Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rühellem a szüleim. Szégyenlem...

Rühellem a szüleim. Szégyenlem magam helyettük, hogy ilyen pénzmániás az Apám. Hogy érjem el, hogy legalább a nyaralóban pár hetet eltölthessek a gyerekeimmel, ha az én gyerekkorom elcseszte?

Figyelt kérdés
Mindig is utálattal fordultam Apám felé. Elég nyűgös gyerekkorom volt. Ide-oda rángattak, anélkül, hogy mi akartuk volna a húgommal. Apám kb 5 éves voltam, amikor kiment külföldre dolgozni, itthon is elég magas színvonalon éltünk, de neki ez nem volt jó. Kb 5 évig nem is láttuk, csak 4 havonta. Aztán jött, hogy menjünk ki vele. Nem akartunk, akkor voltam 12 éves. De menni kellett, mentünk hát, Után 4 év múlva, amikor végre gimis lettem volna, gyerünk haza. Tisztára összeomlottam, anorexiás lettem. 6 évig voltam benne, aztán magam ura lettem és kijöttem belőle. Apám mindig is uralkodott a családon. Most már kicsit elegem lett belőle, meg Anyám is mellé áll. Két üzletet adnak ki arbéletbe meg mellette egy lakást, ebből élnek. És nagyon sajnáltatják magukat, hogy milyen csórók. Mi a férjemmel 2 gyerekkel fele ennyi pénzből élünk. Ha kell adnak, de mi nem kérünk. Egy kérésem volt, csak a szemét Apámtól, hogy van egy balatoni nyaralója is, amit nyáron kiad, hogy ne adja ki az egyik lakást, hogy a két kicsi gyerekemmel nyáron lent legyek. Erre persze kiadta. Két lakás van, és egyik két hétig üres. Kértem, hogy most ne adja ki, nem is adta. Most jöttek vendégek, kértem, hogy a kicsi gyerekkel, ne kelljen a fenti lakásban lennem, maradhassak lent. Erre közölte nem a vendégnek az alsó szint kell, azt kapja, menjek fel az emeletre. Az a lakás jobb, csak van egy iszonyatos meredek lépcső, ami felnőttnek nem gáz, de kicsi gyerek ott egyszer esik le. Kértem, hogy beszéljenek a vendéggel, hogy menjenek fel, erre meg sem próbálták. Kicsit már elegem van, hogy mindig más fontosabb mint én meg a gyerekeim. Sajnos a szüleim felett lakunk egy szinttel otthon is, így nem tudok tőlük független lenni, mert csak oda megy a gyerekem Mamázni. Pedig szeretném, ha nem sok közöm lenne hozzájuk. Nem csak ezért, de már kicsit nekem elég a rinyából, hogy nincs pénzük, pedig van bőven. Mindig más fontosabb mint az én gyerekeim, meg én. Kicsi koromban egyszer voltunk nyaralni. Egyébként itt voltam Balcsin 4 öreggel a tesómmal, abban a kis házban, ahol se melegvíz sem rendes szoba, a négy öreggel egy 20 nm-en, szoba konyha. A nagy házban meg német vendégek. Mnden hétvégén nyáron takarítani és ágyat húzni, volt a nagy nyári program. Ha felhozom, hogy szánalom amit csinálnak neki áll feljebb, hogy hálátlan dög vagyok. Mellesleg mindenki rajtuk röhög már. Mit tehetnék, hogy megértse, hogy így csak magával viszi a sírba a sok pénzét, de élvezni senki nem fogja. Unokáival addig játszanak, amíg nincs más fontosabb, ha jön valami dolog Apám simán elfelejti a gyereket. Hogy lehetne rádöbbenteni Apámat, hogy tönkreteszi az egész család életét. Anyám már beáll a sorba lassan....
2013. júl. 6. 14:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem hisztis vagy. Bocs.
2013. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Soha nem kértem és nem is kérnék anyagi segítséget a szüleimtől. 18 évesen kezdtem dolgozni, magamtól és az egész nappali fősulit munka mellett csináltam. Két pici gyerek mellett tanulok és otthonról dolgozom. Nem vagyok rájuk szorulva.Valóban az nem érti meg aki ebben nincs benne. Azért 10 évesen kint állni a nyaraló előtt táblával, hogy kiadó, és takarítani gyerekként egész nyáron, nekem most már elég bizarr lenne, de akkor csináltam, mert kellett.

