Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Anya el akar...

Mit csináljak? Anya el akar vinni pszichológushoz, de nekem nincs rá szükségem.

Figyelt kérdés

2013. aug. 29. 15:43
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
0%
Azért drága, mert sehogy nem akarod felfogni, hogy amit csinálsz az nem helyes. Nincs betegségtudatod.
2013. aug. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Szerintem semmi olyat nem csinálok amiért el kéne mennem.Most komolyan ő miben tudna segíteni? Elküld pszichiáterhez, ő meg majd megold mindet gyogyszerekkel?
2013. aug. 30. 23:51
 23/29 anonim ***** válasza:

Dehogy fog elküldeni pszichiáterekhez!! (Nekem megírtad privátban, hogy mi a probléma.) Nem vagy te beteg. A legvalószínűbb, hogy rásegít, hogyan hozhatod ki a legtöbbet a jelenlegi helyzetedből, vagy javaslatot ad anyukádnak meg neked, hogy hogyan oldjátok meg. Esélyes, hogy sokkal jobban fogsz kijönni a helyzetből, mint ahogy most vagy.

Mert most ami történik, azzal nem vagy boldog, és egyben elveszíted a jövődet. Ha semmi mást nem is, ennyit beláthatsz.


Akkor meg miért olyan nagy tragédia elmenni?

Fogd fel: a pszichológus NEM ORVOS! A pszichológus NEM BÁNT! A pszichológus NEM GYÓGYSZEREZ, pláne egészséges embereket nem!!


Egyszerűen egy szakember, akit kiképeztek emberi problémák kezelésére, arra, hogy hogyan segítsen. És nem biztos, hogy benned fogja megtalálni a konfliktus forrását! Ha te pszichológushoz mész, ott a családdal való kapcsolatodat is végig fogja tekinteni, és melléd fog állni abban, hogy megoldást találjatok.

2013. aug. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
És még valami. A pszichológus nem írhat fel gyógyszert, és nem írhat még csak beutalót sem a pszichiáterhez.
2013. aug. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Na de anyu ugye volt bent a suliban, és bent azt mondták neki, hogy én agresszív vagyok ami kurwára nem igaz. Egész nap ülök a padban és az égvilágon semmit nem csinálok. Ez miért agresszió? Amugy nem tudtok meggyőzni nem megyek el, csak abban az esetben ha az iskola kötelezővé teszi.
2013. aug. 31. 00:15
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Én sem mennék, VISZONT változtatnék a viselkedésemen, illetőleg, ha igazságtalannak érzem a vádakat, beszélnék azokkal, akik szerint agresszív vagyok.
2013. aug. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Figyu! Én kétszer voltam pszichológusnál életemben. Egyszer 9-10 éves koromban, akkor tényleg bajom volt, és jártam is rendesen, segített.


Egyszer viszont anyám elvitt minket, tesómmal együtt családterápiára 14-15 évesen, mert azt hitte, hogy bajunk van. A pszichológus beszélgetett velünk 1 órát, utána pedig azt mondta anyámnak, hogy tökéletesen rendben vagyunk, nincs velünk egyáltalán semmi, és nem kell minket pszichológushoz járatni :) Szóval, ha nincs szükséged a pszichológusra, akkor ő maga fogja anyáddal megbeszélni.


Én nem értem, hogy miért ragaszkodsz ahhoz, hogy nem mész. Boldogtalan vagy a mostani helyzetben, ráadásul a jegyeid miatt továbbtanulni nem lesz semmi esélyed. A mostani éveiddel rontod el éppen az egész hátralévő életed.


Nagyon szerettelek volna meggyőzni, hogy menj, amiatt, hogy csak előnyei vannak a dolognak - végül is, ha tud, segít, ha meg nincs min segíteni, akkor legalább lekoptatja anyádat erről a témáról, és többet nem mondhatja senki például azt sem, hogy agresszív vagy. De te bemakacsoltad magad, nem mész és kész, úgyhogy akkor sok sikert a további élethez!

2013. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Engem is elvittek pszichologushoz, de kezelés közben a doki lenyelte a saját nyelvét. ezután már nem eröltették...
2013. szept. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
engem is elvittek, mert amikor apám ivott, vagy anyám folyamatosan lelkileg terrorizált, hazudt nekem, úgy "védekeztem", hogy elképzeltem, mintha egy film lenne és csak kivülálló vagyok és hamarosan vége. Védekezés volt, mert annyira úgy állítottak be, mintha egy nagy adag kaki lennék, hogy nem bírtam volna ki...erre elvitt pszichológushoz, akinek elmeséltem mindent. Természetesen őket hívta be :) nagyon rendes volt. Mint egy "barátnő", akinek végre kiöntheti az ember a szívét.
2014. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!