Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek normális hozzáállás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális hozzáállás?

Figyelt kérdés

16 hetes terhes vagyok. Karácsonykor a párom anyukája kifejtette, hogy a gyerek születése előtt össze kéne házasodnunk. (Ausztriában élek, a párom osztrák.) Azért, nehogy gond legyen majd a pénzzel, mert lehet elhúzzák hónapokig, mire kapom az itteni gyes/gyed-et. Illetve állampolgárság, név, stb.

Ezután a párom másnap megkérdezte, mi a véleményem róla? Mondtam, hogy végülis úgyis tervben volt, hogy valamikor összeházasodunk, legalább nem lenne probléma. Erre ő is azt mondta, hogy előbb-utóbb összeházasodtunk volna, szóval örülne neki.


Tegnap mondtam neki, hogy jó lenne megbeszélni, hogy mikor, hol, stb.

Erre közölte, hogy még meg sem kérte a kezemet, mit szervezkedek? A pasinak kell megkérnie a nőt, amikor a pasi jónak látja.

Kérdeztem, hogy meggondolta-e magát, mert akkor nyugodtan mondja meg, megértem. Erre közölte, hogy ne zaklassam.

Várjak pár napot, és kérdezzek rá újra, vagy hagyjam az egészet?

Fogalmam sincs, hogy meggondolta-e magát, vagy csak rossz napja volt. Viszont zaklatni sem akarom a témával.


2011. jan. 3. 14:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Igazából azért lett volna fontos, mert pár nap múlva megyek Mo-ra, és be tudtam volna szerezni a papírokat. Fogalmam sincs, hogy mi kell, ha vki külföldön akar házasodni? Nyílván nem elég a személyi meg az anyakönyvi kivonat. LEgközelebb majd csak márciusban tudok menni. (Februárban max hétvégén, azzal meg nem vagyok előbbre.)

Mert fölöslegesen nem akarok hivatalokba járkálni..

2011. jan. 3. 14:12
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak az anyja miatt mondta ezt?

Eddig beszéltetek a házasságról már? Vagy csak most került elő?

Lehet, hogy most megijedt ő is.


Szerintem várj vele. Ausztria nem a világ vége, ha tényleg szervezitek az esküvőt, akkor ráérsz hazajönni intézkedni.

2011. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak meglepetést akar, és felidegesíti, hogy faggatod. Hagyd annyiban, és majd lepődj meg, ha megkér. Elvileg az eljegyzésnek kell a legromantikusabb eseménynek lennie, és nincs annál rosszabb, amikor a nő ezt sürgeti.
2011. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak rossz napja lehetett, úgyhogy nyugodtan szerezz be minden papírt, hogy ha kell, már meglegyenek.Az is lehet,hogy anyagi problémái vannak, és most nem telik neki esküvőre? Csak nem meri megmondani neked?
2011. jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezt nem nagyon értem. Ha megbeszéltétek hogy jó, rendben, összeházasodunk akkor miféle lánykérés kell még? Egy kicsit nekem így logikátlan. A lánykérésre nem azért van szükség, hogy kiderüljön, hozzámész-e? Ez már kiderült, akkor mit kell még bonyolítania?

Valószínű volt a fejében valami romantikus kép arról, hogyan kéri meg a kezedet, és ezek után nem nagyon tudja már kivitelezni. Bár férfiakról nehezen tudom elképzelni, hogy ilyesmiről álmodozzanak. Én is falra tudok mászni attól, amikor rokonok beleszólnak, jól meg tudnak kavarni mindent, akkor is ha igazuk van.

2011. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy tűnik, hogy csak az anyja unszolására és a baba miatt akarta a házasságot, de nem igazán gondolta ő ezt még át és nem biztos benne, hogy el akar venni. Szerintem hagyd rá! Ha jó neked így ez a kapcsolat, egy darabig még inkább maradjatok úgy, ahogy vagytok és ne házasodjatok, nehogy úgy érezze, bele lett kényszerítve, vagy rá lett beszélve.
2011. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk ugyanez volt, terhesség nélkül. Mikor a (már férjem) párom megkért, hogy költözzünk össze, akkor megkérte elviekben a kezem. Közölte, hogy az összeköltözés után, ha félév alatt nem megyünk egymás idegeire és működik a dolog, akkor szeretne összeházasodni. És kérdezte, hogy nekem ez igy jó-e. Mondtam, hogy boldogan.

Összeköltöztünk, eltelt a 6 hónap, és nekem elkezdte a fantáziámat birizgálni a régi igéret :) beszéltünk róla. Vártam télapóra, vártam karácsonyra, többször megkérdeztem cukiskodva, játékosan, hogy lesz-e ilyen meglepim vagy sem. Morcosan mindig hárított. Dec végén van a szülinapom is, vártam, hogy majd akkor. Januárban elmentünk 2 esküvő kiállításra, megvettük a ruhámat, akkor már morcos voltam, hogy még mindig nem. Az indok: nem volt pénze megvenni a gyűrűt... még nem. Mondtam neki, hogy nekem jó ez szimpla ezüst is - nem, ő aranyat akar eljegyzésre, és a világ legszebb gyűrűjét.

Bálint napkor beültetett a kocsiba, elvitt Esztergomba (ott randiztunk először egy kis kápolnánál), vacsoráztunk a legjobb étteremben. Gondoltam, na most. Hát nem. FElsétáltunk a kápolnához. NÉztem a kilátást... és egyszer csak átölelt, elmondta, hogy az életénél is jobban szeret, megvallotta a szívét és elővette a világ legszebb gyűrűjét. Hagyományos (köves) kísérő gyűrű volt. 8 hónapra rá megesküdtünk.


Szerintem intézd el a papírokat, nem lesz itt semmi baj :)

2011. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!