Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne tiltson el tőle? SOS

Figyelt kérdés

Régen én voltam maga a kisangyal,nem jártam el sehova a suli mellett,alig voltak barátnőim.A gimivel ez megváltozott és új barátaim lettek,megváltoztam.

Még a télen a város egyik "rosszfiúja" elkezdett nyomulni.Nem akartam tőle semmit,mert hallottam róla pletykákat és tudtam a balhéiról is meg hogy a szülei mindent elintéznek,bármibe is keveredik.

De a nyár elején találkoztam vele kettesben és azóta szinte mindig együtt vagyunk.Szerintem mi vagyunk a világ két legkülönbözőbb embere,de attól eltekintve,hogy néha megtudnánk ölni egymást,szeretem.

Ma este is vele voltam és kicsit elkéstem itthonról (10 helyett 11re értem haza) és anya meglátta,hogy ki van szívva a nyakam és elkezdte,hogy nem hiszi el,hogy r.banc lett a lányából és hogy sehova nem mehetek 18 éves koromig,a srácot felejtsem el egy életre és mondta,hogy már legalább tudja,miért változtam meg így.De a barátomnak nincs köze a változáshoz,ha ő nem lett volna,akkor is oda a "tökéletes" énemnek.

Nem tudom,hogy nyugtassam meg anyát.A nevelőapám próbált segíteni,hogy csak fiatalok vagyunk meg hogy nem kéne anyának így eltúloznia a dolgot,de anya vele is összeveszett.Pedig az segíteni szokott,ha ő beszél anyával ilyenkor...De még sose láttam ilyen idegesnek,sose mondott még ilyeneket.

Félek és amióta itthon vagyok,csak sírok.


15L



2013. aug. 16. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Annyira szomorú,amikor ilyeneket olvasok.

Nem akarom elhinni,hogy tényleg eddig fajult a világ.

15 éves vagy!!Még gyerek!!!!!

Anyukádnak van igaza!Én se engednélek sehova.Bezárnálak a szobádba,amíg be nem töltöd a 18-at!

2013. aug. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De ezzel anya csak annyit ér el,hogy nem leszek vele őszinte.Nem tudná megakadályozni,hogy ne lássam a srácot,pl. most is beszélek vele...

Attól,mert még 15 vagyok,nem szerethetek senkit?!

Nem csináltam semmi olyat szerintem,ami miatt ki kellett volna anyának így akadnia.

2013. aug. 16. 00:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád bepánikolt, és félt téged. Fél, hogy valami hibát követsz el, amit megbánsz. Esetleg fél, hogy van kapcsolatod, és túl kicsinek és felelőtlennek talál még erre. (még ha ez nem feltétlenül igaz is, ő így gondolja)
2013. aug. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 salvadorina ***** válasza:
30%

"Nem csináltam semmi olyat szerintem,ami miatt ki kellett volna anyának így akadnia."


Majd ha a te 15 éves kislányod késik egy órát, és kiszívott nyakkal megy haza, akkor legyél okos. :)

2013. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért az is elég nagy dolog, hogy ennyi idős vagy és eddig elengedett. Az tény, hogy hibáztál ezzel a késéssel, meg még a nyakad is... :S

Anyud most nem tudja, hogy mit higyjen, érted? Neki még 20 évesen is a "kicsi lánya" leszel és gondolom eddig még nem nagyon volt barátod, így most ki van akadva.


Képzeld, amikor először volt barátom, anya megtiltotta, hogy csókolózzak vele! És vagy nálunk kellett, hogy legen a srác, vagy akkor találkozhattam vele, amikor levittem a kutyámat sétálni. Bár az nem is volt szerelem, még 14 éves voltam, inkább csak olyan volt, tudod mint az ovisoknál, hogy egymásra mosolyognak és szégyenlősek. :D


Nálam azt is nehezen fogadta el anya, hogy én sosem voltam olyan, amilyennek szeretett volna engem nevelni. Pl. 18-19 éves koromig nem hordtam túl sok lányos ruhát, inkább csak edző cipőt meg bandás felsőket stb. Meg nem hordtam ezüst-arany ékszereket sem.

Anyának az sem tetszett, hogy az összes barátom fiú. Bátyám győzte meg, hogy nem gond stb. Koncertre is úgy mehettem 15-16 évesen még, hogy tesóm kocsival értem jött.


Mindezzel azt akarom mondani, hogy anyud majd megnyugszik, de most ez nehéz neki is. Rá kell döbbennie, fel kell fognia, hogy nősz felfele. Szegényt kicsit sokkolhattad ezzel a nyakkal meg a késéssel, az tény. :D


Ha jó a kapcsolatotok, akkor mondd el neki, hogy nem akartad megijeszteni, szereted őt nagyon és többet nem fogod így a frászt hozni rá. Ha elkezd kiabálni, hogy nem is mert nem fog engedni sehova, akkor hagyd rá és kész. (tudom, ilyenkor baromi nehéz nem kiakadni, hogy "de miéééért???")

2013. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
A rosszfiú, aki mögött ott állnak a szülei, hogy minden sz*rból kihúzzák, amibe belekeveredik, nagyon veszélyes gyerek lehet :D Én is tiltanálak tőle, úgyis rád un rövid időn belül, azt meg várhatod, hogy majd miattad megváltozik.
2013. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Idővel megbékél vele.

Most egy kisit húzd meg magad és mutasd be a srácot az anyukádnak, ha még nem ismeri személyesen. Tessék tanulni és legalább telefonáli ha késel, mert gondolom anyukád halálra izgulta magát, ezért ordított veled. Ha már megismerte a srácot, nyugodtan hívd fel magatokhoz minnél többször hagy nyugodjon meg anyud is, hogy biztonságban, jó helyen vagytok. Tessék realizálni, hogy igenis te a kicsi lánya leszel huszon évesen is és mindig is aggódni fog érted. Az én anyukám is pontosan ilyen és én is... Aggódunk és féltünk titeket, de nagyon

2013. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogja betartani. Ne veszekedj vele ezen, meg se említsd a srácot, anyukád csak féltett téged. Bizonyítsd be, hogy megbízható vagy, segíts otthon sokat a házimunkában,legyél szorgalmas,suliban tanulj jól, és ha ezek után elenged valahova, gyere haza időre, nehogy késs, és ha csinálnál valami ilyesmit ismét, gondosan rejtsd el, hogy ne vegye észre. Hidd el, ez be fog válni :)
2013. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!