Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aggódnom kellene anyáért?...

Aggódnom kellene anyáért? Többi lent.

Figyelt kérdés

Pár nap múlva lesz 1 éve, hogy apukám hirtelen meghalt (50 évesen), előzmények nélkül. Akkor anyukám az egészet keményen vitte végig, intézte a temetést, kezelte az idiótábbnál idiótább rokonokat, alig sírt, bár azt hozzátenném, hogy mindannyian sokkos állapotba kerültünk, mert apa életében még kórházban sem volt. végül mindenki átesett a csapkodós-ordítós-zokogós gyász fázisain, talán még mi sem értünk a végére, de anya el sem kezdett ezen végigmenni, néhány nagoyn halk pityergésen kívül. pedig emberek kevesen szeretik egymást annyira 30 év házasságon át, mint ahogy ők tették. össze voltak nőve teljesen.


a lényeg, hogy most évforduló előtt egy hónappal anya elkezdett furcsán viselkedni. kicicomázta magát, eljár iszogatni a munkatársaival, van, hogy csak reggel 6ra jön haza, nem veszi fel a telefont sokszor, állandóan megy, nem akar itthon lenni, ha kiejtem a számon, hogy elfogyott a tej akkor már rohan is le, és 1 óra múlva jön haza az 5 percre levő kisboltból, minden apró feladatot magáravállal, csak éppen itthon nem akar lenni(pedig ez nem az a lakás, a haláleset után elköltöztünk). mármár elkezdett ilyen "hülyetini" stílust felvenni, ezért sokat is veszekedtünk mostanában. pont azért, mert eddig ennek a szöges ellentéte volt, most meg mintha semmi nem érdekelné, még a kisunokája sem. állandóan vetít, kamuzik, csak mehessen valahova.


ma nagyon összevesztünk, mire a végén pityeregve mondta, hogy augusztus van, és ezt a pár napot még túl akarja élni, és lehet addig haza sem jön.


nagyon úgy tűnik, hogy egyáltalán nem találja a helyét most a világban, mondtam neki, hogy nekünk is augusztus van, és velem is beszélhet bármikor, és az, hogy ellök, baromira nem tesz jót nekem sem, mert énis tök egyedül érzem magam , és minden nap pityergek, úgy elrohant ez az év. és elmondhatatlanul hiányzik mindenkinek apa.


anyát viszont féltem, sok sztorit hallottam már, nem akarom, hogy rossz útra térjen, vagy lesüllyedjen, mert ő ahhoz túl jó, hogy elengedje magát, ő a világ legjobb anyukája. szerintetek van mitől félnem? bocs, hogy hosszú volt,nemtudtam jobban összetömöríteni.


2013. aug. 10. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt mi nem tudhatjuk. De vigyázz rá, ne hagyd, hogy elhagyja magát. És te(ti) sem!
2013. aug. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy tényleg megzakkant kicsit, és amikor mondom neki hogy ne menjen, maradjon velem, beszélgessünk, akkor nekemáll, hogy én nem korlátozhatom az ő szabadságát, felnőtt vagyok.. és így nem tudom, milyen eszközök állnak még a rendelkezésemre, hogy normális mederbe vezessem az egészet. szar, mert 12 órát dolgozik egy nap, utána meg bóklászik. még szombaton is dolgozik.
2013. aug. 10. 00:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg neki olyan feladatot, elfoglaltságot keresni, ami leköti, lehetőleg távol a lakástól, de te mégis tudod, hogy jó helyen van. Most nincs ötletem mi lehetne az, de talán valakinek lenne.

Nincs barátnője akit rávehetnél, hogy menjen vele ha kell?

2013. aug. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az egyik munkatársával rohangál, én nem ismerem, egy nála sokkal fiatalabb csaj, és vele iszogatnak.. ami nekem marhára nem tetszik. mást nem ismerek. igazából rokonok elfordultak tőlünk (ha lehet ilyet mondani, akkor utólag aztmondom, hogy hálistennek), és más körökben mozgunk, nem volt lehetőségem megismerni az ő baráti körét. viszont most eszembejutott, hogy felhívnjam nagymamámat (anya anyja), hogy töltsön nálunk pár napot, ő biztos helyrerántja, nagyon szeretik, és tisztelik egymást, csak 200 km-re van.
2013. aug. 10. 00:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg együtt elmehetnétek vásárolni, moziba, strandra 1-2 alkalommal.
2013. aug. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nagymama jó ötlet.


De azt tudd, hogy sokan azzal tudják elviselhetővé tenni a veszteséget, hogy lefoglalják magukat, hogy ne a mérgező gondolataikkal üljenek otthon.

Ha segíteni akarsz neki, most ne veszekedj vele, hanem inkább adj minél több munkát neki és állj hozzá megértően.


A bíráló hangnem, - ha jogos, ha nem - ilyenkor csak mélyíti a szakadékot köztetek, benne pedig ellenállást vált ki.

2013. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem szabad egyedül hagyni figyeljetek rá törődjetek vele és akkor nem lesz semmi baj.
2013. aug. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

talán kezd jobb lenni a helyzet, voltunk mostanában többször sétálni a Dunaparton.


de tegnap kért egy xanaxot egy kollégájától...:(

2013. aug. 23. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!