Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Ti mikor hogyan...

Anyukák! Ti mikor hogyan beszéltetek a lányotokkal a nemiségről a menstruációról a nőiességről?

Figyelt kérdés

érdekel h miként is zajlott nálatok ez

ki beszélgetett vele ?

mit történt az első mensi alkalmával ?

(gyerek-szülőszemszög is érdekel)

a fogamzásgátlás ?

a nemiség ?

stb...


10 éves a lányom és bár sokat beszélgetnek az iskolában erről is azért jó lenne ha inkább én beszélnék vele de fogalmam sincsen mit hogyan mikor merre meddig ???????


köszi


2013. júl. 22. 15:28
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Egyébként ha eddig nem beszéltetek róla, eszedbe ne jusson megünnepelni!! Egyrészt jutalmazni a saját erőből elért eredményt szokták, ezért furán is jönne ki. Másrészt ennyi erővel akkor is ünnepelhettek, ha szemüveges lesz, mondván "gratulálunk, hogy sokat ültél neon alatt és rövidlátó lettél".


Tényleg minél tapintatosabban kellene kezelni, mert ezt valamennyire cikinek érzi mindenki. Mégiscsak koszos és büdös, nem egy olyan dolog, amiről beszélni szeretne és nyilvánosság elé tárni.

Vegyél neki gyerek-anatómia könyvet, mondván biológia órához jó lesz. Ennyi idősen már az emberi testet is veszik, jó esetben előbb adják le tananyagként, minthogy megjönne. A lányod tanulta már ezt? Hetedikben iskolai felvilágosítás is szokott lenni, adnak tisztási csomagot is.

Ha az osztálytársainak már megjött, akkor végképp felesleges nagybeszélgetésre készülni, tőlük már tud mindent.

2013. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Ha a magam példáját nézem, a megünneplés borzalmas ötlet. Nagy szerencsém volt az első alkalommal mert egyedül voltam itthon anyával, mikor észrevettem mi is van. Én sírva fakadtam, mire anya kérdezte mi a baj, de kapásból levette hogy mi is történik. Megtiltottam neki h bárkinek is lemondja. Adott betétet, megmutatta hogy használjam, ilyenkor mik a teendők. 11 voltam, a tampont még mindketten korainak ítéltük meg, ez később már magamtól vezettem be. Nekem kényelmesebb. Anya ezek után nem nyaggatott vele, szerintem ő is látta h leginkább lelkileg nehezen viselem. Szerencsére nem vagyok görcsölős típus de mindezek után egyszer vagy kétszer kérdezett rá h minden oké e. Ha kérdésem volt, bármikor fordulhattam hozzá.


Ezt megelőzően Egyszer beszéltünk a menstruációról, költözés előtt voltunk, így egy szobában aludtunk, ő pedig felhozta hogy hát a lányok életében bizonyos változások történnek.... De sok minden infót kaptam az iskolából, barátoktól, újságokból, szóval nem volt idegen a dolog.


A szexuális felvilágosítás pedig már olyan 14-15 éves koromban volt. (Persze eddigre már nem tudott sok újat mondani vele.) Nálunk előtte sem volt ámítgatás gólyával meg hasonlókkal. Családi közös kerti munka volt, mikor anya rátért a beszélgetés kapcsán arra hogy hát legyek körültekintő a fiúkkal mert.... stb....


Mindegyik valamilyen tevékenység közben folyt, nem volt folyamatos szemkontaktus, ami szerintem mind a két fél számára kicsit könnyebb volt. Szemtől szembe elég kellemetlen vagy fusztráló tud lenni.

2013. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
20/N (Utolsó voltam)
2013. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Nekem anya megvett egy könyvet,hogy olvassam el,aztán elmentünk és vettünk nekem egy betéttartót.
2013. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

11 éves voltam, amikor megjött.

Anya sose beszélt nekem arról, hogy születik a kisgyerek, hogy a nők menstruálnak és hogy ennek a kettőnek végülis köze van egymáshoz. Szexuális felvilágosítás sem volt soha.. Iskolában hallottam ilyenekről meg sokat jártam a könyvtárba és az egyik polcon eldugva találtam egy gyerekeknek szóló felvilágosító könyvet, azt olvasgattam ott, de kivenni nem mertem.

Mire megjött, addigra tisztában voltam vele, hogy egyszer nekem is véreznem kell, de a fene nem gondolta volna, hogy ilyen korán...

Délelőtt elmentem wc-re, láttam, hogy van valami barna a bugyimban, anyának kiabáltam, hogy mutatni akarok valamit, letoltam a bugyimat, mutattam, és mondom ez most az? Mondta, hogy igen, adott egy betétet, megmutatta, hogy kell beragasztani, megölelt és kb. ennyi volt a dolog. De rettentően büszke lehetett, mert elmesélte délután keresztanyámnak is.

