Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, hogy a férjem...

Normális az, hogy a férjem fiatal házasként az édesapjával él, akit gondoznia kell?

Figyelt kérdés
30-as éveink elején járunk mindketten, két hónapja házasodtunk össze, sajnos még mindig két különböző városban lakunk, munkahelyi problémák miatt (de már komolyan dolgozom azon, hogy férjem lakóvárosában találjak magamnak mukahelyet), csak hétvégeken tudtunk találkozni eddig, és a szabadságunk ideje alatt, most viszont úgy tűnik, h ennek is vége. Férjem édesapja ugyanis komolyan megbetegedett, szinte állandó felügyeletet igényel, max 2-3 órára lehet magára hagyni, s a férjem magához vette és ő gondozza. Viszont ő is csak egy szoba konyhás lakásba él, úgyhogy hétvégeken még én sem mehetek oda, mert nincs hova, s ő sem jöhet hozzám, mert ő meg nem hagyhatja ott az édesapját. Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Hiszen így az elkövetkezendő jónéhány évben csak telefonos házasok leszünk.
2013. júl. 29. 07:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

1. Ha nem tudtok összeköltözni, akkor minek házasodtatok egyáltalán össze?


2. Szerinted mit kellene tennie a férjednek? A beteg apját magára hagyani? Szerintem igen szép dolog töle, hogy felvállalja az ápolását, mert az nem könnyü dolog.


3. Célszerü lenne egy nagyobb - legalább két szobás - lakásba költözni, akkor meg lehetne oldani az együttélést.


4. De a TE hozzáállásoddal nem hiszem, hogy tartós lesz a házasságotok, ha te nem tartod NORMÁLISNAK, hogy az édesapját ellátja.

2013. júl. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Függetenül attól, hogy mi a helyzet a házasságotokkal, a férjed apjának felügyeletét, hogyan oldja meg amikor dolgozik?

Szerintem az otthonban való elhelyezés lenne e ben az esetben a megfelelő megoldás. Vagy egy bennlakó ápoló, ott ahol at édesapa eddig is lakott..


Nektek pedig előbb nem jutott eszetekbe a ez a lakhelyprobléma?

Házasság előtt nen zavart?

Előtte kellett volna gondoskodni róla...

Az normális is lehet, hogy a gondozott szülő veletek él, de inkább aza fura, hogy te nem élsz velük....

2013. júl. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Hasonló helyzetben te hagynád az anyádat meghalni a saját lakásában? A férjedtől sem várható el, hogy ne álljon helyt.


Ha a férjed egyke, akkor az édesapja lakását nem lehetne eladni? A férjed lakásának árával együtt kijönne egy nagyobbacska, másfél-kétszobás lakás legalább, ahol el tudnátok férni. Ha meg vannak testvérei, akkor be kéne segíteniük, ne egyedül a férjed feladata legyen!

2013. júl. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy gyerek gondozza az édesapját, ha az rászorul, és állandó felügyeletet igényel.

Én kb. egy évig laktam (igaz másfél szobás lakásban) az édesapámmal és a huszonéves fiammal, mert édesapámat gondozni kellett. Szivesebben éltem volna a saját életemet, de mivel ő felnevelt tisztességgel engem, én tartoztam neki ennyivel. Hidd el cseppet sincs könnyű dolga a férjednek.

És ha nem bir ki ennyit a házasságotok, akkor jobb ha most lesz vége.

Egyébként azt irod, hogy nem mehetsz oda, mert nincs hely. Beszélgetni egy szoba-konyhás lakásban is lehet, sőt gondolom a férjed nem egy ágyban alszik az édesapjával, tehát 1-1 éjszaka még igy is megoldható. Nem mondom, hogy kényelmes, de kibirható.

2013. júl. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Az otthonba adás nem megoldás. Kevés a hely és havonta elég sokat kell érte fizetni. A külön ápoló is sokba kerül.
2013. júl. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Az mindenképpen nagyon szép dolog, hogy férjed így gondoskodik édesapjáról. De neki is van élete... tehát az arany középutat kellene megtalálnia(megtalálnotok), ami szerintem ebben az esetben az heti 1-2 napra ápolói segítséget kér apukájához. Nagyon szép dolog a szeretet, és igen kell segíteni a szülőnek. De a teljes életét nem áldozhatja fel. Szerintem a háziorvosához menjen el a férjed és beszéljen vele milyen házhoz kijáró nővérszolgálat van ilyen esetben és az mennyibe kerül.
2013. júl. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
76%

A férjed nem azért döntött valószínűleg neki ez a legkényelmesebb és most éli legboldogabb időszakát.


Sajnos erre varázsütéses megoldás nincs, de sajnos az önzés és a kompromisszumkésség hiánya árad belőled. No meg az előretervezés teljes hiánya.


Az sem állapot mondjuk, hogy a beteg szülő ápolására évek mennek el, amire még egy jó kapcsolat is rámenne. A gondozóotthonok drágák, 120-140 per hó egy pest menti településen.

De ha eladjátok fater meg a férj lakását (vagy a garzont és a te lakásod), akkor vehetnének egy nagyobb kecót.

2013. júl. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
őszintén szólva én att se értem, miért hàzasodtatok össze. Nem lett volna célszerű előbb megoldani az összeköltözést?
2013. júl. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Húha, a szemem a kérdésen megakadt, hát még a szövegen.


1.) Igen normális dolog ez, és meglepő hogy egy férfi vállalja. Amikor édesanyám szűlei és nagymamája ápolásra szorultak, édesanyám ápolta őket és nem kitette őket az utcára.


2.) Nem tudom igazán, milyen választ várnál tőlünk a kérdésedre, mert szerintem az a nem normális dolog ahogyan gondolkozol ebben.


3.) Hogy lehet úgy összeházasodni hogy nincs fedél a fejetek felett? Ezt nem értem...


4.) Amit többen is írtak, hogyha egyke adjátok el a házat. Vagy béreljetek neki egy ápolónőt. Vagy valami otthon, ahol gondoskodnának róla szépen.


5.) Én, ilyen kérdés után elgodolkodnék, milyen ember is vagyok valójában.

2013. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Az általad írt szövegből kiárad, hogy egy önző buta liba vagy! Ahelyett hogy Te is segítenél, esetleg főznél egy meleg ebédet vagy összetakarítanál. Nem, Te inkább itt sírsz. Nem tudom hogy tudott elvenni egy ilyen önző nőt... Szerintem magadon gondolkodj el egy kicsikét, a viselkedéseden.... Mielőtt Ő veszi észre milyen vagy, és elhagy. A legrosszabb időszakát éli, Te pedig semmi jelét nem mutatod annak a házastársi fogadalomnak hogy: jóban-rosszban....
2013. júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!