Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sógornőmék "kisfia" 16 évvel...

Sógornőmék "kisfia" 16 évvel ezelőtt halt meg 3 éves korában. Nekik van már két felnőtt fiuk, de mégis mindennap kimennek a temetőbe. Szerintetek ez normális, hogy ennyi év után sem tudják elengedni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 21:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem erre nem lehet olyat mondani, hogy nem normális. Ők így dolgozzák fel a fiuk elvesztését. Attól hogy van másik kettő, még az ő hiánya bennük él.

A nagymamám havonta legalább egyszer elmondja zokogva, hogy nincs annál borzasztóbb dolog, mint amikor egy anya eltemeti a gyerekét. Két nagybátyám 12 évvel ezelőtt halt meg ugyanabban az évben, néhány hónap különbséggel. Kimenni a temetőbe nem tud már hozzájuk mindennap, de amíg tudott ment és azóta is számon kéri, hogy friss virág van-e a sírjukon. Ő ezzel próbálta feldolgozni ezt a helyzetet, most azzal, hogy mindennap beszél arról, hogy neki valamikor 3 fia volt. Senkinek nincs joga elvenni tőle azt a kis békét, amit ez okoz neki ilyen tragédia után. Neked sincs jogod ítélkezni a sógornőd felett, amiért úgy gyászol és emlékezik a fiára, ahogy. Inkább légy hálás a sorsnak, hogy te nem tapasztaltad meg milyen eltemetni a gyermekedet és imádkozz azért, hogy soha ne is tudd meg.

2013. szept. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
16%

Én csak azon csodálkozom, hogy hogy volt erre idejük??

2 gyerek mellett...

Persze, lehet, hogy nem 8 órát dolgoztak egy nap, hanem kevesebbet.

2013. szept. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
43%
Amikor az édesapámat elveszítettem, akkor terapeutához jártam, aki nagyon sokat segített. Tudom, hogy ő azt mondaná rá, hogy nem normális, ha még ennyi év után is valaki napi rendszerességgel kimegy.
2013. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%

Barátnőm is elvesztette a fiát, lassan 10 éve. Nem utazik pár napnál tovább sehová, mert akkor nem tud kimenni a temetőbe, és ez neki fizikai, lelki fájdalommal jár.

Normális? Neki igen.

Nem tudja az, mi a fájdalom,

kinek gyerekét nem borítja sírhalom.

2013. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%
Én nem csinálnám ezt, de ha nekik ez így jó...Nem tudom, nekem sok rokonom meghalt, anyun kívül nem is él már senki közelebbi rokon, de sose járok temetőbe. A temetésre elmentem aztán ennyi. Én nem értem ezt a temetőbe mászkálást, nincs ott semmi csak egy darab kő, ahhoz meg minek mászkáljak? Inkább gyújtok egy gyertyát itthon ha nagyon szeretnék. 25/L
2013. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%

azt hiszem elég sok mindenen átmentem már, huszonéves voltam mikor meghalt az anyu, majd a mama, de ha a gyerekemet elveszíteném (ezt még leírni is szörnyű) azt hiszem, azt nem élném túl

szóval igen, szerintem normális

ez a legnagyobb tragédia, ami embert érhet, és aki nem volt még ilyen helyzetben, az ne ítélkezzen

egy ismerős néni kb 75 éves, közel 40 éve vesztette el a fiát, a mai napig kimegy hozzá legalább hetente egyszer

2013. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
54%

Állítólag sok síron van mindig friss virág...

Persze ezekben az esetekben nem biztos, hogy ugyanaz a személy viszi ki, lehet, hogy családon belül megbeszélik, hogy mindig más megy ki a sírhoz.

Nekem is fura, ha valaki állandóan kijárkál.

De most jut eszembe, hogy pl. itt, nem messze mellettünk, van egy forgalmas út, ott is állandóan van friss virág a korlátnál, biztosan ott halt meg valaki. És már évek óta.

Én nem ölnék bele ennyi energiát, időt egy elhunyt szerettembe, de ha nekik így jó, ők tudják.

2013. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
54%
Na, meg a felejtést is megakadályozza, ha napi program ez a dolog. Így tényleg nem lehet továbblépni. Szerintem is pszichológus kéne nekik.
2013. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
77%
Nincs pontos definíció arra, hogy mi a "normális"...Az természetes, hogy nem felejtik el a gyereket. Ugyanakkor az, ha képtelenek feldolgozni a dolgot, azzal csak a saját életüket teszik tönkre. A szegény gyereknek teljesen mindegy, de ők képtelenek normális életre, ha nem tudják elfogadni a halált, és túllépni a gyászon...
2013. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%
A múlt héten egy 40-es hölgy ült mögöttem a buszon, aki egy ismerősével beszélgetett. A hölgy elmondta, hogy az anyukája 20 éve halt meg, de azóta is kijár minden áldott nap a sírjához. Ott van, mesél, az ő lelkének erre szüksége van. Igazából baromira megható volt, hogy az érzéseiről beszélt ezzel kapcsolatban, így nem gondolnám, hogy bárkinek is joga lenne ilyen érzésekre azt mondani, hogy "nem normális".
2013. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!