Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy teljesen...

Miért van az, hogy teljesen kiakarom zárni a szüleimet a magánéletemből?

Figyelt kérdés

Azt akarom, hogy lehetőleg ne tudjanak semmiről, ami köztem és a lányok között történik. Ez valahol tini korban még elmenne, de én már egy 26 éves srác vagyok. A szüleim egyszerűen feszélyeznek engemet. Ha megyek például az utcán az anyámmal és szembejön velünk egy szép lány, kellemetlenül érzem magam és inkább úgy teszek mintha nem is érdekelne egyáltalán egy szép nő. Inkább rá se nézek, csak hogy anyám nehogy észrevegye. Ha lenne egy kapcsolatom, igyekeznék eltitkolni a szüleim elől. Legszívesebben még az esetleges jövőbeli feleségemet sem mutatnám be nekik.

Egyébként a párkapcsolati életem finoman szólva sem sikeres. Szerintetek ennek a két dolognak köze lehet egymáshoz? Vannak itt hozzám hasonlóak ? Mitől alakulhatott ez így ki ?


2013. aug. 20. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg attól, hogy folyton beleszóltak/szólnak az életedbe, s semmi, senki nem jó nekik. nálam is ez van, soha nem avatom be ilyenekbe anyukámat (apukám nincs). pedig 37 vagyok.
2013. aug. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

talán mert mindig beleszólnak az életedbe...

ök akarnak irányitani és ezt észrevetted és ez ellen akarsz tenni...

igazad is van! semmi közük nincs ahoz hogy mit csinálsz ez a te életed!

2013. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért van, mert a szüleidnek valamilyen negatív érzése lehet feléd és ezt érzed, hiába nem tudom megfogalmazni. Vagy nem fogad el, vagy valami.
2013. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nagyika65 válasza:
75%

Kedves!


Szeretettel küldök néhány gondolatot, hátha segít továbbgondolni a dolgot.

Előfordul, hogy egy anya, vagy egy szülőpár kellemetlenül éli meg saját nemiségét a felnőtté váló gyerekei előtt. Feszélyezettek. Nem tudják oldottan képviselni, hogy szeretik egymást, vagy vonzódnak egymáshoz. Ilyenkor a család levegőjét valami kínos feszültség hatja át, ha helyzet van. Pl. egy érzelmes jelenet a TV-ben, vagy ha szóba kerül a szexualitás. Nem láthatja a gyerek, hogy felszabadultan megölelik egymást a szülei. Nem beszélheti meg a kiskamasz az apjával, vagy az anyjával, hogy milyen helyes a szomszéd kislány... stb. Mivel kínosan feszeng belül a szülő, akár kimutatja, akár nem, a gyerek ezt megéli és a saját vonzalmát, érzéseit is kínosnak, szégyellni valónak tartja a szülők társaságában.


Teljesen megértem, amit érzel. Ha ilyesmi légkör vett körül, érthető, hogy nem szeretnéd, ha édesanyád meglátná, vagy csak megsejtené, hogy tetszik neked valaki.


Ez egy kellemetlen helyzet, de nem reménytelen. Néhány gondolat az oldáshoz:

Teljesen természetes, sőt nagyon jó, hogy megtetszenek neked a szép nők és felfigyelsz a szépre, vonzóra. Ezt beszéld meg elsőként magaddal, hogy ez teljesen rendben van így.

2. Lehet segíteni Anya feszültségeinek oldásán egy laza, jó hangulatú beszélgetéssel. Pl: "Anya, te mikor figyeltél fel apára? Mi tetszett meg benne? Volt férfi ideálod?"

Ha benne van Anya egy ilyen beszélgetésbe, el lehet szépen vezetni oda, hogy "Szerinted én milyen férfi vagyok női szemmel? Tetszem a lányoknak?"... Ez arra jó, hogy észrevedd, kínosak ezek a témák Anyának, vagy már várta, hogy valahogy beszéljetek ilyesmiről, csak nem merte szóba hozni.

Hidd el, titkon minden anya gondolkodik azon, hogy a fia vajon milyen nők iránt érdeklődik, vajon van-e már valaki, aki komolyan tetszik neki.

Ha Anya nem kapható ilyen beszélgetésre, lehet apánál is próbálkozni: "Apa, neked mi tetszett meg Anyában?" vagy "Apa, szerinted ez és ez a lány szép, csinos?"

Ha Apa megnyílik egy ilyen beszélgetésre próbálhatsz valamit elmondani abból, ami benned van. "Nekem tetszenek az olyan lányok, akik..."

Hátha egy jó beszélgetés kerekedik ki belőle és oldódik a feszültség a témában.


Minden egészséges szülő kívánja, hogy a gyereke hozzá való párt találjon és aggasztó, ha úgy látszik, hogy egyáltalán nem érdeklődik a másik nem iránt.


Szerintem tehát engedd meg magadnak, hogy megnézd a szépet és kinyilvánítsd, ha tetszik valaki.

Próbálj meg szüleid fiatalkori élményein keresztül kicsit beszélgetni velük arról, ők hogy látnak téged, mint felnőtt férfit, milyen véleményük van a házasságról, van-e valami vágyuk a te jövőbeliddel kapcsolatban. Ez a beszélgetés arra lenne jó, hogy ami eddig tabu téma volt, arról lehessen szabadon beszélgetni és érzéseket kinyilvánítani.


Hátha te fogsz a legjobban meglepődni, milyen jól fogadják ezt a kezdeményezést a szülők.

Ha mégis úgy alakul, hogy kínos feszengéssé válik egy ilyen beszélgetés, akkor lehet a témát pihentetni, de egyszer-egyszer elmesélheted, hogy ismersz egy helyes lányt és mi tetszik benne. Lassan megszokja majd a család, hogy szabad ilyen témákról lazán beszélgetni.


Meglásd az ismerkedés is könnyebben megy majd, ha megbeszéled magaddal, hogy a szülők feszengése nem a te problémád. Adódhat abból, ahogy annak idején őket nevelték. Vagy másból. A te érzéseid rendben vannak. Minél természetesebben fogadod el önmagadat, annál jobban meg majd az ismerkedés.


És ami külön szép a dologban: ez segít majd a szüleidnek is természetesen viselkedni.

A Biblia szerint az ifjak előbbre mutatnak a szüleiknél. Ez pedig előbb utóbb nagyon jó a szülőnek is. Boldoggá teszi a gyermeke boldogsága.


Szeretettel gondolok rátok, hogy meg tudjátok oldani ezt a régről fakadó nehézséget.

Nagyi

2013. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a tartalmas, segítőkész választ.
2013. aug. 22. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert lelkileg erősen rád telepszik valamelyik szülőd (ált. az anyukák szokták ezt tenni), és erősen kontrollál: azaz mindnig mindent tudni akar és mindig mindenbe beleszól, esetleg rosszabb esetben kipüföl belőled erőszakkal (vagy manipulációval) minden infót csak azért, hogy pletykálhasson, és megalázzon téged. (Aminek végső soron az a következménye, hogy az ember teljesen elzárkózik a közléstől és a világtól is, tehát leszakadni sem tud a családról.)
2013. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Nagyi kedves, javaslom, maradjon meg a Bibliánál, és ne ártsa bele magát a lélektanba.
2013. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!