Mikor lesz vége? :/

Figyelt kérdés
Kiskoromban apámnak nem volt sokáig munkahelye, ezért sok szabadideje volt. Szabad idejében a barátaival ivott, mindig éjjel 2-3 körül jött haza. Részegen nagyon sokszor bántotta anyát és nem csak szavakkal...Minden egyes tettlegesség a mai napig megmaradt bennem.. Betelt a pohár, anya mondta, hogy neki elég volt, azt mondta apa többet ilyen nem lesz. Nem is volt, lett munkahelye, leszokott az ivásról. Viszont én kiskoromban végigszenvedtem az éjszakát, féltem elaludni, féltem hogy mi lesz. Ennek az időszaknak vége szerencsére, maximum néha kicsit kiabálnak. Próbáltam elfelejteni az ütések hangját, meg mindent. Sokszor sikerül, de sajnos mikor eljön az este van mikor eszembe jut... :( És a legnagyobb baj, hogy nem merek aludni, mert mindig azt álmodom, hogy apám bántja anyát..:( Nagyon sokszor..1 héten akár háromszor is..Szerintetek mit kéne ahhoz tenni, hogy ne ezt álmodjam? Vagy ennek már soha nem lesz vége? :/ Mindig kísérteni fognak ezek az álmaim? :/
2013. szept. 7. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán érdemes lenne felkeresni egy pszichológust, aki segít feldolgozni neked ezt az életszakaszt. Nem szégyen segítséget kérni.
2013. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Lehet segítene, ha megpróbálnád apuddal megbeszélni a dolgot. Lehet csak annyi hiányzik a lelki békéhez, hogy bocsánatot kérjen az elmúlt évekért.
2013. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jó a kapcsolatod apukáddal,szerintem is érdemes lenne elbeszélgetni vele,illetve mesélni az érzéseidről neki,elmondani,hogy az az időszak mély nyomott hagyott benned...
2013. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus fog tudni segíteni szerintem is. Ezt a mélyen gyökerező félelmet nem fogja bocsánatkérés eloszlatni.
2013. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézz szembe a félelmeiddel. Beszélj apáddal. Nincs magyarázat és bocsánat a tetteire. De beszélned kell erről vele. Hány év telt el?
2013. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!