Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyával,...

Hogyan értessem meg anyával, hogy nem vagyok már kisgyerek, és szeretnék néha emberekkel találkozni meg ilyesmik?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta anya nagyon félt engem mindentől, de olyan szinten, hogy ha sötétedik, még a szomszédba sem enged át...Egész életembe soha semmit nem lehetett vele megbeszélni, nem is tud rólam semmit sem, próbáltam beszélni vele, de nem igazán ment... Ha egy éven 2x szeretnék barátnőmhöz elmenni, aki kb 15 percre lakik, akkor már egyből, hogy nem menjek már, minek megyek oda, meg ilyenek, pedig csak beszélgetünk, semmi rosszat nem csinálunk, ha meg barátnőm jön át, akkor meg előtte idegesíti fel magát, és ígyis magas a vérnyomása, meg cigizik is, és ha még fel is idegesíti magát, akkor meg még több cigit szív. Én meg úgy vagyok vele, hogy akkor inkább nem idegesítem fel, csak sokszor már kiborulok, volt már ideg összeroppanásom is, sokat dolgozom, mindent megcsinálok úgy, hogy még szólniuk sem kell, hogy megcsináljam, viszont kikapcsolódás az teljesen 0, barátaim is úgy vannak, hogy suliból ismerem még őket. Egyetlen helyzet van, mikor "elenged" bárhová is, hogyha az suli vagy hivatalos ügyintés. És mivel néha olyan jó 5-10 percet valakivel beszélgetni, így azt mondom anyának, hogy hivatalos elintézni valóm van. Nem akarok neki hazudni, de nála tényleg úgy van, hogy amiről nem tud az nem fáj neki, pedig soha semmi rosszat nem szoktam tenni egyébként, életemben 1 korty alkoholt soha meg nem ittam, nem cigizek, egyszerűen csak kikapcsolódásra vágyom néha, vagy csak arra, hogy elmenjek sétálni ... Egyszer volt úgy, hogy elmentem barátnőmhöz, és mondta anya, hogy délre legyek otthon, erre 12:3 percre voltam otthon, és utána úgy kiabált velem, meg hogy többet nem találkozhatok vele, nem mehetek hozzá, én mindig csak idegesítem őt, ma is elmentem nagynénjémhez, aki 3 percre lakik tőlünk, erre már telefonált, hogy hol vagyok, meg mit tudok vele beszélni ennyit, pedig kb fél órát sem voltam nála. Meg azért se szoktam megmondani néha neki, hogy valójában hova megyek, mert akkor tudom, hogy ideges lesz, és felmegy még jobban a vérnyomása, és félek, hogy valami baja lesz emiatt... Akkor inkább megmondom, hogy sulit intézni megyek és kész ... Persze ő mindenkinek azt mondja, hogy soha nem szólna bele az életembe, meg hiába mondja nekem, hogy menjek ide-oda, nem megyek ... Mondtam neki már, hogy el akarom kezdeni a saját életem, különköltözni a szülőktől, arra nem mondott semmit, de kitudja, mit csinálna, ha tényleg elköltöznék .. :( Van egy fiú testvérem, ő távol dolgozik tőlünk, de vele nem csinálta ezt. És én tényleg nem akarok, csak egy ici pici szabadságot, hogy néha kikapcsolódjak...

2013. jún. 26. 13:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként 20 éves vagyok, és lány.
2013. jún. 26. 13:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyádat meg kellene tanítani a jómodorra...
2013. jún. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy 20 évesen ennyire Rád telepedjen édesanyád. Igenis mondj neki nem-et, mert Te egy önálló, független személyiség vagy saját akarattal. Ha most nem törsz ki, később még nehezebb lesz.


Felnőtt vagy már, jogod és kötelességed is dönteni az életedről.


Először nehezen fog menni az "ellentmondás", de valahogy el kell kezdeni. Határozottan állj ki az elhatározásaid mellett és mondd is el neki, ne ferdíts, mert rá fogsz szokni. Lesznek bőven konfliktusok, de most is vannak. Hosszabb távon csak az vezethet célra, ha végre önmagadra is figyelsz és ezt fel is vállalod.

2013. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja, ha különköltözöl, vagy ha esetleg még is annyira ideges és aggódós lesz, hogy az egészségét veszélyezteti, az az Ő hibája. Járjon terapeutához ha ezt nem tudja kezelni.


Nekem kalap, kabát lenne. Nem bírnék ott lakni. Jelentkezz pár munkára, ha felvettek valahova menj többed magaddal barátokkal albérletbe. Pont itt az ideje.

2013. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20 ÉVESEN NEM ENGEDI A KÖZÖSSÉGI ÉLETET?????? Már ne haragudj de ehhez te túl nagy vagy. DE ne mond el neki hogy te már felnöttnek számítasz mert akkor már jön a jól ismert : jó akkor menny dolgozni szerezz házat tartsd el magad...stb
2013. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de tartsd el magad, és akkor nem lesz joga beleszólni... De amíg ő pakolja a feneked alá a dolgokat.... Pff nem logikus?
2013. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Savlekotő ***** válasza:
Menjen dolgozni,azok hogy menjenek akiket 20 évesen a szomszédba nem engednek át 10 percre?.. Logickfack..
2020. aug. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!