Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves fiam terrorizál,...

Lexonia kérdése:

16 éves fiam terrorizál, fűvezik, csavarog és követeli a pénzt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem 16 éves fiamat, aki 15 évesen elkezdett nem iskolába járni, csavarogni, belemenni az éjszakába.Konkrétan nem birok vele. Elkezdte a fűvezést is sajnos. 4 éves kora óta focizott, bajnoki ezüstérem legjobb mezőnyjátékos stb. Ennek vége mert a focit is abba hagyta. Jön megy ahogy kedve tartja. Nem ismerek rá. Csúnyán beszél velem és sérteget. Az apja német és nem törődik vele. Lassan rámegy az egészségem erre az egészre, senkire sem számithatok. A nevelési tanácsadó semmit sem ért. Köszi hogy elolvassátok.
2013. aug. 5. 10:21
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell neki pénzt adni, elvenni a sz.gépet, tv-t, mindent! Ha nem tetszik neki, aki összepakolhat és mehet! Addig fog csak keménykedni, majd ha nem lesz hol aludnia akkor észbekap!
2013. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
92%
Ne adj neki pénzt, vedd el az összes cuccát, amit el tudna adni. Ha követeli egyszerűen nem adsz és kész.
2013. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
63%
Nadrágszíj csatos vége.
2013. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
50%
Vigyázz vele, mert aki füvezik az veszélyes is tud lenni..
2013. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
69%
Itt szép szó nem segít. Sem önsajnálat, sem mások (pl. férj, nevelési tanácsadó stb.) okolása. Ami viszont segít, a nyílt, egyenes beszéd. Egyetlen vasat nem adnék neki a jövőben, kaját annyit, amennyi otthon van, sem ruhát, sem használati eszközöket, és ha túlfeszíti a húrt, akár az ajtaját is leszerelem és a használati eszközeit is elveszem. Annyit kapna, amennyi a minimális létfenntartáshoz szükséges. Ha pedig nem jár iskolába, akkor menjen dolgozni! Ez alapszabály nálunk. Amennyiben pofátlan, visszabeszél és nem hajlandó változtatni, akkor nyíltan mondom meg neki, hogy jövőre nagykorúsíttatom és akkor még lakása sem marad! Az ő érdekében történne minden, de ha nem alkalmazkodik, akkor ez a következménye. A másik pedig, hogy túl langyos,kedves, meleg és szeretgetős anyuci lehetsz, ha viszsa mer pofázni. Nem hiszem, hogy egy kemény kezű anyával idáig el lehet jutni. Kívánom, hogy még ne legyen késő nektek!
2013. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
37%

"Nadrágszíj csatos vége."

Ez tényleg biztos sokat segítene....-.-

Az a baj, hogy ha nem adsz neki pénzt, akkor még a végén belekeveredik valamibe és az még rosszabb....talán a baráti társaságától kellene valahogyan eltiltani.

2013. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 babavirag válasza:
82%
Én ugyan ilyen voltam csak en lany vagyok. Mond meg neki ha nem változik kirakod a szűrét. Ha kell tényleg par napra küld el.. Attol makd megjon az esze. Vagy ulj le vele beszelni..
2013. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 Stimp ***** válasza:
32%
Én secperc alatt móresre tanítanám azt a gyereket,pénz nem jár neki ez alap.Velem nem merne feleselni!
2013. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is el kell venni tőle minden pénzt, telefont, gépet. Értse meg, hogy veled nem viselkedhet így, hiszen az anyja vagy. Ezt próbáld megbeszélni is vele, sokat kéne beszélgetnetek, követeld meg, hogy figyeljen rád, de ne kiabálj vele, ne legyél negatív, hanem megértő, kedves, de határozott. Könnyű ezt mondani persze. Legyél kemény, de érezze, hogy szereted és bízhat benned. Ez a legnehezebb. :(
2013. aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
82%

Az a helyzet,hogy én 45 kilós alacsony nő vagyok,ha ilyen gyerekem lenne(de 14 éves nagyon jó természetű lányom van)

hát bizony elkezdenék félni is tőle,hogy még verni is kezd engem és még be tudnám tenni intézetbe.



Én bizony betenném,mert úgysem tudunk mit csinálni az ilyennel,láttam a környezetemben.És volt egy ismerősöm szintén 16 éves korában betette hasonlóak miatt és hatott.


A másik ismerősöm szerencsésebb volt,a szintén kezelhetetlen,megbukott 15 éves fiát magához vette a kemény kezű apa és ott kénytelen volt megváltozni.De nem mindenki van ilyen szerencsés helyzetben.

2013. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!