Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható, hogy én intézzem a...

Elvárható, hogy én intézzem a temetést 18 évesen?

Figyelt kérdés

Apukám tegnap reggel halt meg. Anya tegnap este elment Olaszországba a nyaralónkba, a tudtom nélkül.

Felhívott, mondta, hogy intézzem el én a temetést.

Semmilyen rokon nem lakik a közelbe, hogy segíthessen..


2013. júl. 26. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Manapság szokás lett hogy halálesetkor mennek Olaszországba? Csak mert most volt kérdés, hogy apuka meghalt a család meg elutazott Olaszországba nyaralni...


Kezd kissé gyanús lenni ez a sok egybeesés....

2013. júl. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem olvasgatok kérdéseket itt
2013. júl. 26. 17:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kérdést én is olvastam.
2013. júl. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
19 évesen egyedül intéztem anyukám temetését...
2013. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Elvileg 18 évesen felnött vagy, tehát el tudod intézni.

De valami ismerös, baráti család biztos tud tanácsokkal segíteni.

Részvétem

2013. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Furcsa anyád van, de nem tudjuk, milyenek voltak a családi viszonyok.
2013. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Nagykorú vagy így te is intézhetsz mindent.
2013. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az volt a kérdés, hogy jogilag megteheti-e, hanem hogy elvárható-e.


Kedves kérdező, szerintem nem várható el, de nem tudom, milyenek nálatok a családi viszonyok. Lehet, hogy az lenne a helyes, ha mégse tiltakoznál, hogy neked kell ezt elintézni. Sajnos van, akinek hamarabb fel kell nőnie (ez persze gyerekkorban látványosabb, de még 18 évesen se teljesen felnőtt az ember minden szempontból). Gondolkodj el a helyzeten, és cselekedj lelkiismereted szerint.

2013. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, részvétem!


Anyukád viselkedése, nos, ezt meg nem kommentálom...


Természetesen nem várható el, hogy te intézd a temetést. De meg tudod csinálni, ebben biztos vagyok, apukád meg nagyon büszke lenne rád, hogy te 18 évesen már ezt is megcsináltad érte!


Szedd össze a bátorságod, és keresd fel a helyi temetkezési vállalkozókat. Amelyik szimpatikus, annál maradj. Mindenben segíteni fognak neked, értenek hozzá, hidd el. Ha egyházi szertartást is szeretnél, akkor a temetőgondnokhoz kellene még elmenned, annak a részleteit megbeszélni. De a temetkezési irodában ezt is tudják, kapsz nevet, címet, időpontot, mikor lehet intézni.


Nagy kitartást!

2013. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, bocs, a temetőgondnokhoz mindenképpen kell menni, ha egyházi temetés, akkor a paphoz, plébánoshoz kell még elmenned.
2013. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!