Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés
A 15 éves lányom sokat szokott nálam lenni, főleg nyáron (elváltunk) és ugye már csavarog. Nem is akarom megtiltani neki csak a barátnőivel este járnak ki. Mindig mondom, hogy fél 10-re legyen itthon de van amikor késik kb félórákat. Szoktam szólni érte és olyankor egy ideig rendesen hazajön de elvileg csak sétálni járnak. Bízom benne, elég éretten gondolkozik de hát azért féltem főleg a fiúktól. Én is voltam kamasz, fiatal és tudom, hogy mi jár egy férfi fejében ha meglát egy csinos lányt és mi van akkor ha nem tudja visszafogni magát. Pont valamelyik nap történt, hogy éppen kint voltam 10 óra körül és jött egy csávó, meglátott és elkezdett futni. Kicsit megállt a szívem mert a lányomék a környéken voltak és azt hittem már történt valami, gyorsan felhívtam, hogy hol van már de hálistennek nem is találkoztak. Lehet, hogy túlreagálom, nekem akkor is ez jött le. Szóval én szeretném ha nem kellene ennyire aggódnom érte. Délután nem akarnak kimenni mert meleg van (amúgy 7 körül mennek) viszont nem csak 1-2 órát akarnak csavarogni. Én megértem őket is és nem akarom burokban nevelni csak tényleg nagyon féltem.
2013. aug. 2. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele a félelmeidet és ha vannak tapasztalataidat is.Biztos megérti majd.Ám ha mégsem mondj 1 pontos időpontot és ha akkor sincs itthon akkor találj ki valami büntetést.De az időpont ne legyen túl korai mondjuk adj neki még fél vagy negyed órát.
2013. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én biztos nem engedném, hogy a 15 éves lányom minden este 10- kor érjen haza. Egyáltalán mit csinálnak? Még kirakatokat sem nézegethetnek sötétbe. Ha akarnak otthon beszélgethetnek, de ki nem mehet este.
2013. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem mindig 10-kor jön haza. Elvileg fél 10-ig van engedve, ritka amikor nem akkor jön. Sétálnak, kutyát sétáltatnak meg nemrég futottak is.
2013. aug. 2. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs de fél 10-ig sem. Sötétedés előtt gyereknek otthon a helye. Értem én, hogy elváltatok nem akarsz vele összeveszni meg kompenzálsz, de szerintem ezzel pont rossz irányba tereled a gyereket hosszútávon.
2013. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Engem max 9ig engednek ki.. 14/l
2013. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár ma már sok szülő túl nagy teret enged a gyerekének, szerintem sem kellene fiatal lányoknak éjszaka a sötétben mászkálnia. Nem arról van szó, hogy te nem bízol benne, hanem arról, hogy vannak sajnos veszélyforrások. Jobb lenne ha sötétedés után már maximum otthon lennének a barátnőivel, vagy kulturált szórakozóhelyen (mozi, könyvtár, étterem, kávézó, stb.) Nyugodtan mondd el neki, hogy miért félted, és szerintem meg is fogja érteni. És persze kérd meg, ha bármi okból késik szóljon haza, hogy Te ne aggódj miatta.
2013. aug. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!