. jún. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy meg tegyük fel, hogy az anya mondd igazat. Nem szorított pisztolyt a fejéhez a vőlegényed, hogy már pedig add el a házat, és add ide a pénzt belőle. Azt a pénzt ha adta, önként adta, így a párod szemére ilyet nem vethet egy noname senkiházi, akivel akkor találkozott először. Az anyja, aki ha adta, valószínűleg jó szívvel adta, végképp nem vetheti a szemére.


De szerintem a párodnak higgy, ugyanis az anyja élettársa vádjára kiakadt, ilyen düh pedig meglepetés miatt szokott lenni szerintem. Meglepődhetett, mikor ez a vád érte, és ezért kelt ki magából.


Ha tényleg "kiforgatta" volna az anyját, nem találkozott volna velük, hiszen bármikor kitálalhatnak neked, vagy ha ezt vállalta, nem lepődött volna így meg, és nem háborodik fel, hazugságot üvöltve. Szerintem legalább is.

2013. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4:


Csak mint elvi lehetőség, nem tény.

A vőlegény most találkozott először az Anyja pasijával, vagyis nem ismertette, nem tudhatta, hogy ő mit tud, és milyen a személyisége, hogy fog viselkedni.

Nem az Anyukája hozta fel a témát. Tehát tőle nem tartott, sokkal jobban ismeri.


***************************


Egy kívülálló nem fogja tudni megmondani az igazságot. A vészcsengő bennem is megszólalna, mert a dolgok igen ritkán fekete-fehérek.

Amikor eladta az anya a családi házat, akkor hova ment lakni? Mit csinált a pénzel? Miért adta el?


Most a vőlegényed lakást vett, vagy az egyetem végezte el belőle, vagy annyi volt a pénz, hogy mindkettőt? Mármint a mama szerint.


Engem legalább ennyire elbizonytalanítana, ha nem jobban, a vőlegényed agresszív és alpári kirohanása. Az én párom, egy ilyen szituációban sem menne neki senkinek, mert a verbális és fizikai erőszak is távol áll tőle.


Nem vagy könnyű helyzetben, a babával a pocidban. Baba nélkül én várnék az esküvővel, amíg nem látok tisztábban.

2013. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most már megvolt a kapcsolatfelvétel, úgyhogy elbeszélgethetsz az anyukájával. És akkor lesz róla is egy benyomásod.

De gondold el ezt a verziót is: anya vagy, eladod a házat, odaadod a pénzt a fiadnak úgy, hogy Te földönfutóvá légy, majd felé se nézel többet.

Találj ki keresztkérdéseket minden érintett számára, és abból okosabb lehetsz.

Várok, hogy mi lett, baromi izgalmas a téma!!

2013. júl. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!