Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anya nem enged...

Mit tegyek ha anya nem enged sötétbe futni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek futni, sokat is csinálom, de ilyenkor nyáron napközben elviselhetetlen a meleg, szóval estefelé szoktam elmenni. Gyakran már besötétedik, mire elindulnék, de anyukám nem enged el, mondván, hogy veszélyes. Rendes környéken lakunk, nem tudok róla hogy bűnözők mászkálnának az utcákon, de édesanyám túl sok Discovry Channelt néz.

2013. aug. 13. 15:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem ajánlatos sötétben futni és én megértem a féltését, pedig nem felnőtt vagyok. Ha ennyire fontos neked hogy fuss és nem szeretnéd hogy anyukád is izguljon vagy esetleg valami baj történjen, menj reggel, amikor még nincs olyan meleg.
2013. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

na most, szerintem igaza van anyudnak. tudom, biztos nem tetszik, hogy ez írom, de hiába gondolod biztonságosnak a környékedet, attól még óvatosnak kell lenni. nem ér az egész futás annyit, hogy esetleg támadás célpontja légy.

gondolj bele egy kicsit. lány is vagy méghozzá, egy futó lány meg még jobban feltűnő. és amint írtad is nem tudsz róla, hogy lennének bűnözők ott, és a hagsúly a "nem tudod-on" van. tehát lehet, hogy vannak csak nem tudsz róla, és nem is akarj belefutni olyan emberekbe.

lehet, hogy jobb lenne egy futópad, akkor azon akkor futsz amennyit csak szeretnél, és akkor, amikor csak szeretnéd, persze mértékkel:)

nekem ez a véleményem:)

2013. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ertheto, hogy felt, nyilvan nem Brooklyni gettoban laktok, hogy naponta keselnek meg eroszakolnak, de eleg ha egyszer tortenik. Ha nagyon akarsz, akkor vigyel telefont magaddal, vagy keress futo tarsat, talan akkor konnyebben elenged.
2013. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj korán reggel vagy sötétedés előtt? Hívj magaddal valakit?
2013. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Amúgy én téged is és anyukádat is megértem. Én is hasonló helyzetbe vagyok, de mi úgy egyeztünk meg anyával, hogy legkésőbb 9re itthon vagyok. Esetleg nincs valami barátod akivel együtt mehetnél? Akkor anyukád is nyugodtabban elengedne. 14L

2013. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bizony fuss olyankor, amikor még nincs sötét. Igaza van anyukádnak, és csak védeni akar téged. Keress futótársat vagy egy nagytestű kutyát - de még úgy sem biztonságos sötétben futni.


Alkonyatkor, vagy reggel érdemes menni, amikor nagy a meleg és mindig olyan helyekre, ahol mindig vannak emberek. Vidd magaddal a telefontodat, és álíts be egy gyorstárcsázó üzemmódot, ami baj esetén nem az anyukádat, hanem azonnal a RENDŐRSÉGET hívja.


Esetleg menj el néhány önvédelmi tanfolyam-órára, hogy alapszinten meg tudd magad védeni, ha valaki megtámad.

2013. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. :)

Amúgy igen, 17 éves lányka lennék, azt belátom, hogy egy egész jó célpont.

2013. aug. 13. 16:01
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem 17 evesen elengedhetne mondjuk 9ig:)

Mert akkor pl. Telen amikor 4-5 kor mar sotet van, akkor nem maradhatsz kint annal tovabb?

2013. aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%
én futnék sőtétben. főleg ha eluttem futsz.
2013. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Én szeretek futni sötétben, főleg ha egy késes roma vagy egy banda kerget.
2013. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!