Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne anyát leszoktatni...

Hogy lehetne anyát leszoktatni az állandó kotorászásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23 éves lány vagyok. Mióta az eszemet tudom, anyám turkál a szekrényembe, mondván, hogy amíg nem változik meg (?) a viselkedésem, ami kb annyi, hogy néhanapján veszek magamnak egy-két ruhát a saját pénzemből (értsd. ösztöndíjak). Ha valami olyat veszek, ami neki nem tetszik, az rögtön ízléstelen vagy kövérít. Csak az jó, amit ő akar. Ha barátom anyukájának vennék a szülinapjára valamit, az rögtön nem jó. Rendszeresen ellenőrizné a bankszámlámat, a telefonomba az sms-eket, és a tetejébe még az egyetemtől kapott, külföldi tanulmányi ösztöndíjam maradékát is csak esküvői hozománynak kapnám meg. Szerintem ez igazságtalan, mivel semmivel nem szolgáltam rá. Becsületesen tanultam, az egyetemen jó eredményem volt, nem cigizek, iszok, nem lopok vagy hazudozok.
2013. aug. 26. 14:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy megváltozna.

Ösztöndíj saját számlára, mobilra kódot.

Szekrényre azt mondanám lakat, de valszeg nem tűrné.

2013. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Tesóid vannak? Apukád?
2013. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Egy költözéssel.
2013. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Költözés nem megoldható?
2013. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Sajnos még msc-re járok, nincs saját keresetem. Apa pedig nem engedi, hogy a tanulmányaim során dolgozzak. Párom tőlem 300 km-re él, így nem tudnék hozzá se leköltözni. Hogy lehet a telefonra kódot tenni? Hogy más ne tudja olvasgatni az smseimet?
2013. aug. 26. 15:03
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A beállítás-biztonság címszóval kell hogy legyen egy készülék kód, vagy hasonló.
2013. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Még egy történet: amikor elnyertem az ösztöndíjamat, apa pont abban a városban kapott munkát, és persze anyám is jött vele -_-. Ott azt hallgattam, hogy milyen sz*r kolit szereztem magamnak (ez a koli is 170 euro volt nekem), és kb. azt nézte, mire költök az ösztöndíjamból, amit állítólag neki köszönhetek. Apa erről másképp vélekedik, mert ő akármikor odaadná nekem a maradék összeget, nem turkál és nem szólja le a barátaimat, páromat se.
2013. aug. 26. 15:07
 8/20 A kérdező kommentje:
#6, köszi, lehet, hogy igénybe fogom venni, mert már unom, hogy állandóan törölgetni kell.
2013. aug. 26. 15:09
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztöndíj miért van náluk?
2013. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egércsapdákat tennék a szekrénybe a ruhák közé, csak egyszer csapódjon rá az ujjára, többet nem kotorászik:)
2013. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!