Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lakhatási jogról lemondás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakhatási jogról lemondás? Szüleim válásakor apám lemondott a lakhatási jogról anyám javára, ezt anyám akarta, hogy apám eltűnjön innen. Ő pedig már bármibe belement, hogy túl legyen a váláson.

Figyelt kérdés

Tudtommal ez azt jelenti, hogy nem lakhat itt, + esetleges albérlő esetében neki nem jár pénz. mit jelenthet még? úgy tudom, apám az önkormányzatnál nem jelentkezett át sehova, ettől függetlenül nem lakik az ingatlanban. anyám szerint viszont ez azt jelenti, hogy az egész ház az övé, tehát ha sikerülne eladni, akkor az összes pénz az övé lenne. remélem, nem így van.

valamint érdekelne, hogy kinek kell így fizetnie? az önkormányzat küldözget csekkeket kommunális adóról, csak apám nevére. valamikor ő fizette, mivel ő volt a kenyérkereső, de már 5 éve elváltak. ha jogilag ő itt sincs, miért az ő nevére jön? igaz, hogy az önkormányzat nem tudhatja, mi szerepel a válási papírokban, de apám bement, és mondta, hogy ő ezt nem szeretné fizetni, mert lemondott a lakhatásról. az önkormányzatnál meg azt mondták, írassa alá anyámmal, hogy átvállalja a kommunális adó fizetését. anyám nem fog ilyet aláírni soha, ő fizetni nem akar, az a fajta ember, aki a jogait hangoztatja, de szerinte kötelezettsége nincsen. szóval kinek kell fizetni? bezavarhat-e, hogy apám nem jelentkezett ki a kérdéses ingatlanból? viszont szomszédok igazolni tudják, hogy évek óta nem lakik itt.


2012. dec. 30. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A lakhatási jog szó szerint azt jelenti, amit, tehát apad arról mondott le, hogy ott lakjon. A tulajdonjoga, ha volt, megmaradt. Albérletbe eseten is jár neki a pénz, eladás eseten is.
2012. dec. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm. próbáltam rákeresni, de olyan kacifántos dolgoat találtam a neten, egyáltalán nem volt egyértelmű.

és a kommunális adóval mi a helyzet? 5 évnyiről van szó, sztem 100 ezer felett van, vagy a körül.

2012. dec. 30. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a ház az apukád tulajdona, akkor. ha eladja övé lesz a vételár. Anyukádnak nem lesz hozzá semmi köze.

Örülhetne, hogy lemondott a lakhatási jogáról, és megengedi, hogy ott lakjatok.

Az pedig szemétség, ha nem fizettek semmit a lakhatásért, é mégsem nem fizetitek a közüzemi díjakat!

Anyukádnak át kellene vállalni a kommunális adót is.

2012. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelőnek: nem tudom, honnan vetted pl. a közüzemis részt. :D

de köszi azért a választ. lehet nem voltam egyértelmű.


a ház a szülők közös tulajdona. elváltak 5 éve, apám elköltözött. rezsi rendben, azt senki nem akarja senkin behajtani.

az már tiszta, hogy ha eladásra kerül a ház, a pénz 50-50%.

mostmár csak a kommunális adóra vagyok kíváncsi.

minden épeszű ember úgy gondolná, hogy anyámnak kéne fizetni, de nem fog. miért fizetne, ha nincs rákényszerítve?

jó lenne, ha idetévedne vki, aki önkormányzatnál dolgozik, vagy az ismeretségi körében volt már hasonló eset.

2012. dec. 30. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:
A kommunalis adot nev es lakcim alapjan szoktak fizetni, pont olyan, mint pl barmelyik kozuzemi szamla. Azon fogjak behajtani, akinek a nevere szol. A szolgaltatast valoban csak akkor fogjak anyad nevere irni, ha abba o beleegyezik. Ha apad nem fizet es anyad sem, akkor apadon fogjak behajtani. A megoldas az lenne, ha valoban kijelentkezne a lakasbol. Ugyved tudna segiteni, hogy ha ir egy levelet az onkormanyzatnak, amiben leirja, hogy x eve nem lakik ott es a szomszedok ezt tanukent igazoljak, azt elfogadjak e.
2012. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!