Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert van az, hogy ha megcsina...

Miert van az, hogy ha megcsinalok valamit azt eszre se veszik, de ha nem csinalom meg akkor kb.10 percig csak orditanak?

Figyelt kérdés

Annyira utalom mikor ilyenek a szuleim...

Pl. Mindig behozom a szobamba a ruhamat a furdoszobabol, de ha EGYETLEN EGYSZER ottfelejtem akkor veszekednek erte..de nem is akarhogy.

Es minden massal igy vannak, ha egyetlen egyszer nem csinalok meg valamit mar megy a balhe, de ha megcsinalom akkor azt eszre se veszik

15L


2013. aug. 25. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Nemtudom, de néha még a mai napig van amit megkapok, holott évek óta nem is élek velük..


Idézem:


"Soha nem pqkoltok el magatok után"



Amikor megkrdezem mit csinál pl anyu, amikor főzök, és bejön pakolászni, er, hogy" hát pakolok..."

Én megkrdezem , hogy mégis miért, meg be sem fejeztem amit csinálok, erre a válasz a fenti.


5 eve nem élek vele, nem is értem, hogy akkor itthon ki pakol el, ha ő nincs itt..


Tehát sosem múlik el..


26/n

2013. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Ez nekem is ez van.De amúgy azért,mert ők jóval többet tesznek le az asztalra nap,mint nap.
2013. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
mert ez mindenkinél így van és lesz, törődj bele:)
2013. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Azért, mert bunkó és önző emberek a szüleid. Az ő olvasatukban azt jelenti: az, hogy te bármit is megcsinálsz, evidens, nem kell érte megdícsérni sem (itt a hiba: egyrészt nem evidens, másrészt a dícséret növeli az egészséges önbizalmat), de ha nem teszed meg, akkor a hibát azonnal vasdoronggal verik a fejedbe (ez egyenlő kb. a tíz perces ordítozással), hogy a hátralévő életedben kellően traumatizálva legyél azért, amit tettél és eszedbe se jusson legközelebb ellenkezni - holott egy egyszerű, hangsúly nélküli tagmondattal is kifejezhetnék a nemtetszésüket úgy, hogy elszégyeld magad és legközelebb kezed-lábad törd azért, hogy megfelelj nekik.


Az erőszak viszont vagy erőszakot szül, vagy ellenállást, vagy széttörik az ember miatta. Mindenképpen hibás magatartás.


Javaslom: legközelebb azt se csináld meg nekik, amit eddig tettél, csakis a saját dolgaiddal törődj, amikor ordítoznak, szó nélkül fordulj meg és hagyd ott őket vagy dugd be a füled.


Ott akarj megfelelni, ahol meg is dícsérnek az igyekezetedért és a szorgalmadért, ne ott, ahol csak bántanak.

2013. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyád kitakarít meg főz és mos rád, észre se veszed. Ha nem csinálná 1 hétig, körbesírnád a netet, hogy mocsokban kell élned étlen-szomjan.
2013. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Ez nálunk is így van, nem lehet vele mit tenni, amúgy nem tudom, de szerintem elég könnyű hozzászokni, én hozzászoktam, csak előbb belegondoltam a helyzetükbe, ők mi mindent tesznek értem meg, nap mint nap, ennyi igazán belefér, hogy ne felejtsem el, azóta, hogy mindig elintézem amit kell ,nem is ordibál nagyon.
2013. aug. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!