Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám hajléktalan lesz, mit...

Apukám hajléktalan lesz, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Apukám 54 éves,elvszítette a munkáját 3 hónapja nem tudja tovább fizetni az albérletet.A szüleim elváltak,anyum ujra férjhez ment hozzánk nem jöhet,én otthon lakom még tanulok.A szülei már nem élenk,testvére nincs.Egész idáig becsületesen dolgozott,nem ezt érdemelné.Nagyon el vagyok keseredve,persze azt mondja ez "nem az én gondom",majd megoldja...

2013. júl. 17. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó, és sajnálnivaló helyzet, tényleg. Szomorú.Konkrétan nem hiszem, hogy tehetnél bármit is. De ha tudsz találkozni apukááddal, beszélgetsz vele, ha csak pár szót is viszonylag gyakran, akkor legalább tartod benne a lelket, amíg esetleg talál másik munkát.
2013. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
Meg fogja oldani, ne aggódj!
2013. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi az együttérzést.Nagyon ki vagyok bukva,20 éves vagyok,még csak egy évet végeztem az egyetemből...Anyuék már 11 éve elváltak,de Apa mindig fizette a gyerektartást,látogatott.Én vagyok az egyetlen gyereke.Anyumal is normális a viszonyuk,de azt mondja ide nem hozhatja,ő nem tud ezzel mit csinálni(ok valahol megértem).Ráadásul 54 évesen a mai világban elképzelésem sincs hol találna munkát belátható időn belül.Már vagy 10 éve egy díszkertészetben melózott,már évek óta be se vol jelentve(a válságra hivqtkozott a főnöke)---
2013. júl. 17. 22:54
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Igaz az a mondás ha elakarsz szegényedni akkor válj el a feleségedtől.
2013. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérném anyát, hogy ha nagyon meghúzza magát, meg észre se lehet venni, és tényleg keres munkát, nem élősködni akar, akkor nem lehetne-e befogadni.
2013. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenesen persze.
2013. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez szívfacsaró egy helyzet, megértem, hogy aggódsz érte. Biztos mindent elkövet, hogy elkerülje az utcát, te egyelőre, mivel tanulsz, mást tényleg nem tehetsz, mint, hogy tartod benne a lelket.

Azért vannak lehetőségek, munkásszálló, szociális otthon, ismerős, aki befogadná... esetleg önkormányzati lakást igényelni rászorultsági alapon. Mindenesetre olyan helyre kellene, hogy menjen apud, ahol álláslehetőség is van neki. A lehető legtöbb helyen meg kell érdeklődni, mit lehet ilyenkor tenni.

2013. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
7. vagyok, biztos én is megkérném anyát, de az új férj véleménye is számít. Ez nem az a szitu sajnos, amikor teszem az 2:1 arányban leszavazunk valakit, úgyhogy nagyon hamvában holt ötletnek tűnik, hogy apa az elvált feleségéhez költözzön.
2013. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

szegény:( nagyon szomorú, hogy egyáltalán vkinek hajléktalanná kell válni...

nem tudom, de anyuddal, amikor jókedve van és tudsz vele kettesben beszélni, és mondanád neki, hogy apukád mindig becsületesen fizette a gyerektartást, látogatott téged, és hogy becsületes volt mindig, és ezért megérdemelné, hogy vhogyan segítsetek neki, nem segítene?

persze ha úgy látod, ne veszekedjetek emiatt, és akkor hagyd későbbre a beszélgetést, nem szabad kikészülnöd.

vagy legalább azt próbáljátok megoldani, hogy legyen hol laknia.

a lényeg, hogy ne aggódj, ne szomorkodj, mert te még szinte gyerek vagy, nem sokat tudnál tenni, de ahhoz, hogy ha máshogy nem is, de lelkileg támogatni tudd az apukádat, erősnek kell lenned, ne aggodalmaskodj.

nem tudom mit mondhatnék még, de esetleg még a te távolabbi rokonaidnál is lehetne érdeklődni, akinél lakhatna egy kis ideig, mondjuk egy idősebb embernél, aki amúgy is egyedül lakik.

vagy hirdetésben megírni, hogy vállalna munkát, cserébe egy helyért, ahol lakhatna, és persze annyi pénzért, ami kell neki, ezt vhogyan megfogalmazva. vagy egy ilyen munkát keresni, nem tudom van ilyen vagy nincs, csak úgy gondoltam azért leírom.

ami még fontos, hogy sose hibáztasd magad, ha nem tudsz sokat segíteni, mert mint már írtam, ha akarnál sem biztos, hogy menne, fiatal vagy, tanulsz.

ne szomorkodj:)

2013. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

5. és 7.válaszolóval értek egyet.

Sok sikert Nektek!!

2013. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!