Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti felnőttként mivel vágnátok...

Ti felnőttként mivel vágnátok vissza a szüleiteknek, akik megnyomorították az egész gyermekkorotokat és a tini éveiteket?

Figyelt kérdés

Rettentő sok dolgot róhatnék fel a szüleimnek, és gyakorlatilag csak haragot érzek irántuk. Igaz, még itt élek náluk, de egy éven belül befejezem a sulit, s akkor már pakolhatok is innen.


Egész életemben csak azt éreztették velem, hogy nem vagyok jó semmire, hogy egy haszontalan kis élősködő vagyok, aki csak a terhükre van. A nővérem mindig mindenben jobb volt, kedvesebb volt nekik, több szeretet, több játékot, ruhát, nyaralásokat stb. kapott tőlük. Anyukám mind a mai napig, ha teheti, hetente 4-5 délután a nővéremnél lóg és a talpát nyalja, ha a nővérem rikkant, hogy segítségre van szüksége, vagy menjen el anyukám vigyázni a lányára, ő habozás bélkül ugrik, sőt sokszor ő ajánlkozik fel előre.


Ha meg kellett értem tenni valamit, pl. fogorvoshoz vinni, apukám rendszerint a száját húzta és morgott rám, hogy már megint mennyi baj van velem... Soha semmilyen közös programunk nem volt, az én családomban az elképzelhetetlen, hogy együtt menjünk moziba vagy színházba. Az egyetlen téma, ami a beszélgetéseink során felmerül (ha azt egyáltalán lehet annak nevezni), hogy mi van a suliban, tanulok-e rendesen, mikor lesznek a dolgozatok stb. Általában csak ötöst viszek haza, de nálam is becsuszik egy-egy rosszabb jegy. Nos, ilyenkor apám újból kap az alkalmon, hogy leszidjon azért, amiért már megint (!) nem tanultam. Az évek során feljött rám 15 kg súlyfelesleg (176 cm és 78 kg vagyok), hát az én anyám úgy próbál ösztönözni a fogyókúrára és az egészségesebb életmódra, hogy nap nap után a fejemhez vágja, hogy már megint nem fogytam semmit, nem látom, hogy akkora vagyok, mint egy szekrény, és úgy vigyázzak, hogy ha nem fogyok le, úgyis megkapom a cukorbetegséget. Én vagyok a családban a lusta disznó, aki nem akar megfogni semmit, holott most is ebéd után (ma előbb ebédeltünk), amikor apuám mondta, hogy mosogassak el, egy szó nélkül leraktam az asztalt, kivittem a kutyának az ebédjédét és elmosogattam.



Szeretnék kikerülni ebből az állapotból, a szüleimet magam mögött hagyni, és valahogy visszavágni nekik, megmutatni, hogy a sok megaláztatás ellenére is lettem valaki, és soha többé nem látni őket viszont, de nem olyan meglepő módon az önbizalmam 0, semmire sem érzek magamban erőt, már lefogyni is próbáltam többször, de mindig feladtam, barátaim alig vannak, mert félek emberi kapcsolatokat létesíteni és egyáltalán emberek közé menni.


Mit tanácsolnátok nekem?


2013. aug. 4. 12:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
úgy vághatsz vissza, ha sikeres ember leszel a segítségük nélkül. mutasd meg nekik, hogy nincs rájuk szükséged. később lehet, hogy felkeresnek (a döntés, h hogyan fogadod őket, rajtad múlik), de az is előfordulhat, hogy nem. továbbra is te leszel a sz@r, mert feléjük sem nézel, holott ők "felneveltek, ételt adtak, szerettek". nem ismerem a szüleidet, ezért itt csak találgatni tudok.
2013. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%

Hát nem beszólni szeretnék neked.... vagy ilyesmi. Nem túlzod el kissé a dolgokat? Nekem nem tűnik hatalmas problémának, hogy néha megkérnek, hogy mosogass el. Ha nmeg nem tudtok csak a suliról beszélgetni, akkor lehet ebben te is ludas vagy. Nemhogy megköszönnéd, hogy felneveltek, fedelet adtak a fejed fölé. Sok gyereket nemhogy nyammogva bisznek fogorvoshoz, van akit egyáltalán nem visznek. Szerintem nőjj fel, és foglalkozz kicsit komolyabb dolgokkal is, minthogy azon nafogsz, hogy "jajj a szüleim nem szeretnek, de rossz életem van". Ha valóban így lenne, már rég leléptél volna otthonról. Mondjuk én könnyen beszélek, szerencsére én remek kapcsolatban vagyok a szüleimmel, mindig boldog és biztonságos életem volt mellettük. Mindig felháborít, ha valaki nem tiszteli a szüleit. Sajnos ez manapság egyre többször van így. Lehet magas lóról beszélsz velük. Lehet, hogy csak a nagy hajtásban, hogy téged ellássanak nem jut idejük, energiájuk többre. Az, hogy anyukád noszogat a fogyásban szerintem igenis helyes. Ennyi idősen ez a súly sok. (Gondolom gimis vagy, bocs ha nem) Lehet, hogy eddig próbált más hangnemben beszélni veled erről, de sikertelenül. Noszogatni kell, a fejedhez vágni, hogy nem fogytál, hiába is próbálkozol, próbálj mást. Majd évek múlva megköszöd anyukádnak, hogyha másból nem is, hát dühből de lefogytál. :)))


Szerintem nem visszavágni kell a szüleidnek, hanem beszélgess velük, segíts otthon. Örülj, hogy még vannak. Majd ha nem lesznek, hidd el, hiányozni fognak.

