Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám egyszer megengedte a...

Anyukám egyszer megengedte a kutyát lakásba, de mégegyszer nem tarthatok kutyát, miért változott meg szerintetek?

Figyelt kérdés

Ez inkább ebbe a kategóriába illik,mint a kutyásba.

21 éves lány vagyok.10 évesen kaptam meg az első kutyámat amit a szüleim is akartak,tehát nem csak én könyörögtem nekik.

Most már a kutyusom idős és gondolkozdtam ha elpusztul szeretnék még egy kutyát.

Ezt anyumnak felvetettem és a válasza az volt,hogy ide több kutya nem jöhet.Majd akkor tarthatok ha elköltözök.

Mindig én a takarítok a kutya után,a szőre nem hullik,mert olyan fajta.Nem rongál semmit,mert úgy lett nevelve.Szóval mintha itt se lenne a kutya.Én is rendes vagyok,segítek a házi munkában is.A következő kutyát is megnevelném és nyilván takarítanék utána és mindent fizetnék rá.De anyum ellenkezik :/

Persze elfogadom a döntését.Csak nem értem miért ellenzi annyira.Mikor sose maradt rá a kutya mindig én foglalkoztam vele.Még hosszabb kirándulásokra se mentem,hogy foglalkozzak a kutyámmal.Szóval azt se mondhatja,hogy rá hagyok mindent,mert semmit nem kell csinálni a kutyával.

Az más ha beteg vagyok és lázas akkor megkérem szépen,hogy vigye le,de 1 évben 1x ha van ilyen.

A mostani kutyámat is imádja, mindig kényezteti.


Szerintetek miért változott meg anyum véleménye?


2013. júl. 17. 15:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk is bent van, imádom, de többet lakásba NEM!

Minden kutyaszőrös, pedig takarítunk. Összenyalja a követ, így felmosni is folyton kell.

2013. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

De nálunk nincs kutyaszőr,mert bichon és azoknak nem hullik!


Anyum annyit mond,hogy nincs és kész,nem azt,hogy ezzel meg azzal van baja. Megérteném ha elmondaná az okát.Tuti van.Csak tudnám miért nem mondja el.

2013. júl. 17. 15:20
 3/27 anonim ***** válasza:
Szerintem megvaltozik majd a hozzaallasa. Amig el a kutyus, nem kell ilyenekrol beszelni. Nalunk ugyan ez volt, macskakkal. Mindig volt. Es mindig azt mondtak, nem lesz tobb, de aztan megis.:D
2013. júl. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
51%
Én karácsonyra kaptam egy szobakutyát. Imádom, nem válnék meg tőle, de többet nem kellene lakásba kutya. Naponta takarítok miatta, sokszor van láb alatt.
2013. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Tényleg annyira tisztaság van, mindig te és időben takarítasz utána? Mert azért akármilyen rendes kutya, alakít mindegyik.


Amúgy inkább arra gondolok, hogy lehet túl sokat is foglalkozol a kutyáddal, és inkább jobbnak tartaná anyukád, ha élnéd az életedet, mennél kirándulni, barátkozni... Vagy csak arra gondol, hogy elkezdesz dolgozni, és nem fogsz tudni annyit törődni vele. Aztán egy kutyát meg nem lehet csak úgy félre tenni.


De ha él még a kutyusod, akkor ne gondolkodj ilyenen! Inkább örülj, hogy még veletek az öreg kutyus! Aztán úgyis te is megfogod gyászolni és egy ideig magad sem vinnél új kutyát haza szerintem... utána meg beszélhettek újra...

2013. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Tanulsz vagy dolgozol? Mert ha elkezdesz 8-10-12 órában melózni addig mi lesz a kutyával?
2013. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
3#-as vagyok. Ha indok sincs, akkor tuti erzelmi vonal. Kotodik a kutyihoz, nem akar meg ezzel foglalkozni, hiszen el meg!!! Majd megvaltozik idovel, ez meg nem is olyan fontos, ugye???
2013. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

1. Van olyan, hogy a kutya családtaggá válik, és ha elpusztulna nem tudná anyukád elképzelni, hogy más kutya legyen helyette ott.

2. Olyan családban nőttem fel, ahol mindég bent volt a kutya (rovidszoru tacskó). 5 éve külön élek (kutya az udvaron van), de nem tudnám elképzelni a kutyát a házban. Sott, anyámnál is idegesít a kutya. Hullik a szore stb. Tehát ilyen szempontból változnak az emberek.


26N

2013. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem erről beszélünk állandóan.Csak vmelyik nap megemlítettem neki.

Persze lehet,ha majd oda kerül a sor akkor azt mondja jöhet.

Fogalmam sincs addigra elköltözök e vagy sem.Ez pénzen múlik sajnos.Már most elköltöznék,hogy önállósodjak,de amíg a szüleimmel élek,nem érzem magam önállónak:/

2013. júl. 17. 15:24
 10/27 anonim ***** válasza:
39%
Nyilván azt akarja, hogy elköltözz. 21 évesen már eléggé időszerű.
2013. júl. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!