Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek előfordulhat,...

Szerintetek előfordulhat, hogy egy gyerek elkezd lázadni amiatt, hogy neki nem olyan engedékenyek a szülei mint a környezetében élőkének? Tapasztalat esetleg?

Figyelt kérdés

Adott egy gyerek, akinek nem engednek meg dolgokat, mint pl hajfestés, pc, tetoválás, (akár eljárás buliba, ha olyan az illető, hogy vonzza őt a dolog). Még akár ilyen 20 évesen is azt mondják neki, hogy akkor sem lehet.

A barátainak viszont megengednek ilyen dolgokat.


2013. júl. 9. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen helyzetben majdnem minden gyerek lázadna
2013. júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Elő is fordul igen gyakran, ha egy gyerek még 20 évesen is az anyjáék engedélyéjére várna akkor nem lenne színes a társadalom, az ilyen szülőnek az a természetes ahogy saját maga felnőtt, pl 3 sörért nem vágták pofon miután hazaért, ezért te sem ihatnál papírforma szerint 3-nál többet, mert akkor tudnád hogy otthon bunyó lesz.

21/F

2013. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
énis lázadok emiatt néha
2013. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Mint a huzat. Nem festem a helyem, nincs pc-m, se tetoválás, de ha nekem megmondanák, hogy éjjel 1 és 3 sör akkor akár a költözésen is elgondolkodnék. Azért 20 évesen nehogymár...
2013. júl. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Ez létezik és szerintem 15-16 éves kortól sajnos jogos is.Nem csak a család a fontos egy ember életében,hanem az is,hogy másokkal is kikapcsolódhasson.Fontos,hogy egy kamasz kitujon szabadulni a megszokott,őt védő környezetből,ami néha sajnos burokká válhat.Mindentől nem félthetsz egy gyereket!Sőt a másik hátránya a burokban nevelődésnek az,hogy ezt ritka gyerek az,aki elviseli.Annak érdekében,hogy elengedjék a buliba,sok mindent képes megtenni egy kamasz.Lázadozik,hazudozik,eltűn.Ez ilyenkor egyáltalán nem kellene,hogy természetes legyen.A vágyait,az álmait,a titkait a szüleivel kellene,hogy megossza elsősorban,és ehhez olyan szintű bizalomra van szükség,hogy az hihetetlen.Fontos megemlíteni,hogy engedni kell egy 15-16 éves kamaszt,viszont tudni kell határokat szabni neki,de olyan határokat,amik normálisak.Valamiben persze minden szülő hibázik,és ez változó dolog.Szóval senki sem tökéletes,hála istennek.Ha azok lennénk,akkor unalmas és egyhangú lenne az életünk...persze legalább mindannyian egészségesek lennénk,nem veszekednénk,nem irigykednénk..de ez egy álomtársadalom lenne.. Mondjuk a tökéletesség is tökéletlen,és előbb-utóbb ez is háborúkhoz,veszekedésekhez vezethet..hogy ki a tökéletesebb...stb.


17/L

2013. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Gondolj bele, mit érez egy ilyen "gyerek". Lehet, hogy szereti a szüleit, és szeret otthon lenni, de az iskolában van egy közeg, ahová beilleszkedik. Lesznek barátai, akiket meg is kell tartani, közös programokat szervezni és találni valamit, ami összeköti őket. Viszont ilyenkor a gyereknek folyamatosan arra kell gondolnia, hogy a szülei ezt vagy azt a dolgot (akár egy ottalvós bulit) nem engednének meg, és ez konfliktust szül a barátai között. Ez a kamaszt feszélyezi, másrészt a barátok igyekeznek segíteni a dolgon. Olyan kijelentésekkel, hogy "Állj ki magadért, éld az életed", stb. A szóban forgó gyerek pedig jogosnak érzi a buzdítást, mert jogos is, hogy van egy pont, ahol meg kell tanulni elszakadni a családtól. Illetve a szülőknek meg kell tanulni elszakadni a gyermektől. Ez az alapból szeretetteljes családi légkört akár meg is rengetheti...