De, de pénzmániás az apám, és ez van, igaz, hogy nem kellene vele törődnöm, de a gyerekeim túl közel állnak hozzájuk. Valóban nem tudom megváltoztatni. Az Anyja azért halt meg egy szaros kórházban, mert sajnálta egy normális hospice-ra a pénzt. Szégyellem is magam miatt, hogy két gyerek mellett nem tudtam eleget ápolni a nagyimat. Már a végén azért vitte kórházba, mert nyűgös volt neki, hogy éjjel is vele kellett lenni. Amikor én mondtam, hogy kellene egy normális hospiceház, hogy nyugiban haljon meg a nagyim és ne egy kórházi környezetben, én voltam a szemét, mert Ő nem ad ki ennyi pénzt. Anyjának köszönheti, amit elért, mert Tőle kapta az ingatlanok nagy részét. Nem én vagyok defektes, az tuti.... Az egész utca Apámon röhög most már... HA egyszer megöröklöm a vagyonát amit felhalmozott akkor azt már eldöntöttem, hogy jótékony célra fogom fordítani és a fogyatékos vagy beteg gyereknek adom oda, hogy itt nyaraljanak, az egyéb ingatlanokat, pedig szeretném majd eladni a pénzt valami olyanra költeni ami másnak is örömet szerez, de semmit nem tarok meg magamnak. Németországról még annyit, hogy 4 férfivel laktunk gyerekként egy apartman panzióban hónapokig, mert Apám nem készült fel, hogy kimegyünk, annyira nem volt képes, hogy keressen egy apartmant. Csak kivitt minket a semmibe. Majd elment Berlinbe dolgozni, ami 700 km volt onnan ahol laktunk, éppen olyan messze, mint ahogy Budapest. Ehhez már nem fűznék semmit, hogy akkor minek rángatott ki. És a némettel soha nem is kezdtem semmit és semmi előnyt nem hozott. Csak az angolt használom, amit itthon tanultam meg. Anyám már válni akart sokszor, de nem tette meg, mert nincs pénze:) Apám azért nem engedi, hogy elváljon, mert nem akar neki semmit adni, mert semmiért nem dolgozott meg, mert minket nevelt.

A legszebb volt, amikor mondta, hogy csináljuk jövőre a balatoni kiadást felesbe, hogy egyik lakást mi a másikat Ők adják ki. Erre csak annyit mondtam, hogy mi akkor nem adnánk ki, hanem lent lennék nyáron, mert nekem fél milla nem ér annyit, mint hogy a gyerekeim jól érezzék magukat itt. Erre kiakadt, és mondja, hogy akkor nem adja oda a lakást. Csak nevettem, és hagytam forrongani, hogy milyen egy szemét vagyok, hogy nem kell a pénz. Hát, nekem nem... Amim van azt értékelem, de van egy szint ami felett élvezni akarom az életemet és a gyerekeimnek örömöt okozni. A férjem vinne nyaralni, de a gyerekeknek itt vannak a barátai Balcsin, imádnak itt lenni. Megyünk nyaralni is majd egy hétre. Nem vagyunk rászorulva, hogy itt legyünk, nem ez a téma, hogy én éhen halok, és nem tudok sehol nyaralni. Szeretek itt lenni, sokat dolgoztam itt én is, szerintem ennyi belefért volna nekik, ennyi.

2013. júl. 7. 23:03
 13/13 Unari válasza:
Nem hisztis. Lehet hogy jó élete volt, de csak azoknak fontos a pénz akinek nincs. Nekik van. Azt hiszem ha választani lehetne a gazdagság, és egy tuti szülő, nagyszülő között nem érdekelne a pénz. Mindig a család az első, ez az egyetlen követendő dolog. És most ne gyertek azzal hogy azért melózik éjjel nappal, hogy nekik legyen jobb. Igen csak azt nem kérdezi meg hogy nekik hogy a jobb. A szüleimnek semmije sincs. Soha nem voltam elhalmozva semmivel, és nyaralni is csak akkor voltam mikor már meg tudtam keresni az árát. Mégis büszke vagyok a szüleimre mert becsülettel dolgoznak, és soha egyetlen egyszer sem hallottam egyiktől sem hogy most nem érek rá. Ha csak fele olyan jó szülő leszek mint ők akkor már elégedett lehetek. Tanácsot adni ilyen helyzetben nem lehet, és nem is okos ötlet. Azt azonban elmondhatom nálunk hogy ment ez az egész. A feleségem szüleivel közel ugyan ez a helyzet. A gyerekeken egyértelműen látszik mi kell nekik. A szüleimet százszor jobban kedvelték, mint apósomékat, pedig mi ugyanannyit voltunk mindkettőnél. Aztán azt a döntést hoztuk - mivel beszélni róla olyan volt mintha a szemközti téglafalhoz beszéltünk volna - hogy nem megyünk többet. Ügyeltünk arra hogy a gyerekek minden nap lássák a nagyiékat. Fényképen, videón, Facebook, és az volt a legrosszabb hogy ezzel be is érték. Soha nem mondták mikor találkozunk velük. Ez is azt tükrözi hogy nem hagyhattuk ennyiben. Több mint egy év kellett ahhoz mire észre vették hogy el vagyunk maradva. Addig fel sem hívtak. Természetesen elmondtuk hogy szándékos. Volt nagy vita, veszekedés, semmirekellők voltunk hálátlanok, de nem érdekelt. Eltelt kb két-három év, mire abbamaradt a pukkadás, és mérlegre tették azt hogy mi is jelent nekik többet. Rizikós volt, és fájdalmas ezt tenni de lett eredménye. Most voltunk a hétvégén náluk, és nagyon jó volt. A srácok végig velük voltak. Mi ezt a döntést hoztuk és bár sokszor meg akartunk törni, kitartottunk. Rizikós, nagyon nagy a tét, de a végén nagyot is kaszáltuk. Mégsem mondom azt hogy ez a megoldás. Ismertük eléggé őket, és nagyon sokat beszélgettünk mire meghoztuk ezt a döntést. Ez csupán egy lehetőség.
2014. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!