Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ha édesanyukát...

Ti mit tennétek ha édesanyukátok egy enrgiavámpír, peszimista ember lenne, aki folyton lefáraszt?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell hogy csak nyáron látjuk egymást, mivel külföldön tanulok, de az alatt az 1-2 hónap alatt többször összekapunk-kibékülünk.Ez még a kisebbik baj nincsenek barátai,nem megy szórakozni stb. minden gondját baját velünk gyerekeivel akar megbeszélni ez még rendben is van egy darabig,de mikor már egy témát előhoz legalább 6*or egy nap azért az már sok. Ráadásul nekünk/nekem is vannak gondjaim lehet hogy nem olyan nagy dolgok "gyerekes" de akkor is. Minden egyes alkalomkor mikor megyek vissza tanulni fáradtabnak érzem magam mint "nyaralás" előtt. Ráadásul nem pihened ki magad ,nem szeded össze magad ,nem tudod jól kezdeni az évet, nem vagy boldog, minden sokkal zavarosabb mint volt.Testvérem is sokszor panaszkodik hogy "megfolytja".(de azért azt had jegyezzem meg hogy a lányaival ilyen az egyszem fiával nem ) Ha jókedve is van csak beszólongat,megbátja az embert "viccelődik" szavaival élve, de ha szólsz és látja mérges vagy ,szinte élvezi az egészet, mintha neki ez jó ha te mérges szomorú vagy.Nem tudsz hozzá fordulni, segítséget kérni, megbeszélni dolgokat stb. mert azt nem lehet mindennek róla kell hogy szóljon szegény ő,sokszor felhívom mikor külföldön vagyok, akkor is 10percen keresztül csak magáról "gondjairól" beszél,és azon kapom magam hogy lejár a kártya én egy kukkot se szólok(és nem olcsó mulatság)ha mégis megbeszélek vele valamit, akkor legközelebb vissza hallod tőle mint beszólás,vagy a fejedre olvassa.pl:ha elmegyünk vásárolni is ,felpróbálok egy felsőt (amúgy nagyon szép és csinos lány vagyok,agyon dícsérnek)mondja hogy jó a felső ,de talál valami kifogást rajta(túl átlátszó)elhiteti veled mennyire nem áll jó vagy nem praktikus,míg le nem teszel róla stb.de haza érve v.pár nap múlva megjedzi milyen jól ált.de ha kérdőre vonod hogy akkor miért nem mondta "én mondtam pedig,hogy jó"- ez nincs így. Az a lényeg rád telepszik,"megfolyt",az a szörnyű az édesayukád akit szeretsz de már nem tudod hogyan viselkedj vele mert ha figyelmen kivül hagyod annál jobban csinálja,de ha szólsz vagy még ő sértődik vagy gyerekes vita kezdődik és még élvezi is. Nem tudom mit csináljak!
2013. júl. 10. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

1. Leszakadna a pofám, hogy így beszélek az édesanyámról. Az anyukád valószínűleg egy gondterhelt, stresszes személyiség, ebből ered a pesszimizmusa. Végiggondolhatnád, hogy esetleg inkább segítened kellene megnyugtatni őt, ahelyett, hogy szidalmazod és veszekszel vele. Anyukád hozzád fordul tanácsért, veled osztja meg a gondjait (= bízik benned), de te csak fröcsögni tudsz róla és teher neked. Ha az én édesanyám mesél a problémáiról, akkor meghallgatom (akármilyen hosszú is az), és megbeszélem vele, próbálok rá megoldást találni. Nem szidom a háza mögött.

2. Valószínű, hogy amiket te beszólásnak veszel inkább tanács, javaslat. A leírásodból az tűnik ki, hogy beképzelt vagy, és a ruhavásárlás esetén valószínűleg nem látod a kritikus dolgokat, azt is "jó állónak" minősíted, ami esetlegesen nem az. Aki tanácsot ad, az sokszor teszi így: jól áll,de kissé átlátszó. Te az ilyesmiből gondolom csak a 2. részét jegyzed meg, és megsértődsz, hogy nem a te pártodon áll, holott ő ne is úgy gondolta.

3. Tanulj meg helyesen írni, mert majdnem elsírtam magam az alkotásodon. MEGFOJT, MEGJEGYZI, DICSÉR, FÁRADTABBNAK, HADD, BESZÓLOGAT, MEGBÁNTJA, VISSZAHALLOD, stb. a fogalmazási és központozási hibákról már nem is beszélve! Iszonyú!

2013. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Az első hozzászólónak nem ilyen az anyukája.

Az enyémben vannak hasonló vonások, pl ha megbeszélek vele valamit a következő adandó alkalommal felhasználja ellenem. Persze legtöbbször nem bírom ki, hogy ne kérjek tőle tanácsot vagy hogy csak meghallgasson, de általában utólag megbánom.

Ha felhívom ő is a saját gondjairól, gondolatairól beszél először. Sokszor előfordul, hogy felhívom valami jó hírrel, de ő kezd el beszélni: minden és mindenki rossz, semmi sem megy előre, egyedül van a problémáival..a végén én is ugyanolyan szemét vagyok, mint akiktől kiborult ééés utána csodálkozik, hogy semmi kedvem ellelkendezni a telefonba, amit eredetileg akartam. :(

Hogy mi a megodás, sajnos nem tudom. Még én sem jöttem rá. Vagy hagyom, hogy minden menjen ugyanígy tovább, vagy összeveszünk és szintén megy minden ugyanúgy tovább.

2013. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is hasonló az anyukám.

42 éve hallgatom a legtöbbször kitalált betegségeit, problémáit, és belefáradtam. Már elég régen. A megoldást viszont nem sikerült megtalálnom.

