Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya vagyok, mert nem...

Rossz anya vagyok, mert nem veszek lakást és kocsit a gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Nemrégiben megkaptam itt egy kèrdés kapcsán, milyen önzö vagyok, mert nem tolok minden a gyerek feneke alá, miközben telik rá. Fyrekkènt sokat nèlkülöztem, rengeteg munkával ès fáradtsággal szereztem meg magamnak mindent, talán èpp ezért azt gondolom, hogy egy ember is küzdjön meg a saját életéért.


Ez persze nem nulla tàmogatást jelent, termèszetesen eltartom a gyereket, teljes mértékben finabszírozom a tanulâsát, a nyelvtanfolyamokat, táborokat, hogy kèsöbb érvènuesülhessen az életben.


DE! Fenntartok bizonyos határokat pl. mikor jogsit akart, nekickellett megdolgoznia a tanfolyamért és csak egy egyszerü járgányt kapott. Ha szeretne Ferrarit, azért dolgozzon meg.

Ugyanígy, nem veszek neki komplett lakást, de ha azt látom, hogy 36-27 éves korára sikerült összeszednie öneröt, akkor kipótolom a többivel.


Ez annyira borzalmas? Èn a világon mindennél jobban szeretem, semmit nem sajnálok töle, egyszerüen azt szeretném, ha olyan ember lenne belöle, aki egyedül is meg tud állni a lábàn, és nem kell mindent a feneke alá tolni..


2013. júl. 22. 21:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha lenne rá pénzem, akkor én mevenném neki. Pl a férjem kapott autót, lakást, mégis csodálatos ember, szorgalmas, dolgozik, nem lett rosszabb ember attól, hogy úgymond a feneke alá tolták. Annyi, hogy nem kellett albérletre vagy hiteltörlesztésre költse a fizetését, helyette utazhatott, szórakozhatott, félretett.
2013. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a "seggem alá tették" (imádom, ahogy ezzel a három szóval leminősítik édesanyám kemény munkáját). Nem vagyok tőle rossz ember. Ahogy itt már többször leírtam, nekem többet jelent, ha édesanyámtól kapok meg valamit.


Példának azt tudom felhozni, hogy van egy csomó ékszerem, amiket magamnak vettem, szanaszét a lakásban. Az egyetlen ékszer, aminek külön kis dobozt csináltam, és mindig tudom, hol van, az egy kis ezüstgyűrű, amit anyukámtól kaptam ezer éve.

2013. júl. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
Amíg nem költekezik felelőtlenül, nem kellene szántszándékkal nehezíteni a dolgát.
2013. júl. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

elég fura helyzet az, amikor a szülő ül a pénzén, és a fotelből végignézi ahogy a gyerek betegre dolgozza magát egy olyan lakásért amit ő farzsebből kipengetne.


az elkényeztetés nálam máshol kezdődik. amikor a gyerek olyan dolgokat kap meg első szóra amire valójában semmi szüksége, csupán majolni akar vele valakit, vagy menőzni mások előtt. egy lakás hogy úgy mondjam létszükség. az autó nem annyira, busszal is lehet járni, ha kell neki kocsi, majd összeszedi a rávalót.


a nagyszüleim nekem is vettek lakást, de a pénz nem az ölükbe hullott, hanem becsületes munkával keresték.

2013. júl. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mint mindenben,itt is meg kell találni az arany középutat.Igazából a legfontosabb,hogy boldog embert neveljen a szülőm a gyerekéből.Kerülve a szélsőséges gondolkodásmódot szerintem ez megoldható,nevelés kérdése.Engem például arra tanítottak,hogy ha találok egy szöget,annak örüljek,mert onnantól az enyém,és mindegy,hogy az csak egy darab szög.Ha hasznát vehetem,máris nem csak egy szög.

Innentől kezdve,ha megtehették volna,hogy házat vagy kocsit vegyenek nekem,s ez megtörtént volna,én azt tudtam volna értékelni.Sok függ attól,kinek milyen értékrendet adnak át.

2013. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekünk se toltak semmit a seggem alá, mindenért meg kell küzdenünk, mert hitelem még mindig van. De ettől nem tartom rossz embernek a szüleimet. Ők segítettek, amíg tudtak, és még tudnának is, de már ne várom el. Az én életem, ha valamit akarok, nekem kell érte megküzdeni.
2013. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ha megengedheted magadnak (és ezen van a hangsúly), akkor igenis támogasd a lehetőségeidhez mérten a gyerekedet. Természetes, hogy ahogy telnek az évek, bizony többet akar, és ebbe a lakás és a kocsi is beletartozik, hiszen el akarja kezdeni a saját életét. Mi a fenének várna 27 éves koráig, hogy majd adj neki egy kis pénzt és kipótold, amikor megtehetnéd előbb is? Miért olyan hihetetlen, hogy előbb akar elkezdeni élni? Miért tagadnád meg tőle a segítséget, ha megteheted? Nekem nem egy ismerősöm van, akik 18-23 éves korukra, kaptak lakást a szüleiktől... De ettől nem lettek gyámoltalanabbak. A szüleik egyszerűen megengedhették maguknak, nekik meg valahogy el kellett indulniuk az életben. Fenntartják a lakást, fizetik a számlákat, vezetik a háztartást. Ezzel csak egy lehetőséget kaptak az önálló életre, az már rajtuk áll, hogy hogyan tudnak élni ezzel. Az én szüleim a tiédhez hasonló módon gondolkodnak. Mindig jól éltünk, mégis amikor huszonéves korom elején odajutottam, hogy szeretnéka párommal összeköltözni, semmi segítségre nem számíthattunk tőlük. Megtehették volna, hogy vesznek egy lakást, vagy akár adnak valamennyit (akármennyit, a végén már a gesztus is számított volna) de nem tették. A párom szülei segítettek a ház felújításában+ tőlük vittünka garázsból régi bútorokat, étkészleteket. Közösen összespóroltunk 3 milliót + még vettünk fel hitelt, így vettünk egy felújítandó kisházat. Ők csak a szájukat tudták húzni, hogy itt fogunk élni, nem hogy segítettek volna, hogy különbet vegyünk, holott hangsúlyozom, bőven megtehették volna!Még hozzáteszem sosem voltam link, mindig rendesen tanultam, spóroltam, egy dologban hibáztam úgymond, hogy az érettségi után olyan főiskolát végeztem, amivel csak közalkalmazottként tudok állást találni, így keveset keresek, keveset tudtam félre tenni. Ettől függetlenül mi büszkék vagyunk magunkra, hogy megcsináltuk, van hol laknunk, és éljük az életünket, de van bennem keserűség bőven. Ha megteheted, hogy támogasd a gyerekedet, akkor tedd azt!
2014. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező ha úgy érzed, hogy a gyereked nem érdemli meg, hogy lakást vegyél neki pedig van pénzed akkor ne vegyél. Egyébként meg önző vagy és túlságosan pénzközpontú, és azt szeretnéd, hogy azért amiért te gyerekkorodban szegény voltál akkor a gyerekednek se legyen jó. Gondolom a szüleidet sem segíted a leírásból tipikus sz*rágónak tűnsz.
2014. febr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!