Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kisfiam most egy hónapos,...

A kisfiam most egy hónapos, de már most azon agyalok, hogy ha nagyobb lesz elmondjam e neki, hogy az apukája évekkel ezelőtt börtönben ült. Nem szeretném, ha emiatt lenézné majd az apját. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 12:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%
Hát azért nem mindegy. Mert a sikkasztást még elnézném apámnak, de a súlyos testi sértést NEM! Kutyából nem lesz szalonna, ez mindig így van!
2013. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Az te vagy..... Szégyelhetnéd magad! Gondolom te tökéletesnek hiszed magad..
2013. jún. 26. 13:36
 13/25 anonim ***** válasza:
11%
Én nem fogom elmondani azt, hogy az apukája javítóintézetben volt. Ha megtalálja majd a bizonyítványát, akkor azt mondom,hogy az apja mindenképpen 1 bizonyos szakmát akart tanulni, ami ritka, és azért kellett Aszódon tanulnia. És ezt az apuka kérte, azóta meghalt, de ezt így mondom majd.
2013. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Abban egyetértünk, hogy tényleg nem mindegy. Gyilkosság, vagy pedofilizmus, sorozatos rablás vagy egy be nem fizetett adó miatt leülte inkább a pénzt.
2013. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Oka van annak, ha valaki börtönbe kerül! Persze, megváltozott. Mint a faszi akit 18 év után kiengedtek, 1 hét után meg megerőszakolt egy kislányt. Ő is nagy-nagyon megváltozott!
2013. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

11-esnek igaza van, nem mindegy azért miért kapta azt a büntetést. Az én párom is volt börtönben fél évet, azért, mert egy osztálytársnál füvet találtak, elkapták a rendőrök és beköpte a 18 éves barátomat, hogy nála is van. A srácot elengedték mert köpött, a barátom pedig fél évet kapott. Ez például számomra nem bűn, nem is szégyellem, a gyerekem előtt se szégyellném. Viszont ha bántott valakit, ha erőszakos volt, akkor az nagyon más.


Szerintem ne haragudj meg, de ez Neked okoz problémát, hogy a párod börtönben volt, te nem tudsz elszámolni a lelkiismereteddel és már most azon agyalsz,, hogy a gyereked vajon mit fog szólni hozzá. Ha megbocsátottál volna a gyerek apjának, akkor miért aggódnál annyira, hogy a gyereked nem így fog tenni?

2013. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Mikor a párom börtönben ült még nem éltünk együtt és mindegy mit tett én így fogadom el és a múltja ellenére szeretem.
2013. jún. 26. 13:47
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom jó nagy fekete folt lehet amit tett, ha még egy anonim oldalon sem mered leírni, hogy mi volt az. Jól írják többen is, egyáltalán nem mindegy, miért volt a hűsön. Ehhez mérten mondanám el a gyereknek is, ha majd nagyobb lesz.
2013. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
38%
Rendben, de akkor miért gondolod, hogy ha megtudná ezt a gyereked, akkor lenézné emiatt az apját? Szerintem ha azt látja a gyereked, hogy szereted az apját, ő viszontszeret téged, akkor baromian nem fogja érdekelni, hogy x évvel ezelőtt milyen törvényt szegett meg az apja. Az a fontos, hogy jól szeresse a gyerekét, akkor nem hiszem, hogy megutálná vagy lenézné ha megtudná, hogy mit tett.
2013. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A fiadnak márpedig a rendes erkölcsi nevelést kap, akkor fontos lesz, hogy mi miatt ült az apja.


Ha embert ölt, nőket erőszakolt, bankot rabolt... és mégis úgy nevelitek, hogy "de leülte, már nem számít", az régen rossz.

Attól még, hogy valaki leülte a büntetését és "ő megváltozott" a halottakba nem tér vissza a lélek, a bűn nem változik nem megtörténté, a sebek nem múlnak el nyomtalanul.


NAGYON nem mindegy, hogy mit követ el valaki!

2013. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!