Csak akkor vagyok jó, ha kell valami, egyébként ha valami problémám van, neki rögtön van nagyobb.

Nagyon nehéz elviselni.

2013. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is ilyen anyukám van. Sokat nem tudsz csinálni. Én próbálok a lehető legkevesebbet vele lenni, amitől meg bűntudatom van állandóan de még az is jobb, mintha tönkretesz a negativizmusával. Ha önálló leszek, akkor ez már nem lesz akkora gond.
2013. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha 18 elmúltál, akkor hagyd ott, költözz el sürgősen máshova és kérj pszichiáteri segítséget (az az elmúlt sok-sok évnyi energiavámpírkodás és egyebek nem múltak el a lekedben nyom nélkül). Ha nem kérsz segítséget, és nincs stabil érzelmi támaszod, akkor szinte biztos, hogy hamar haza fog téged rántani - ha kell, akkor azzal, hogy belebetegszik. Szó szerint.
2013. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Anyukám nem pont ilyen, de vannak hasonló vonásai.

a lényeg, hogy az első válaszolónak nincs igaza, nem benned van a hiba. lehetnél türelmesebb is, de akkor szent lennél. egy hétköznapi ember képtelen ilyesmit folyamatosan nyugodtan viselni.

hogy miért ilyen Anyukád, én sem tudom, de szerintem ez valamilyen betegség.


sajnos sokszor velem is előfordult, hogy veszekedéskor felhasználta ellenem, amit korábban bizalmasan mondtam neki, akkor, mikor jó hangulatban volt.

így szép lassan teljesen leszoktam arról, hogy beszámoljak neki a dolgaimról.

ezt tudom neked is tanácsolni.

már rég felnőttem, és szinte semmiről sem számolok be neki, ami fontos vagy igazán foglalkoztat, csak lényegtelen dolgokról, hogy úgy érezze, azért mondok valamit. tehát így megvan egy valamilyen fenntartható kapcsolat.

ha kritizál, tudom, rosszul esik, de hagyd rá.

próbáld meg nem fölvenni.

igazából nem akar neked rosszat, csak valami van vele, amitől ilyen. én sem tudom, mi ez a betegség, de szerintem viszonylag sok nőt érint.

Örülj neki, hogy külföldön vagy, értékeld, hogy biztosítja ezt a számodra a családod.

2013. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

newage: igen, én is úgy látom, hogy sokszor kitalált vagy felnagyított problémák kerülnek elő.

én ilyenkor már csak bólogatok. ha telefonba mondja, csak leteszem valahova a telefont, és néha beledünnyögök. máshogy nem lehet.

2013. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

"Az anyukád valószínűleg egy gondterhelt, stresszes személyiség, ebből ered a pesszimizmusa. Végiggondolhatnád, hogy esetleg inkább segítened kellene megnyugtatni őt, ahelyett, hogy szidalmazod és veszekszel vele. Anyukád hozzád fordul tanácsért, veled osztja meg a gondjait (= bízik benned), de te csak fröcsögni tudsz róla és teher neked. Ha az én édesanyám mesél a problémáiról, akkor meghallgatom (akármilyen hosszú is az), és megbeszélem vele, próbálok rá megoldást találni. Nem szidom a háza mögött."


Nem a HÁZA, hanem a HÁTA.



Nem arról szól a kérdés, hogy egy agyon stresszelt GYEREK, aki segítséget kér tőlünk, idegességében vajon hány hibát vét, hanem arról, hogy az anyja, aki olyan mérgező szülő, hogy rég be keleltt volna csukni, éppen most teszi tönkre az életét és tőlünk vár segítséget anyuka ellen.


Nem a gyerek dolga és felelőssége az, hogy anyukát nyugtatgassa, anyukának orvosa-kedves nővére vagy bárkije legyen. ha anyuka stresszes és pesszimista, akkor menjen orvoshoz!


Bármilyen baja is van anyukának, felnőtt embert ezt nem teszi rá a gyerekére! Nem kelt bűntudatot benne azzal, hogy "igazán megérthetné, hogy anyuka stresszes". Megérti, de más köze nincsen hozzá, nem is szabad, hogy legyen.


Ha valaki stresszes, és felnőtt ember, akkor saját magának is van annyi esze, hogy megtalálja az orvost. De egy energiavámpír (pontosabban egy súlyos neurotikus hisztérika) nem fog soha orvoshoz menni, mert ott nagyon gyorsan kiderülne, hogy a világon semmi baja sincsen, pusztán annyi, hogy bárhány éves is a valóságban, ő mindenáron 3 éves kislány akar maradni, és azt akarja, hogy VELE, csakis vele foglakozzon, a saját gyereke , legyen az anyukája, a homokzsákja, a nagynénije meg tudomisén mije még.

2013. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az exem volt ilyen. Állandóan panaszkodott, minden és mindenki rossz volt körülötte. Kihasználta az emberek jóindulatát és amikor már nyeregben érezte magát, mindenben hibásnak, szemétnek lehordta őket. Arról nem is beszélve, hogy ha valamit bizalmasan megosztottam vele, akár nagy titkokat is, azt mind a fejemhez vágta a veszekedések alkalmával. Apám is hasonló személyiség, bár ő annyiban energiavámpír, hogy rendkívül önző és mindenki hibás körülötte, csak ő nem. Nem tudsz vele mit kezdeni. Ne hívd fel, ne foglalkozz vele, mert csak lehúz. És ne vedd komolyan, amiket mondd, mert minden szava csak a dolgok rossz irányú kiforgatásáról és az önbizalom lehúzásáról szól, semmi többről.
2013. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Utolsó, akiket leírtál ,az az első mondattól az utolsóig mind igaz az én férjemre sajnos.
2013. júl. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!