Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám hajléktalan lesz, mit...

Apukám hajléktalan lesz, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Apukám 54 éves,elvszítette a munkáját 3 hónapja nem tudja tovább fizetni az albérletet.A szüleim elváltak,anyum ujra férjhez ment hozzánk nem jöhet,én otthon lakom még tanulok.A szülei már nem élenk,testvére nincs.Egész idáig becsületesen dolgozott,nem ezt érdemelné.Nagyon el vagyok keseredve,persze azt mondja ez "nem az én gondom",majd megoldja...

2013. júl. 17. 22:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én komolyan úgy szeretnék gazdag lenni, és segíteni az ilyen embereken, akik megérdemlik, de nem tudnak egyszerűen munkát találni és megélhetést biztosítani maguknak. Nagyon szomorú, és nagyon sajnállak titeket. Esetleg még olyat nem tudna, hogy kimegy külföldre dolgozni? Ott mégiscsak több a munkalehetőség, Ausztriába szinte mindenkit felvesznek, rengeteg magyar munkást keresnek mindenféle területről.
2013. júl. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én is elváltam, és úgy gondolom, mivel jó viszonyban maradtunk, tekintettel az elmúlt, együtt töltött évekre, és legfőképpen arra, hogy a gyerekem apja, átmenetileg befogadnám, ameddig kicsit rendeződik a helyzet! Semmiképp nem engedném, hogy utcára kerüljön!

Ha ti is jó viszonyban voltatok, és mint írod, rendes az apukád, beszéld meg anyukáddal, hogy miattad, tegyen egy kis engedményt! Sok sikert!

2013. júl. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Anyum még talán hajlana is rá,de a férje hallani se akar róla,mondván ő nem fogja eltartani.Főleg mivel öven felett,sokan évekig nem találnak munkát."Csak" egy érettségije meg egy levelezőn elvégzett kertészeti fősulija van,nem beszél nyelveket,a számítógépen is csak épphogy "elpötyög"...Ráadásul már így is 4-en lakunk 1+2 fél szobában(Nagyim is velünk lakik).És az a baj,hogy nem mer elmenni se munkaügyibe se sehová,mert fél,hogy megkérdezik mit csinált az elmúlt 3 évben,és megbüntetik a feketemeló miatt,meg ugye azóta felgyülemlett a TB-tartozás is.Már így is mi iratjuk fel neki a házidokival a sprayt-amit használ,mert asztmás,meg a szívgyógyszert is,mivel volt már infarktusa.:((((
2013. júl. 18. 06:28
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyud férjének azért elmondanám, van emberség is a világon...ha egy lusta, züllött ember lenne, megérteném, de így? én biztos nem hagynám az utcán élni!
2013. júl. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ami a munkaügyet illeti: mondd meg neki, hogy ne féljen. A feketemunkást senki sem bünteti, amiért feketén dolgozott. (1 eset van: ha közben munkanélkülit, azaz új nevén álláskeresésit kap, mert akkor azt megvonják). Büntetőjogi felelőssége nincs. (ha felvetődik a feketemunka, akkor a munkáltató a hibás a tövény szerint, mert az Mt. kimondja, hogy a munakszerződés megkötése a munkaadó felelőssége, innentől fogva a munkavállaló nem tehet semmiről a törvény szerint). Senkit sem érdekel.

Mindenképp menjen be, regisztráljon. Talán akkad munka is, lehet, hogy azokhoz nem kell nagy végzettség, de idénymunkák vannak a földeken.

Ha meg már ott van, kérdezzen rá az átképzésekre, mert azok is szoktak indulni. Apukád amúgy is hátrányos helyzetű munkavállaló, a kora miatt. Átképzések 4-6 hónaposak, rájuk keresetpótló ját, ami kb 65.000 Ft.


Nincs félnivalója!!!!

2013. júl. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, de szívszorító.

Nem olvastam végig a kommenteket, nehogy bárki után menjek, de látatlanban azt mondom: Ezt az embert - akármilyen nehéz is - be kell fogadni. Arra az időre mindenképp, amíg nem rendeződik a sorsa.

Ha édesanyád valaha szerette édesapádat, akkor nyújtani fogja a kezét érte, nem félj. Ettől függetlenül beszélj az édesanyáddal és az új férjével is.

2013. júl. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
én apukám is hasonlóan járt sajnos. 55 évesen elvesztette a munkáját, bocs, 56 évesen, majdnem két év után találtunk ugyan munkát neki, de nem bejelentett, vagy nem is tudom, hogy van ez a meló. :( ugyan nem albérlet, mert saját családi ház, de lassan nem tudja már fenntartani :( nehéz
2013. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a sok kedves biztató választ.Nem tudom,mert rengeteg helyen azt olvastam,hogy a feketemunka miatt a munkavállalót is megbüntetik,meghogy kamatokkal terhelve azonnal behajtják rajta a TB-tartozást visszamenőleg...(Orvoshoz is ezért nem mer menni mert akkor ugye ott kiderül...)Ami ugye már 3 éve nincs fizetve...:(
2013. júl. 18. 13:43
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet apukaddal? Sikerult talalnia munkat?
2013. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!