Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális dolog,...

Szerintetek normális dolog, ha a mostohagyerekét is hozza?

Figyelt kérdés

A történet röviden: párom elvált, van egy kisiskolás fia, és a gyerek anyjának van az előző párjától egy kamasz fia. A srácnak van apja, törődik is vele, pénzeli is, szóval nem a párom a pótapja. A kisfiú elég sokat van nálunk, heti kb. 3 nap, ezt elfogadtam, tudom hogy a fia. A nagyobbik is sokat szokott beugrani, vagy van hogy elmennek közös programra kettesben, vagy a gyerek apjával hármasban, mert amúgy barátok. Én ezt is elfogadtam, ahogy azt is hogy az exével is sokat találkozik, mondhatni baráti a kapcsolatuk. Ezt tényleg elfogadtam, mert ha nem teszem nem működhetne a kapcsolatunk.

De most kicsit azért felhúztam magam. Megbeszéltük, hogy spórolunk, nem úgy jött be neki sem egy üzlet, bővíteni kellene a házat, kicsit újítani, így kell a pénz. Egy kisebb családi nyaralást terveztünk, úgy voltunk vele hogy kettesben csak hétvégente megyünk ide-oda. Ez eddig oké volt, mivel tudom hogy spórolni kell, és arra az egy hétre amit ki tudunk szorítani menjünk gyerekestől. Erre közli, hogy vigyük a nagyot is. Az apja-anyja nagyon jól áll, mindkettő viszi külföldi nyaralásra, táborozik is. Mi meg most hogy nincs úgy pénz még így is vigyük, ahelyett, hogy akkor kettesben mennénk, egy olcsóbbra, kijönne az srác árából.


2013. jún. 28. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Nehéz kérdés, ha sokáig nevelte olyan mintha a saját gyereke lenne, meg a gyerekének mégis csak a féltestvére.

Ha a szülők olyan jól állnak csak kifizetik a gyerek költségeit.

2013. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem normális, végül is a fia féltestvére, gondolom a párod is fiaként szereti, attól, hogy van apja. A fia is jobban ellesz így, hogy van vele rajta kívül még gyerek.
2013. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sokáig nevelte 2-11 éves koráig. Tudom, hogy szereti, de akkor is van annak a gyereknek anyja-apja. Biztos nem hagyná hogy kifizessék az utat, még ha fel is ajánlanák.

A fia 8 éves, a fiú 15 szóval nem igazán egy korosztály, ez nem indok, hogy jobban elvannak.

2013. jún. 28. 10:56
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

ne azon a szegény gyereken akarj garasoskodni

Szerintem a párod emberségből ötösre vizsgázik ha elviszi

Mindkét gyereknek lesznek közös élményei


Próbálod racionalizálni mért lenne érdemes megszabadulni a másik kölöktől Próbálsz érveket keresni meggyőzni magadat meg másokat de ez nem így megy

2013. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Márpedig el kell fogadnod, hogy két fia van, még ha az egyik nem is vér szerinti. Lehet, hogy az igazi apuka el tudja vinni külföldre, de attól még nem kell, hogy a párod sz*rjon a fejére, sőt. Lehet, hogy most még nincs annyi közös témájuk a srácoknak az eltérő korosztály miatt, de pár év múlva el fog jönni az a kor, amikor ez a korkülönbség elmosódik és a kissrácnak hatalmas segítség lesz, hogy van egy bátyja, akire felnézhet, akivel jó a kapcsolata és számíthat rá. Ne akard elmarni őket egymás mellől csak azért, mert akkor egy fokkal jobb helyre mehetnétek nyaralni. Örülj neki, hogy van olyan jó ember, hogy nem tesz különbséget köztük. Ha szereted a párodat, fogadd el a gyerekeivel együtt, ne csak a pénze kelljen.
2013. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ezen a nyaraláson múlna a kapcsolatuk. Sokat vannak együtt, az anyjuknál általában egyszerre vannak, szól a hét felét együtt töltik! És mint írtam nem az a gondom, hogy törődik vele a párom. Örülök én hogy jó ember, de szerintem nem kell túlzásba sem esni. Azt pedig erősen visszautasítom, hogy a pénze miatt vagyok vele!
2013. jún. 28. 12:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg én is vinném azt a fiút, hiszen ahogy te is írod, közeli a kapcsolatuk. Oké, hogy spórolás van, de szerintem nem azon az egy személyen/gyereken fog múlni az életetek, nem hiszem, hogy hú de megdobná a számlát...
2013. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem normális dolog.

Ne a pénzt nézd, hogy az a fiú mennyibe kerül nektek, az emberi kapcsolatok sokkal fontosabbak és főleg ha egyszer elszúrják, már nagyon nehéz visszacsinálni.

2013. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ha nem a pénze miatt vagy vele akkor beérnéd azzal is hogy Zalakaroson töltötök egy közös hetet


A két testvért meg ne akard szétválasztani


De ha annyira spórolás a fő szempont és természetesen nem a pénze miatt vagy vele akkor mért nem éred be mondjuk a Mátrával például?

2013. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Velem ugyan ez meg történt . Az apukám felesége nem szerette ha oda mentem , nem akarta hogy velük menjek stb. ez nekem nagyon rosszul esett az a gyerek lehet hogy érzi a helyzetét . Annak a gyereknek is jár az apjától ennyi és ő meg is akarja adni csak te ellenzed , hát ez szerintem csúnya dolog.
2013. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!