Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Epegörcsöm volt, a szüleim...

Epegörcsöm volt, a szüleim engem hibáztattak. Miért?

Figyelt kérdés

Lassan 3. hete minden este epegörcsöm van. 5-6 körül kezdődik, és hajnalban már szinte elájulok, annyira kimerülök a fájdalomtól. Ma éjjel annyira fájt, hogy sikítottam, pedig bementem az ügyeletre, kaptam szurit, bevettem 12 gyógyszert.

Pénteken voltam sebésznél, a műtétem szeptember 4-én lesz, addig el kell viselnem ezt.


Szóval anyáék felkeltek arra, hogy éjjel elmentem itthonról, hazajöttem, aztán meg hogy sikítottam, meg bőgtem... Aztán még üvöltöztek is velem, hogy miért nem hagyom őket aludni...

Mintha én nem lennék hulla fáradt.. 4 óránál előbb egyszer sem tudtam még elaludni, és itthon 8-kor már anya porszívózik, meg beszélget a barátnőjével, röhögcsélnek... A kutyák a szomszédban ugatnak folyamatosan, építkeznek 2 házzal arrébb... Hiába mondtam anyáéknak, hogy én is ki vagyok készülve, nem érdekli őket...


MIÉRT????


2013. aug. 6. 13:34
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Ráadásul még azért is lecs*sznek, hogy mennyi gyógyszert szedek be, meg milyen drágák... Egy adag: 4 nospa, 1 algopirin, 2 deadalon...
2013. aug. 6. 13:35
 2/45 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy anyám nem dolgozik, apám meg éjszaka dolgozik, de nem minden este. Most este nem, és egész délután aludt.
2013. aug. 6. 13:36
 3/45 anonim ***** válasza:
69%

Mindig sajnálom azokat, akikhez így állnak a szülei... tudom ezzel nem sokra mész, és nem sajnálatot, hanem megértést vársz. Ki kell vizsgáltatni mi okozza az epegörcsöt, és a műtétig is diétázz.

A férjem is epebántalmaktól szenved, és bizony néha én is ráförmedek, mert felnőtt férfi létére folyton olyanokat eszik, amitől begörcsöl az epéje és csak kínlódik meg fáj a feje napokig. Vasárnap is bekajált (dinnye, főtt kukorica, uborka saláta)... most meg a kórházban fekszik infúzióra kötve... (aztán lehet nem epebaj, hanem vírus)


Szóval kitartás, szeptember hamar eljön, addig is figyelj oda mit eszel. Szüleiddel meg ülj le beszélgetni, hogy mi jó és mi nem, egy próbát megér... tudod okos enged..

Jobbulást!

2013. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Kivizsgálták, tele van kövekkel az epehólyagom. Diétázok is.
2013. aug. 6. 13:42
 5/45 anonim ***** válasza:
37%

Talán még nem volt epegörcsük... Még az ügyeletre sem mentek be veled?

De egyébként te is kis dinnye vagy, mert nem lett volna szabad 3 hetet várnod?

Azt tudod, hogy mitől van? Epekő? Vagy elzáródott az epevezetéked? Eszel olyasmit, ami ezt mindig kiváltja? (Pl. nekem a kígyóuborka, meg a nehéz, zsíros kaják...)

2013. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
Isten óvjon mindenkit ilyen szülőktől!Hát, sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.Vigyázz magadra, mondta a doki, hogy mit ehetsz?Tudod, hogy zsírosat, fűszerest most nem nagyon szabad?Gondolom epekő.Ha elviselhetetlen a fájdalom, jobb lenne újra ügyeletre menni, mert ha elzáródik esetleg a kőtől, az azonnali műtétet igényel úgy tudom, tehát némileg kockázatos ez az állapot.Anyukádékban lehetne némi együttérzés!Mondjuk az orvost sem értem, miért nem műtöttek azonnal?
2013. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Vegyél Cholagol (Kolagol) cseppet (párszáz ft.). Mindig legyen nálad, akárhova is mész! Tedd be a táskádba, és tegyél mellé 2-3 szem kockacukrot. Ha kezded érezni, hogy piszkál az epéd, akkor 2-3 cseppet tegyél a kockacukorra, és szopogasd el. Perceken belül hat.
2013. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Már meg van a műtét időpontja, akkor szerinted vártam 3 hetet?

3 nap után már mentem orvoshoz, arról meg nem tehetek, hogy ennyi idő, amíg adnak időpontot uh-ra, meg sebésznél...

Tegnap például csak pirítóst ettem, az se volt jó. 14 kg-t fogytam, mert már nem merek enni.

Általában reggelire pirítóst eszek, ebédre - vacsira natúr csirkemellet rizzsel. Utálom a zöldségeket és a fűszeres, olajos kajákat.

2013. aug. 6. 13:45
 9/45 anonim válasza:
Húh ez kemény. Ha túl vagy a műtéten, akkor komolyan el kellene beszélned a szüleiddel , hogy ezt hogy gondolják.
2013. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
62%
Normális szülő, ha 5 percig sikít a gyereke fájdalmában már mentőt hív.
2013. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!