Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Ti mikor hogyan...

Anyukák! Ti mikor hogyan beszéltetek a lányotokkal a nemiségről a menstruációról a nőiességről?

Figyelt kérdés

érdekel h miként is zajlott nálatok ez

ki beszélgetett vele ?

mit történt az első mensi alkalmával ?

(gyerek-szülőszemszög is érdekel)

a fogamzásgátlás ?

a nemiség ?

stb...


10 éves a lányom és bár sokat beszélgetnek az iskolában erről is azért jó lenne ha inkább én beszélnék vele de fogalmam sincsen mit hogyan mikor merre meddig ???????


köszi


2013. júl. 22. 15:28
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, ez teljesen hétköznapi eset, hiszen minden egészséges nő menstruál, te sem kapsz csoki a párodtól/férjedtől/apukádtól/bárkidtől, hogy ha megjön a menzeszed. Higgy nekem, jobb lesz ez így, inkább csak ülj le vele, beszélgess vele egy jót, és kész. Az első menzeszem nekem is megalázó volt, de az még cikibb lett volna, ha virágcsokrot kapok.
2013. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha a lányod is megalázónak fogja érezni és nem azt érzi majd, hogy különleges dolog történik vele, akkor a "megünneplése" sem fog ezen segíteni!

Szerintem is túlzás megünnepelni ezt! Ha először szexel egy fiúval azt is megünneplitek majd?

Kérdésedre visszatérve az én anyám lesz..rta ezeket a dolgokat, kb. én is mindent mástól tudtam meg és sokként ért az első menzez.

Jó, hogy fel akarod rá készíteni, de ne ess túlzásba.

2013. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, szerintem se jó dolog ajándékot venni neki, mert tényleg zavarba hoznád vele. Sőt úgy beszélj vele erről, hogy ez egy természetes emberi dolog, egyáltalán nem nagy cucc. Nekem pl anyám sosem írt igazolást tesiórára, először is azért, hogy ez a dolog legyen természetes az életemben és ne okozzon fennakadást a mindennapjaimban + a görcsre is jó a mozgás. A másik ok az volt, hogy tudta, milyen buta, felvilágosulatlan gyerekek jártak az osztályba és nem akarta, hogy emiatt csúfoljanak, vagy úgy nézzenek rám, mint egy ufóra.
2013. júl. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
azóta már írtak mások is, 8. voltam, nem az utolsó :)
2013. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
Amúgy megkérdezhetem, miért volt megalázó?
2013. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

szia kedves kérdező!

18 éves lány vagyok, van két húgom, így mi ezekkel a dolgokkal általában anyához fordultunk :) én még 10 éves korom előtt kaptam egy könyvet, amiben minden le volt írva arról, hogy voltaképpen hogyan lesz a kisbaba, mi a szex, miért csinálják, hogyan történik, mik a veszélyei stb... lehet sokfélét kapni, különböző korosztályok számára, én azt hiszem 8-9 lehettem, és annak a korosztálynak szóló kis kvázi 'meséskönyvet' adtak, mondták, hogy ha esetleg kérdésem van, nyugodtan tegyem fel.

bármikor bármilyen kérdésem volt a témában, mindig készségesen válaszoltak, sosem akarták eltitkolni, és máshogy körülírni, így mindig bizalommal fordultam a szüleim felé a szexualitással kapcsolatban. így már az első mensi előtt tudtam arról, hogy ez majd mi lesz és hogyan, nem ért meglepetés.

nálunk fontos volt, hogy fordulhassunk apához is, bármi történik, így gyakran, ha megkérdeztem valamit anyától (ami nem annyira konkrét volt, inkább valami vélemény, vagy ha valamit nem értettem a férfi szemszögéből), inkább odaküldött apához, hogy majd ő is elmondja, hátha ő is tud segíteni, vagy ő máshogy látja, esetleg jobban megértem, stb... szóval nálunk semmi sem tabu egyikőjük előtt sem.

az első szex, a fogamzásgátlás, stb, minden idejében el lett nekik mondva, örülök, hogy soha sem akartam titkolni előlük semmit.

2013. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Én ott haltam volna meg, ha anyám megünnepli velem.

Nem tervezem, hogy a lányommal (esedékes neki bármikor) megünnepeljük.

2013. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az ünneplés dolgot én sem támogatom! Elég esemény lesz az neki, hogy meg jön, nem kell még fokozni a dolgokat. Vegyél neki esetleg egy csokit, vagy fagyit, az jól esik neki, de ne hozd kínos helyzetbe!
2013. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Megünnepelni, de mégis mit? Nővé nem vált, csak termékeny lett. Olyan, mintha virágot kapna, mert kakilt.
2013. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

15 voltam elsős középsulis

az egész osztály röhögött a tanár mérges lett haza lettem küldve

de h egy betétet adjon valaki????

áá nem úgy kellet haza mennem ahogy voltam

egész évben gúnyoltak miatta

:-(

2013. júl. 22. 16:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!