Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadjam el a helyzetet?

Hogyan fogadjam el a helyzetet?

Figyelt kérdés
11 éves a lányom és belegondoltam, hogy lassan már pasizni fog. Előre félek, hogy kiket fog haza hozni, meg amúgy is olyan mintha a szerelmem lenne (ezt ne értsétek félre, csak nem tudom máshogy megfogalmazni :D). Olyan gyorsan megy az idő... és nem szívesen adom oda egy kannak se, főleg ezeknek a mai kölyköknek de persze annak se örülnék ha nála idősebbel jönne össze. Szóval semmi nem jó. Nem tudok beletörődni, hogy hamarosan el kell egy kicsit engednem. Hogy lehet erre felkészülni?
2013. jún. 30. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek...
2013. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát apránként azért el kell engedni, különben vita, veszekedés lesz. Készülhetsz pl. úgy ha olvasgatsz pszichológiai könyveket tinikről, vagy itt a neten. Esetleg beszélgetsz szülőkkel.
2013. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
11 évesen baromira korai lenne ha pasizna.
2013. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenesetre próbáld meg nem félteni a levegőtől is, mert abból tényleg csak annyi sül ki, hogy egymás ellen fordultok. Amúgy te ismered, te vagy a szülője, nyilván azt is sejted, hogy kb milyen srácot fog hazavinni. Ha van esze, normálisat. Emlékezz arra, amikor te voltál vele egyidős.
2013. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Élnie kell az életét, tapasztalatokat szerezni, bármennyire is rossz ez neked. Te is tudod, hogy kell majd neki is egy pár, ne legyél az elviselhetetlen anyós kategória. Próbálj utána olvasni ezeknek a dolgoknak, vagy fentebb írta valaki, hogy beszélgess szülőkkel. Ha jól nevelted a lányod, akkor úgysem visz haza valami sittes tetkós kigyúrt 30 évest....
2013. jún. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Márpedig ki fogja próbálni,az nem mindegy,hogy a bizalmába fogad és úgymond "előtted" próbálgatja a szárnyait,vagy pedig titokban,a hátad mögött,a felügyeleted nélkül.

Lehet,hogy már most is fiúzik,van barátja,csak esetleg nem tudsz róla.Amúgy meg nem mindegyik fiú felelőtlen és tahó,azért ennyire súlyosan ne általánosíts.Csak míg a hülyékkel az árokparton fekve,hótrészegen találkozol,addig a normálisak otthon vannak,vagy haveroknál,stb.

Mi már óvodában is "szerelmesek" voltunk,de nem lett belőle semmi különös,max megfogtuk egymás kezét,ilyesmi. :) Gyakorlatilag majdnem ugyanaz,csak itt már hivatalosan is felvállalják,járnak,csókot adnak egymásnak.Ha van fiúja,annak nem kell egyben azzal is járnia,hogy le is fekszik vele.

Felkészülni különösebben nem tudsz,mert lehet hogy csak egyszer majd eléd áll,hogy „anya,képzeld,van barátom”,téged meg váratlanul,hideg zuhanyként ér az információ.

Az legjobb barátnőm 12 éves,bár már inkább 13,mégis 12 évesen kezdett el járni egy 14-15 éves fiúval.Igazából mélyebben nem ismerem a sztorit,majd csak ezután fogja elmesélni,ha találkozunk,de az anyukája szerintem a lehető legjobban kezelte a helyzetet.Megpróbálta megismerni a fiút,ajándékot vettek neki,nem tiltotta és nem nyavalygott,a lányával volt és nem ellene.Ez azért sokat számít,főleg a bizalom kiépítésének érdekében.

14/L

2013. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem most gondoltam, hanem olyan 2-3 év múlva. Én az apja vagyok és sokkal engedékenyebb mint az anyja de szerintem ezt az anyja könnyebben fogja tudni kezelni. Tudom, hogy előbb-utóbb úgyis kell neki egy pár, nem is akarom megfosztani semmi ilyesmitől, nem akarom tönkretenni az életének ezt az időszakát de nekem ez olyan furcsa és ezért is szeretnék hamarabb felkészülni. Arra meg nem szeretnék visszagondolni, hogy milyen voltam ennyi idős koromban :) pontosan tudom, hogy milyen egy 15 év körüli fiú és ezért is féltem. Remélem, hogy normális gyereket fog ki de azért ennyi idősen a lányok szeretik az úgymond rossz fiúkat.
2013. jún. 30. 22:38
 8/14 anonim ***** válasza:

Addig szeretik, amíg meg nem tapasztalják, hogy milyenek. :)

Én speciel sosem rajongtam a "rosszfiúkért". Hidegen hagytak. Inkább az érettebbekre pályáztam volna. :)

19/L

2013. jún. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy hamarosan "pasizni" fog? Én még 15 évesen is játszottam a játékmackómmal. Az első kapcsolatom 23 éves koromban lett. Pedig én sem a Holdon lakom.


A te lányod sem biztos, hogy pasizni fog, és hagyja, hogy mindenki használja és kihasználja. Az egész csak nevelés kérdése.


De arra ügyelj már, hogy ne hívd a szerelmednek, mert ez még elméleti szinten is beteges. Azt szeretnéd, ha mindig megmaradna apuci pici lányának?


Szerelmednek tekintsd 100%-ban a kislány anyját talán, a gyerekedet meg előbb utóbb el kell engedned, hacsak nem akarsz sérült embert nevelni.


Amúgy meg talán jó megoldás, ha nem tolod előre a pasizás felé még elméletben sem. Nem kéne hagyni elmászkálni ide-oda még az elkövetkező jó néhány éven belül.

2013. júl. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek totálisan, kivéve az utolsó bekezdését. Sajnos a mai fiatalok sokkal de sokkal korábban érnek, ha nem engedi elmászkálni a lányát, az megint csak a feszültséget fogja szülni. El lehet engedni, de határokat kell szabni. Egyébként én sem pasiztam még 15 évesen, sőt 18 évesen sem, nekem 19-20 évesen jöttek a pasik először, az első kapcsolatom 20 évesen lett.

De ez nem jelenti azt, hogy mindenkinél így van. Volt egy barátnőm, ő már 14 évesen szexelt (és egyébként teljesen normális családból jött ő is). Különbözőek vagyunk. Szerintem korai még ezen agyalnod, amikor menni akar engedd, de nagyon figyelj oda rá!

2013. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!