2013. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
6%
tényleg szörnyű szüleid vannak, nagyon sjnállak a leírásod alapján. A roh.dékok foglalkoznak azzal, hogy jó tanuló legyél, aggódnak, hogy fogyjál le, mert beteg leszel, ellátnak, főznek rád, cserébe néha el kell mosogatnod, amivel megtanítják lassan hogyan kell egy háztartást vezetni, öltöztetnek, taníttatnak, megkérdezik mi van a suliban...komolyan nem értem, hogy bírod. Bezzeg az én szüleim soha r´m sem hederítettek, leszrták, hogy tanulok-e vagy sem, apám elhgyott minket, anyám depressziós lett és én láttam el. Vágj vissza jó alaposan, mert megérdemlik. Szerintem gyújtsd rájuk a házat, ez a minimum. Gondolkozz el egy kicsit...
2013. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez igaz, amit írsz, akkor te nem fogsz semmit a szüleid fejéhez vágni, mint ahogyan a helyedben senki más nem tenné - bármilyen erős és bármilyen okos is. Hoggy nekem, én már megjártam ezt a poklot.


Azért, mert akit igazán megnyomorítottak a szülei, az vagy hatalmas iramban húz el otthonról, hogy a pora sem látszik, vagy otthon ragad és egy életre (mármint arra a kis maradékra, ami megmarad neki, ha ilyen szülők mellett ragad), és nem fog semmit senki fejéhez vagdosni.


Ha az erősebbik típus vagy, aki elhúz és menekül, a "bárhova is, csak otthon ne maradjak"- alapon, akkor ne a szüleid fejéhez vagdoss bármit is - az olyan szülőknek az úgysem használ semmit, csak felbőszülnek tőle -, hanem fénysebességgel vágtázz el egy pszichiáterhez és rakasd helyre magadban azt, amit csak lehet. Egyrészt, hogy te hosszabb életű legyél és boldogabb, mint azt a szüleid tervezték, másrészt, hogy te már ne add tovább a lelki szemetet a gyerekeidnek.

2013. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ahogy #11 már javasolta, úgy kell visszavágnod, hogy te boldog, sikeres és kiegyensúlyozott életet fogsz élni. Legyen nagyszerű családod, neveld szépen és jól a gyerekeidet. Akkor nem is kell szólnod semmit, majd ránéznek a te gyerekeidre és tudni fogják mennyire rosszul is csinálták ők.

Én ezt tettem, bejött.

2013. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

176 centihez 78 kg azért még nem vészes! Ettől még cukorbeteg nem leszel!

Ha elkerülsz otthonról, akkor ne foglalkozz velük, éld a saját életedet, feleslegesnek tartom, hogy plusz energiákat fordíts arra, hogy vissza vágj nekik! A közömbösség a legfájóbb amúgy, és energiába sem kerül...

2013. aug. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem is az a legjobb bosszú, hogy amint tudsz, elmész és vissza se nézel. Majd amikor nekik lesz szükségük segítségre, rájönnek, hogy valamit nem jól csináltak. Valamelyik hozzászóló írta, hogy tisztelned kell őket, mert felneveltek, enni adtak, stb. Én ezt a hozzáállást nem értem. Persze, hogy felneveltek, enni adtak, de könyörgöm, ő akart gyereket, nem te akartál megszületni, persze, hogy felnevelt. Gyereket vállalni egy életre szóló kötelezettség. De ha közben úgy beszél veled mint a kutyával és semmibe se vesz, akkor nem érdemli ki a tiszteletedet. Nekem az apám volt hasonló, miatta vannak önértékelési gondjaim, nehezen barátkozom, rettegtem tőle, mert rossz jegyért is megvert, éjszaka arra keltem, hogy veszekednek a szüleim, anyám azzal fenyegetőzött, hogy öngyilkos lesz, stb. Egy szóval apám egy állat és nem fogom tisztelni csak azért, mert gyerek koromban eltartott, bár egy idő után még azt se, mert a pénzt is eltapsolta. Szerencsére nekem a súlyommal nincs gond, de egyik barátnőmmel meg pont ez van, és az anyja nem próbált vele szépen beszélni, hanem rögtön ilyen bunkón, úgyhogy közvetetten ezt a helyzetet is ismerem. Nagyon együtt érzek veled. Csak azt tudom tanácsolni, hogy ameddig még bírod, legyél otthon, tanulj, az fontos, hogy később valaki lehess és soha többé ne szorulj rájuk. Gondolj arra, hogy kb 18 évig így bántak veled, de előtted az egész élet, ahhoz képest ez semmi. Ha szeretnél barátot szerezni, akkor ha gondolod, én szívesen beszélgetek veled. :) L/21
2013. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!