Azt mondjuk már elfelejtette említeni, hogy nem biztos, hogy nekem is 28 nap múlva jelentkezik újra a dolog, így nem voltam felkészülve rá legközelebb.. és néha még azután sem.. Volt, hogy haza kellett jönnöm az iskolából, mert nem volt nálam semmi...

2013. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Én is elmesélem hogy nálunk hogy volt. Egészen kicsi korom óta beszélgettünk ilyenekről pl mi a kur.va, hogy születik a kisbaba. Mindig mindent megbeszéltünk nyugodtan kérdezhettem, most is agyon jó kapcsolatom anyukámmal. menstruáció 9-10 éves koromban merült fel. Anya mindig azt gondolta hogy hamar fog megjönni mert fejlett kislány voltam. Anya elmondta a dolgokat meg kaptam egy ilyen füzetecskét is. Nagyon sokat olvastam a témáról és ha valami újdonságot olvastam akkor azt rögtön megbeszéltem anyával. 13 éves voltam amikor megjött de tudtam hogy kell a betét használni. Már korábban is hordtam magammal betétet iskolába + egy cserebugyit hogy ne érjen meglepetésként. Mikor először megjött anyáék nem voltak otthon de én alig vártam hogy elmondhassam nekik olyan jó érzés volt és utána elmentünk sütizni. Én nagyon élveztem nem volt nagy dolog csak jól esett. Mikor fél éve volt meg akkor kezdtem el tampont használni anya segített benne.

A védekezés és ennek jelentőségéről is tudtam mindig nekünk a suliban 10-12 módszert meg kellett tanulni. Anya támogatja fogamzásgátló szedését is, együtt mentünk el nőgyógyászhoz.

2013. júl. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

hűűű

nagyon sok válasz érkezett és teli volt hasznos ötlettel

nagyon köszönöm szépen mind :-)


szerencsére nagyon jó, bizalmas kapcsolatban vagyunk a lányommal de ez valahogy nem került elő eddig

anatómia könyvünk? van nem is egy, ezeket már mind olvasta


aki javasolt könyvet az megírná h ö milyet kapott címet esetleg kiadót ?


bár azt tudtam h az osztályban több lány is van akinek már van mensije

és hát szerintem tuti beszélgettek róla egymás közt :-)

(ezek a csajok !!!! :-))))


akkor bőven elég ha ünneplés helyett elviszem sütizni és mondjuk tartunk egy csajos napot (a betét tartó klassz ötlet és még praktikus is)

2013. júl. 23. 15:16
 38/43 anonim válasza:

Hát az én anyukám nekem és barátnőimnek "előadást tartott"..akkor nekünk tök viccesnek tűnt, de most már nagyon nagyon cikinek tűnik. És ő olyasmiket mondott, hogy azokon a napokon nem szabad szaladni, fürödni és előfeszítést csinálni.


Ezután a suliban is jött a felvilágosítás, ami már teljesen az ellentétes dolgokat mondta, én meg jó pár évig nagyon össze voltam zavarodva, hogy akkor most mi az igaz.


A barátnőimmel betéteket vásároltunk, akkor még csak kiváncsiságból, és anyum "felvilágosítása" ellenére továbbra sem értettük teljesen a dolgot.


Miután megvolt az első, megint csak kihangsúlyozta, hogy semmi de semmi fizikai terhelést ne csináljak olyankor. Emlékszem egyszer még abból is problémát csinlált, hogy miért másztam fel egy székre, hogy megigazítsam a függönyt. Egy időben még el is várta, hogy bejelentsem neki, mikor jött meg. Ezzel azt érte el, hogy azóta is csak fél szavakban beszéltünk ilyesmiről, utána meg már egyáltalán.

Idővel magam kisérleteztem ki, hogy anyum állításai mennyire voltak pontosak...nem voltak azok. Nem érzem úgy hogy vele tudnék beszélni erről a dologról, egyszerűen nem megy.


Ezeket azért írom le, hogy ne kövesd el azokat a dolgokat, amitől a lányod kellemetlenül érezné magát, vagy esetleg teljesen beyárkozhat. Ünneplésről pedig szó sem lehet, ez egy eléggé érzékeny téma, meg amugy is szerintem semmi ünnepelni valő nincs az ilyesmin.


Minden jót.(21)

2013. júl. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Mi történik velem? Van fiúknak és lányoknak is. Ezt mondjuk nem tudom miért írtam, de mindegy... :)

[link]

2013. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Szerintem egyébként bárhol megtalálod, meg sok ilyen felvilágosító könyv van, mind jó lehet. Én pont ilyet kaptam.
2013. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!