Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetetlen közös megegyezésre...

Lehetetlen közös megegyezésre jutnunk?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok, nagyon jó a kapcsolatom az édesanyámmal és a mamámmal, viszont van egy téma, amiben nem tudunk zöld ágra vergődni. Ez a fiatalok szerelmi kapcsolata. Nem volt még barátom, mert nem engedik meg, hogy legyen. Pedig volt már fiú akibe szerelmes voltam, nagyon is. Jelenleg nincs senki, akivel szívesen együtt lennék, de mikor mesélek itthon, hogy mennyire örülök, hogy a barátnőm már 1 éve együtt van a fiújával, akkor kiakadnak, és jön a vita. Azért, mert szerintük ez már élettársi kapcsolat, és akkor miért nem házasodnak össze. Mondtam nekik, hogy nem laknak együtt, de attól, mert átmennek egymáshoz, és nem is alszanak ott egymásnál még, attól miért lennének élettársak?! Azt mondták, hogy túlságosan elhülyült ez a világ, és, hogy nem engedik meg, hogy legyen barátom, még 18 éves korom után sem. :( Szóval hiába próbálom nekik megmagyarázni szépen, hogy most már ez normális, és nem olyan, mint régen volt, nem bírunk megegyezni. Segítsetek mit tehetnék még, ha később odakerül a sor, hogy találok egy fiút, akivel kölcsönösen szeretjük egymást? Tudom, hogy 18 éves korom után, már azt csinálok, amit akarok, de emiatt nem akarom, hogy összevesszek anyáékkal, és megromoljon a kapcsolatunk :(



2013. jún. 28. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtté válás és a magánélet kialakítása senkinek sem megy feszültségek nélkül. Ha elérted azt a kort, hogy munkát vállalhatsz én bíztatlak rá. Legyen saját kereseted, saját terveid és saját életed. Éld úgy, ahogy neked tetszik. Nem kell engedélyt kérned senkitől, ha a saját lábadra álltál, és azzal találkozhatsz és oda mehetsz, akivel és ahova akarsz. Sajnos anyai ágon nem haladnak nálatok a korral, és úgy gondolják még mindig 1800-at írunk, ahol a fiatalok csak felnőtt jelenlétében tömegben ülhetnek egymás mellett egy kanapén, és nézhetnek maguk elé. SZomorú, de rajtuk nem tudsz változtatni. Azt viszont, hogy TE hogy éled a saját életed, csak TE döntöd el. Nem fog menni egyik napról a másikra, de minél előbb önállósodsz, annál előbb lehet valódi magánéleted. N29
2013. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Hogyhogy nem engedik? Mert mit csinálnak, bezárnak? Mit mondtak, mikor engedélyezik, hogy barátod legyen? Vagy rögtön össze kell házasodnotok?
2013. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Tartsd titokban, ha lesz pasid. Nem szép, de mivel erre kényszerítenek, nincs más megoldás.
2013. jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig meg fog romlani átmenetileg ebben biztos lehetsz, sok családban az egy szem lányoknak olyankor a kapcsolat romlására is de előre kell törni, és megmutatni hogy van pár dolog amit így szokás csinálni

Részükről ez egy jó kifogás hogy régi időkben máshogy volt, pusztán arról van szó hogy tudják úgyis lesz még 4-5 barátod hol komolyabb hol átmeneti, éppen ezért kíméld meg magad a csalódástól, és ráérsz később ismerkedni komolyabban

Tesóm is 18 éves, 2 srácon túl van mégis szétmentek egyikkel másfél évig járt, anyuék már nem is tanácsolják neki az ismerkedést mert tényleg sok a k*csög gyerek a manapság

Végén kiderült hogy tesóm nem akart lefeküdni vele, és ezért szakítottak

21/F

2013. jún. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy ezzel rosszabbat érnek el. Rá kényszerítenek ,hogy hazudj,titkolózz. Inkább lennének kicsit engedékenyebbek,akkor tuti minden rendben lenne.
2013. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a választ mindenkinek! Titkolózni semmiképp sem szeretnék, akkor inkább elfogom mondani nekik, ha odakerül a sor, és egyszer úgyis meg kell érteniük, és lecsillapodnak. Konkrétan nem mondják ki, de utalnak rá, hogy azt szeretnék, ha huszonéves koromban lenne csak barátom, akivel össze is fogok házasodni.. Ezen kívül mindent megtudok beszélni velük, és így nem képzeltem el, hogy így fognak hozzáállni ehhez a témához. Pedig nem vagyok egy rossz gyerek szerintem. A tanulmányi átlagom 4,6. Nem járok bulizni, nem alkoholizálok és nem dohányzok, mert nem vágyok rá. Ritkán elmegyek barátnőimmel ide-oda, egyébként itthon vagyok, bár azt elismerem, hogy a házi munkában ritkán segítek, úgyhogy ezen változtatni fogok, de azért reméltem volna, hogy megengedik, hogy legyen magánéletem.

2013. jún. 28. 12:08
 7/9 anonim ***** válasza:

megengedik, hogy legyen magánéletem

A magánélet jár, nem a takarítás függvénye...

2013. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még mindig nem jól látod. A magánéletet nem "megengedik" valakinek. Amíg úgy nézed a világot, hogy "mit engednek meg", addig nem a magad ura vagy. A felnőtt létnek pedig pont az a lényege, hogy nem kérsz vagy vársz engedélyre.
2013. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Túl őszinte vagy, soha nem lesz magánéleted! Ha valaki túl őszinte, csak ellenségeid lesznek a családban is. Ezt hatvan évesen mondom...
2013. jún. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!