Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Ti mikor hogyan...

Anyukák! Ti mikor hogyan beszéltetek a lányotokkal a nemiségről a menstruációról a nőiességről?

Figyelt kérdés

érdekel h miként is zajlott nálatok ez

ki beszélgetett vele ?

mit történt az első mensi alkalmával ?

(gyerek-szülőszemszög is érdekel)

a fogamzásgátlás ?

a nemiség ?

stb...


10 éves a lányom és bár sokat beszélgetnek az iskolában erről is azért jó lenne ha inkább én beszélnék vele de fogalmam sincsen mit hogyan mikor merre meddig ???????


köszi


2013. júl. 22. 15:28
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
kérném a moderátorokat ne tegyék át a "szerelem sex" kategóriába mert az Anyák Apák Szülők - re vagyok kíváncsi
2013. júl. 22. 15:29
 2/43 anonim ***** válasza:
80%

én 30 éves vagyok,de azért leírom,hogy nálunk anyukámmal hogy volt. 9-10 lehettem amikor anyukám vett kicsiknek való felvilágosító könyvet. nem volt benne bonyolúlt hosszú szöveg, csak a lényeg,és rengeteg kép. amikor oda adta,akkor ezt mondta:" vettem neked egy könyvet,és szeretném ha belenéznél,és ha bármi kérdésed van-akkor nyugodtan kérdezz!"

Utána már az iskolába is voltak felvilágosító beszélgetések,ugyhogy mindenre választ kaptunk időben

2013. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az értelmi szintjének megfelelően beszélgetünk róla, semmi misztikum, semmi, gólya, egyszerűen, természetesen. Mikor már elérte azt a kiskamasz kort, és mondott valami butaságot, amit a suliban hallott, átbeszéltük hogy mit hallott. Mindezt mindig valami tevékenység közben. Soha nem úgy, hogy most leülünk beszélgetni, hanem főztem, és ő a konyhába rajzolgatott, vagy vasalás közben.
2013. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
77%
Én is vettem egy színes, gyerekeknek való könyvet, együtt átlapoztuk. Utána meg folyamatosan jönnek elő egy-egy témák, ahogy ő is változik.
2013. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
87%

Velem sosem beszélt senki ilyenekről :( A menzeszről innen-onnan összehallott félmondatokból meg sztorizásokból értesültem, amikor megjött, nagymamámnál voltam suli után, így neki mondtam el először. A szexről is az osztálytársaimtól hallottam, amit a tinimagazinok erről szóló cikkei egészítettek ki. (anyám volt egy időben, hogy kidobta az újságaimat, mert nem tetszett neki, hogy a szexről is írnak benne). A mai napig nem értem, miért így kezelte, amikor nem is volt prűd meg semmi.

24/N

Párom esete, bár nála a mensturáció nem téma. Szülei a szobájában a könyvespolcon "felejtettek" egy felvilágosító könyvet, amit ő egyszer megtalált :D

2013. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

lehet hülye dolog de mit szóltok ahhoz h az első mensit megünneplem vele ?


pl kap tőlem egy nagy csokor virágot és valami apró de igencsak nőnek való ajándékot


ti hogyan fogadtátok mikor a lányotok mondta nektek?


(az osztályban van akinek már 1 éve rendszeresen megvan a mensije)

2013. júl. 22. 15:51
 7/43 anonim ***** válasza:
91%
Ne kapjon ajándékot és virágot, mert kínosnak fogja gondolni, és világ életében probléma lesz vele erről beszélni. Ha nagyon akarod, akkor vidd el fagyizni, vegyél neki csokit, de a virág és ajándék az már túl sok.
2013. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
Az én anyám mindig úgy volt vele, hogy magától nem kezd el "előadást tartani", mert csak összezavarna, ha majd saját magamtól elkezdek érdeklődni valami iránt, akkor rendesen elmagyarázza, bármi legyen az s bármikor kérdezem. Én 7 évesen kérdeztem meg tőle, miért vesz magának mindig betétet és mire való. Teljesen normálisan elbeszélgetett velem, mindent elmondott a menstruációról, az okokról is, aztán kitértünk a szexualitásra is. Nem butította le a dolgokat méhecskével, meg bibével, ahogy azt sokan teszik, azt akarta, hogy rendesen átlássam a dolgokat. És meg is értettem rendesen. Szerintem nagyon jól tette, hogy már akkor elmagyarázta mert 11 évesen, amikor először jött meg, nem kezdtem el pánikolni, fel voltam rá készülve. Egyedül azért mentem csak oda hozzá, hogy vegyen nekem betétet és persze azért, hogy elújságoljam neki. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy akkor beszélj róla, ha ő maga kérdezi meg és akkor is légy természetes, mintha az egyik barátnőddel beszélgetnél. (20L)
2013. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

szerinted tök hétköznapi dologként kellene tenni mikor nővé válik a a gyermek?


én szeretném h érezze h valami különleges történik most vele és nem csak valami hétköznapi


nekem megalázó volt az első esett napokig sírtam és sokáig nehezen viseltem .....

2013. júl. 22. 15:59
 10/43 A kérdező kommentje:

#8


köszi

csak az a baj h az iskolában a lányok egymás közt.....

nem tudom mikor jönne oda hozzám kérdezni, nem akarom megvárni h késő legyen

2013. júl. 22. 16:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!