Úgy gondolom, ha egy gyerek szilárd családi keretek között nevelődik, nem fog olyan erőteljes szubkultúrákhoz vonzódni, hogy teletetováltassa az arcát és kifúrassa a mellbimbóját. Viszont valamikor mindenkinek kell egy kicsit vadulni. Azután a gyerekek idővel kinövik ezt a korszakukat is.

2013. júl. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Én olyan vagyok,gyakorlatilag még sms-t is őrzök egy olyan apám féle sms-ről,ami arról szólt,hogy ők úgy kezelhetnek,ahogy akarnak,de nekem még megsértődni sincs jogom.magyarán még az alap emberi érzésekhez sincs jogom,ha ők nem úgy akarják.


Most már évek óta nem láttam őket és amióta megszakítottam velük a kapcsolatot minden sikerül,már csak azt sajnálom,hogy nem előbb tettem.38/N


18 évesen egyébként mivel szintén nem engedtek semmit sem,ami teljesen normális más korabeli tinédzsernél, idegösszeroppanással kórházba kerültem,ezután engedték és volt pár nyugis évem,aztán felnőttebkoromban kezdték megint,de nem sokáig hagytam már.

2013. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Igen! Én is így lázadtam máig, és kidobtak. Így Pestre kell költöznöm! De hány éves a lány? Ha 18 alatti akkor hajfestés miért ne lehetne? baja nem lesz tőle, szerintem ez már túlzó szigorúság lenne. Bulit, azt hát, azzal kapcsolatban nem tudok mit mondani, csak annyit hogy; ha a buli helyszínével, környezetével van problémád vagy az ott lévő részegekről, akkor esetleg mond neki, hogy nálatok, vagy valamelyik haverjánál csinálhatnak bulit, ahova meghívja a haverok haverjait és még esetleg azoknak a haverjait, igy a buli is meg van a jó társaság is meg a jó helyszín és ami még kéne neki az hogy új embereket ismerjen meg. pl: a haverjainak a haverjainak a haverjait, őket biztos nem ismeri legalább is mindet.

tetoválást nem ajánlom, hogy engedd neki, én is akartam, csak miután elmentem egy tetkós szalonba gyönyörű szép volt kivül belül a ház, de a tetováló, nem cserélt tűt nem fertőtlenített le semmit, és csak magyarázd el neki hogy ha öreg lesz a teste ráncosodik és a tetkó undorítóan fog kinézni rajta! + ha olyan helyre teszi a tetkót ahol látni és ő pl majd egy elitebb helyre akarna menni dolgozni nem fogják felvenni a tetkó miatt.

A tetkó már nem divat.

Ha már elmúlt 20 akkor nem nagyon kéne beleavatkozni mert le fog lécelni. Ha már eléri azt a szintet hogy elege van elmegy és utána egy ideig hallani se fogsz róla, persze ha olyan a természete. 20 évesen bulizni engedd el hisze felnőtt tud vigyázni magára, nem kell kis tiniként kezelni. 20 évesen a hajfestést tiltani, az már nagyon durva!


Hát nem tudom mennyit segítettem kicsit hosszú lett!


17 éves vagyok és lány!

2013. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bingu válasza:
Persze , hogy előfordulhat.Hisz minden ember szabad akarattal rendelkezik. Ez a te életed, nem a szüleidé! Valószinűleg az is rosszul esik, hogy másokkal sokkal elnézőbbek a szüleik. Tapasztalatból beszélek, én is ebben a hajóban evezek. Amióta az eszemet tudom ki szerettem volna fúratni a fülemet , szerettem volna még egy lukat ,mert az nagyon tetszett s édesanyám nem engedte. 19éves születésnapomkor el is mentem és kifúrattam a fülemet. Az elején titkoltam a dolgot , de idővel bevallottam a szüleimnek , hogy mit tettek és kénytelenek voltak elfogadni a dolgot.
2013. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!