Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyukám legutóbb öngyilkoss...

Ha anyukám legutóbb öngyilkossággal zsarolt, hogy közöljem a szüleimmel, hogy elköltöznék?

Figyelt kérdés

Elég rossz a családi helyzet, anyukám életét az tölti ki, hogy velem foglalkozzon, nagyon durván megpróbál beleszólni a tanulmányaimba, a párkapcsolatomba, öltözködésembe, viselkedésembe, barátaimba, szabadidős tevékenységeimbe, mindenbe. Mindezt úgy, hogy felnőtt ember vagyok, az én véleményem semmiben nem számít, mindig mindent rosszul tudok. Nagyon önbizalomromboló tevékenységet folytat.


Évek óta egy messzi egyetemen és szakon akartam tanulni, de nem engedett, mindig sikerült megakadályoznia, fenyegetett, zsarolt (válással, öngyilkossággal pl), hogy mik lesznek ha elköltözöm. Kisebb evészavarom lett, és orvosi segítségre szorultam. Persze ez nem tűnt fel neki.

Idén jelentkeztem a tudtuk nélkül az áhított egyetemre, és felvettek. Hogy mondjam el? Félek hogy mik lesznek.

Fenyegetnek jó ideje hogyha megteszem kitagadnak itthonról és nem támogatnak semmiben. És nincs pénzem sem (nyárra kötelező egyetemi gyakorlat miatt nem kaptam diákmunkát). Koliba akarok jelentkezni, de mivel papírok kellenek a családról, nem fogok tudni. Papírok ügyében nem segítenének, inkább csak akadályoznak. Pénzem nincs, mert nem adnak, dolgozni év közben el akartam menni, de nem engedtek. Anyukám már mindenkit ellenem hangolt a családból, senkire nem számíthatok. Mindezt azért, mert egy nevesebb egyetemen akarok tanulni. Apukám egy ideig mellettem állt, de már inkább ő is ellenem van, gondolom megunta. Hogy hozzam a tudtukra, hogy elmegyek? Nem bírom itthon tovább.

21/L


2013. aug. 1. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó, te jó ég... :-( Nagyon sajnállak.

Szerintem állj eléjük, és határozottan közöld a szándékodat. Lehet, hogy bepipulnak, akkor meg valahogy próbálj meg elköltözni, esetleg valamelyik rokonhoz, vagy keress munkát a leendő egyetemed városában. Nehéz helyzet, nem is tudom, hogy mit csinálnék, de biztos hogy elköltöznék, a jövőmről lenne szó, amit nem lehet így kezelni.

Egyébként van testvéred? És mi a fő ok, hogy téged marasztalnak?

2013. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt elfelejtettem, hogy utolsó pénzszerzési lehetőségként még mindig ott van a diákhitel...
2013. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra basszus! Ne hagyd magad felnőtt nő vagy te életed és tegyél azért hogy jó legyen. A szüleid így rombolnak le téged, beszélj a pároddal, barátokkal hogy próbáljanak meg ők segíteni az ilyen ügyintézésekbe legalább, valami csak akad. Anyukádnak meg ne dőlj be úgysem fogja megtenni mert ismerem az ilyet aki öngyilkossággal fenyegetőzik. Én testvérem is ezt csinálta nem akarta hogy elköltözzek és egyedül hagyjam, pedig normális szüleink vannak most sincs velük baj, de nekem meg fontos volt mert én is dolgozni akartam menni és csak messze tasláltam munkát igaz bejárós is lehettem volna de azért másfél óra út nekem kicsit sok volt, plusz a barátnőm is örült volna ha hozzájuk költözöm, mert külön lakrészünk lehetett volna, meg minden és anyagilag sem lettünk volna olyan rosszul. De a húgom többször fenyegetett az öngyilkossággal, nem foglalkoztam vele, eljöttem mindig amikor hazamentem látogatóba úgy 4-5 naponta akkor is ezt csinálta. Persze bekerült a pszichiátriára mert gyógyszereket szedett e és ivott rájuk de félt a haláltól ezt a doki is megmondta.

Szóval nem kell ezzel foglalkozni, állj a sarkadra mondd el hogy neked ez a vágyad, diplomát akarsz, dolgozni akarsz, élni akarsz, nem bírod tovább, légy szókimondó, pisztolyt gondolom nem tartanak a fejedhez és nem vernek otthon, apukáddal beszélj legalább biztos megfogja érteni hogy neked ez az álmod. Anyukád meg elfogja viselni mert felnőttél és kirepülnél a fészekből. Tudom hogy ez nekik nehéz én szüleimnek sem volt könnyű amikor kijelentettem hogy lelépek otthonról, de megszokták és most minden jó.

A tesóm, még most sem bír magával de ő baja ha eltudna menni dolgozni, de sajnos nem talál munkát ő is elköltözhetne vagy jöhetne ide, mert van neki való szoba csak fizetnie is kell mert eltartani nem fogjuk tudni.

2013. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szörnyű... nagyon sajnállak.Tényleg muszáj a sarkadra állni,és elmondani lesz ami lesz. Lehet majd fenyegetőzik,de meglátod amint elköltözöl ő fog legelsőnek keresni , hogy jól vagy e... nem tudom mi ez a túlzott féltés. Hiszen a te életedről van szó, az ember saját akarattal rendelkezik.A te jövőd a tét, ne hagyd magad...
2013. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Nem vagy már kiskorú, nem kötelezhetnek semmire.

Elszomorító ez az egész helyzet, de jól tetted, hogy jelentkeztél az egyetemre, és gratulálok, h felvettek.

Az a tanácsom, hogy menj be az önkormányzat szociális irodájába (abban a városban, ahol lkaksz és ott is, ahol az egyetem van) és kérdezd meg, hogy milyen lehetőségek vannak, hogyan tudnál támogatást igényelni.

A szüleidnek mondd meg, hogy igenis elköltözöl, egyetemre mész és nem szórakozni, igazán megérthetnék. Ha édesanyádnak pszichés gondjai vannak, beszéld rá, h keressen fel egy pszichiátert. Valahogy fel kellene dolgoznia, hogy felnőttél. HA van barátod, az ő segítségét is kérd. Nem költözhetnél esetleg hozzá?

Nyugodtan jelentkezz koliba is, töltsd ki helyettük is a papírokat.

A többiek tanácsait is fontold meg, sok jó hozzászólást olvastam. Sok sikert!

2013. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Neked kell megszabni a határokat, felnőtt vagy. Viszont amíg az ő pénzükből élsz nincs mit tenned, azt kell csinálnod, amit mondanak. Menj el dolgozni, aztán majd munka mellett elvégzed a fősulit.
2013. aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos - szerintem - az nem úgy megy, hogy csak úgy hirtelen a sakadra tudsz állni.

Gratulálok a felvételidhez !

Igen, menj az önkormányzatokhoz mindkét helyen, sőt az egyetemen ir kérj segítséget.

Édesanyád nemigen fog pszichológushoz, pszichiáterhez menni, menj Te, kérd a tanácsát, hogy mit lehet ilyen helyzetben tenni, hogy viszonyulj Anyudhoz !!!!

Nem szép amit mondok, de komolyan gondolom, szerintem akkor lépj le, amikor nincsenek otthon. Nyilván utána beszéltek, írtok egymásnak.

De a legeslegfontosabb, hogy belső erőt meríts és ne csak erre a költözős akcióra, hanem hosszú távra.

Keresd a tudást!!!!!!!

2016. ápr. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!