Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelő szülő után örököl a...

Nevelő szülő után örököl a mostohagyerek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 17:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A vérszerinti gyerek örököl ha ő nincs az elhunyt szülei, testvérei...

házastárs, mostohagyerek, após, sógor... sosem örököl kivéve ha a végrendelet így rendelkezik.

2013. júl. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nevelt gyerek. De a törvény le sem sz@rja, nem jár utána

öröklés, csak ha az örökös, úgy rendelkezik. (a nevelő apa)

Viszont örököl az igazi, vérszerinti apa után, még akkor is ha mondjuk 20 éve nem látta. Kivéve, ha a vérszerint másra hagyja a vagyont. Kitagadni, öröklésre méltatlanná kell válni ahhoz, hogy ne örökölj a vérszerintitől.

De ez nem könnyű, mert nagyon alapos indok kell a kitagadáshoz.

2013. júl. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nevelő szülő után akkor örököl a mostoha gyerek,ha a nevelő szülő örökbefogadási szerződést kötött,de akkor már értelemszerűen nem mostoha gyermekről beszélünk.Ha nincs örökbefogadási szerződés,nem kap semmit,hacsak,az elhunyt nem vette be a mostoha gyermeket is a végrendeletébe,ha hagyott hátra ilyet.Ez tuti,én már keresztül mentem ilyenen.
2013. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
mostoha gyerek csak akkor örököl ha nincs vérbeli örökös, és a mostoha szülő révén örököl az édes szülő és attól pedig a gyerek.
2013. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Na,ez az utóbbi nagyon zagyva.
2013. júl. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

máskép:

mostoha szülő kifingik. házastársa örököl, a házastárs azonban a kifingott mostoha gyereke édes szülője. ugyi?

2013. júl. 29. 15:11
 17/22 anonim ***** válasza:
Házastárs sosem örököl, csak a vérszerinti rokonok mint a biologiai gyerekek, a szülök, testvérek...
2013. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Icsiro válasza:

A jelenleg érvényben lévő öröklési törvény szerint legelőször a vér szerinti (egyenesági)leszármazott (tehát gyermek örököl). Ha ilyen nincs, akkor a törvényes házastárs örököl, kivéve az un., ági vagyont, ami családi örökség révén került az örökhagyó tulajdonába. (Ha erre nem jelentenek be igényt, akkor azt is a házastárs örökli.) Ha nincs egyenesági leszármazott, (akár unoka is lehet) és törvényes házastárs sem, akkor a felmenők örökölnek, tehát az örökhagyó szülei. Ha ők már nincsenek, akkor az ő gyermekeik, tehát az örökhagyó testvérei. Ha ilyen nincs, akkor is rendje van az öröklésnek. A nevelt gyermek csak akkor örököl, ha az örökhagyó törvényesen örökbe fogadta, a státusza ekkor már örökbefogadott gyermek!

A törvényes házastárs mindenképpen örököl ----- ha van örökös gyermek, akkor az örökség használati jogát, tehát özvegyi haszonélvezeti joga lesz újabb házasságkötéséig, illetve haláláig. Az özvegyi haszonélvezeti jogot a tulajdont öröklő örökös megválthatja (pénzért), ezt is külön jogszabály rendezi.

2013. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyenesági öröklés van, fel és és lemenők örökölnek az eéhunytután.

Ha egyeneság nincs, akkor jön az oldalág, a tesetvérek. A legújabb jogszabály szerinte a házastárs csak vagyoni értékű jogot örökölhet, tehát pl haszonélvezetet, használati jogot.

Természetesen ha van végrendelet, akkor bárki megjelölhető örökösnek. ( egyeneság az unoka, és örökbefogadott gyerek is)

Nálem érdekes hlyzet volt, még 2009-ben, mert apám felesége elhunyt, majd apám is követte őt 3 hét múlva. A felség testvéárei nyújották a markukat () mivel nem volt gyerek) de aoám miatt én örököltem meg mindent. Temetést én intéztem és fizettem, az ő betétjükből,de még követeltek volna, hogy fizessek 30 ezret bele, holott ők rendeltek speciális sírkövet. közöltem hogy nem tartozm semmivel, nem lettem volna köteles én eltemettetni, egyébként is az ő részükről a temetésen voltak vagy ötvenen, és ez csak a közveteln rokonság, a testvérek és azok gyrekei. Üznetem neki, hogy NEM fizetek, hanem mindenki fizessen a főszervezőnek 600 ft-ot és akokr megvan a 30 ezer, egyéként sem nekem kellett volna eltemettetni.Mindegy, úgysem találkozom a rokonsággal soha az életben többször, hálistennek, nem is vagyok apám feleségének a rokonaira kíváncsi, ellenkezőleg, veszem megtiszteltetésnek, hogy megkímélnek a jelenlétüktől...

2013. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#16 "mostoha szülő kifingik. házastársa örököl, a házastárs azonban a kifingott mostoha gyereke édes szülője. ugyi?"


Gratulálok. Ezt követően még azt is el tudom képzelni, hogy akár siettetnéd is a +kifingását".


Te kapzsi szar!

2013. júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!