Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 éves lány vagyok, egyszerűe...

13 éves lány vagyok, egyszerűen nem tudok külön szobábaan aludni, csak anyuval. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Igen, igen.. tudom hogy ez nagyon ciki, meg minden, de... én egyszerűen nagyon kötődöm a szüleimhez, nincs testvérem. Mindent anyuval beszélek meg, nagyon jó a kapcsolatunk. Kiskoromban nem volt külön szobám, egészen 5-6 éves koromig, ezért anyuéknál szoktam meg... Aztán amikor saját szobám lett ott aludtam 2 évig, majd amikor nagyobb lettem és rájöttem hogy anyuéknál sokkal jobb, nem vagyok egyedül, nem félek, van akivel beszélgetni, viccelődni.. aztán újra visszaszoktam oda egy külön ággyal.. és azóta sem tudok visszaszokni a saját szobámba, pedig tényleg gyönyörű, egy igazi álom csajsziszoba.. Egykék? Csak én vagyok ezzel így? Máshol tudok aludni egyedül is, ha vendégségben vagyok.. :S gonolom, ha majd nagyobb leszek, akkor sikerül majd az, hogy eljön egy olyan érzés, amikor már egyedül akarok lenni.. de ez rossz? Vagy nagyon ciki és kínos?


Köszönöm az értelmes válaszokat előre is ! :)



2013. szept. 5. 22:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%

10/10-es vagyok!


Bocsánat ezt nem ide szántam!!! :(

2013. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

10. olvastam én is..h ez hogy jött ide. :D xD

Amúgy kedves kérdező, lehet h itt mindenki azt mondja h ciki..de én a magamon tapasztaltam meg ugyanezt.Én 15 éves koromig aludtam anyukámmal egy szobába. Nem is volt soha gyerekszobám..utána berendezték nekem a kisszobát (vendégszoba). Igazából jól elvoltam..este beszélgettünk, adott puszit, ott volt ha vmi nyűgöm volt. nem éreztem cikinek. Amikor elkerültem középsuliba csak azután. Akkor költöztem külön. 15 évesen.

Azóta imádok külön aludni, meg néha külön lenni. Hidd el nemsokára eljön neked is az az idő amikor jobb bezárkózni..és csak egymagadba lenni.

Én elég későn érő vagyok..úgyh nem siettem el a dolgot. Írj nyugodtan ha vmi kérdésed van. :)

2013. szept. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én már felnőtt vagyok ,saját családdal ,8 éves gyerekkel .. Egykének születtem ... Egész gyerekkoromban anyuval aludtam egy szobában de külön ágyban ... Volt saját gyerekszobám ,nem én kéredzkedtem be a szülői ágyba ... Nekem akkor ebben nem volt semmi kivetnivaló ,így visszagondolva vált egyértelművé ,hogy anyám szerintem azért aludt az én szobámban ,mert nem akarta a házastársi kötelességeinek eleget tenni .Jó gyerekkorom volt ,nem volt vita sem a szüleim között ,csak nem aludtak együtt . Aztán apám 18 éves korom után lelépett ... Anyunak azóta sincs senkije ,de már nem is lesz ... Mi nem így neveljük a gyereket ... Van külön szobája .... kell a privát szféra . Szerintem próbáld rávenni magad hogy a saját csajos szobádban töltsd az éjszakáidat ... Egyébként szerintem nem ciki ,de már elég nagy vagy hozzá ,hogy megértsd ,lehet a szüleid is igényelnék ,hogy kettesben legyenek ,csak nem mondják neked ,mert nem akarják ,hogy rosszul essen .
2013. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
hát én olyanról is hallottam aki még 15-16 éves korában is a szülievel aludt,de szerintem minél előbb költözz be a saját szobádba,gondolj bele,mi lesz ha pl kollégiumban fogsz egyszer lakni,ott sem lesz ott anyukád,meg hát előbb-utóbb le kell válnod a szüleidről,nem úgy értem hogy ott kell hagyd őket,csak egyszerűen önnállósodni kell,mondjuk nálam pl ez elég hamar elkezdődött,11-12 éves koromban már nemhogy külön szobát akartam,de azt se nagyon szerettem,mikor pl kirándulni mentünk,és anyumékkal egy szobában kellett aludnunk,meg persze a szülőknek is szüksége van magánéletre..esetleg megkérheted anyukád hogy menjen be a szobádba kicsit lefekvés előtt,vagy hagyd nyitva az ajtót ha úgy jobb
2013. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden NORMÁLIS választ.. az van, hogy nagyon szívesen alszom egyedül másnál.. de ez otthon valahogy nem megy.. :/
2013. szept. 16. 12:09
 16/27 anonim válasza:
0%

igen kicsit ciki :S de egyben aranyos is :)

én 10 éves koromig aludtam a szüleimel deutána elváltak és anyával 2 évig apávalaktam külön aludtam deutána anyával és 12 évesen vele aludtam mert csak 1 szobábba birtunk ::S !

16/f irj privátba ha venked ved beszélgetni ;)

2013. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a ló patkója ma is lehet sima vasból, az acéltól nem lesz jobb.
2013. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
bocsánat ezt nem ide szántam.
2013. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Te nem kötődsz az anyukádhoz, hanem tapadsz rá - illetve fordítva: anyukád ragaszt magához.


Egyszerűen döntsd el, hogy mától külön szoba és ennyi. Ha rosszul alszol eleinte, az nem baj. Ha félsz, az sem baj. Majd megszokod. De ha 13 évesen nem léped meg ezt a lépést (amit kb. 2-3 évesen kellett volna), akkor soha a büdös életben nem fogsz tudni önállósodni és leválni anyukáról. Se szerelem, sem párkapcsolat, se saját család, de még egy munkahely vagy egy üdülés sem. Mi lesz veled?


Ismerek egy nőt, aki most vesztette el az anyját, a mama 102 éves volt, a nő most kb. 70. Nem volt testvére, anyuka ragasztotta magához. Most teljesen ki van akadva, hogy mi lesz vele. Ne kövesd el azt a hibát, amit ő.

2013. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, sokáig anyáékkal aludtam. Aztán egy nap fogtam magam és beértem. Azóta sem alszok ott :D
2013. nov. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!