Oroksegrol valo lemondas?

Figyelt kérdés

Edesanyammal nem tartjuk a kapcsolatot, nem torodik se velem sem az unokajaval, semmilyen teren nem kaptunk tole soha segitseget,nem is erdeklodik felolunk.

Tobb 100 ezer forintos adossaga, hitelei vannak viszont es mivel alkoholista is, megfordult a fejemben,hogy ha valami tortenne vele akkor az adossagai mind ram szallnanak.

Mivel semmi orokseget nem tudna maga utan hagyni, nem lenne mibol finansziroznom a rengeteg tartozasat sem.

A kerdesem az lenne,hogy hogyan tudnek lemondani mindenrol ezzel egyben levenni a vallamrol az osszes tartozasanak a megfizeteset?

Hogy mukodik ez?


2013. júl. 16. 22:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik a pontosítás kedvéért ez nem a lemondás hanem a visszautasítás. Ezt természetesen jogodban áll.

Viszont azt tudnod kell hogyha ezt megteszed sem te sem az utódaid soha nem fognak kapni semmit, még azt se ami maradna.


Na most ez az adósságokra is igaz te nem vagy kötelezhető valaminek a megfizetésére amit nem te csináltál. Ilyenkor mindig a legközelebbi hozzátartózó örököl.


Ha senki nem vállalja az adósság megfizetését akkor marad a magyar állam viszont ő mint természetes személy vissza utasíthatja ezt tehát a tartozást a bank automatikusan mint veszteséget fogja elkönyvelni.


Viszont ilyen esetben már nem az ügyvéd hanem a közjegyző az illetékes. Meny el a helyi közjegyzői hivatalba ott majd elintézik a dolgot viszont a közjegyzői díjat. Azt ki kell fizetned.

Én 2 éve voltam hasonló helyzetben akkor 45.000 FT volt most nem tudom mennyi.


Remélem tudtam segíteni.

2013. júl. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszaitokat!

Egyebkent,ha meg orokolnek tole is barmit ami vagyonnak szamit, azt sem fogadnam el.

Sajnos neki az anyasag fogalma abban kimerult,hogy eletet adott nekem. Mindig is magam oldottam meg mindent, semmiben nem tamogatott vagy allt mellettem. Semmi nem kell tole.

2013. júl. 17. 00:52
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szomorú, sajnálom...


Egyébiránt a 11-es válaszoló mindent pontosan leírt.

2013. júl. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A közjegyző, aki majd az ügyedet tárgyalja, pontosan mindent elmond majd. A közjegyző a díjat az örökség hányadában állapítja meg, visszautasításnál nem kell sokat fizetni.
2013. júl. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!