Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mas is van aki ritkan igenyli...

Mas is van aki ritkan igenyli a kapcsolatot a szuleivel?

Figyelt kérdés
Nem mondhatnam hgy rossz szulok voltak, nem vertek es anyagilag is eleresztettek, de sokszor gazoltak a lelkembe, annyira nem erzem magam kozel hozzajuk. Evente egy-ket alkalommal egy hetre, ill. Kethetente egy telefonnal beernem, de csak annyit sikerult elernem h ketnaponta hivnak es havonta, kethavonta jonnek hozzam videkrol, ill. Neha en megyek haromhavonta. Az unoka miatt anyam sokat van itt, min. Egy hetet, engem ez zavar, de nem merek szolni, mert igy is az van h milyen halatlan vagyok....most fogok megint szulni, anyam be fogk koltozni min. Ket hetre, en a ferjemmel is ellennek, mert kivenne a szabijat, de tudom h rosszul esne nekik, hgy nem latjak az unokat ket hetig...neha ugy erzem mar sosem elhetek ugy ahogy en szeretnek, a szuleim egesz eletukben ram telepedtek es ami onallosagom is van, azert is meg kellett vivnom kemenyen veluk...
2013. szept. 11. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanebben éltem. Nem vertek, fizikailag nem bántottak, csak az állandó "annyi mindent tettem érted", meg hasonlók. Elköltöztünk messzire. Évente kétszer hívjuk őket, máskor _nem_érünk_rá! Egy héten egyszer hívom, néha ők is, ha épp van kedvem felveszem, ha nem, nem. Szerintem húzd meg határozottabban az életed határvonalait, mert ez így nem élet! Kemény menet, és nem életkorfüggő, de úgy gondolom, hogy ha független életre vágysz, azért meg kell küzdeni! Mindenki átmegy ezen, csak nem mindegy, hogy mikor! Második gyerek előtt már épp ideje lenne tudni nemet mondani anyuciéknak! N30
2013. szept. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
* Az évente kétszert a látogatásra értettem.
2013. szept. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Bármennyire is félsz, hogy rosszul esne nekik, mondd el anyukádnak, hogy nagyon tündér, hogy el akar jönni, de most jön az influenzaszezon, stb., majd jöjjön karácsonykor, ha már erősebb lesz az új baba (nem tudom, mikorra várod.) Szóval normálisan is meg lehet mondani, nem kell egyből vagdalózni, hogy nem kérsz a segítségéből. Nyugtasd meg, hogy a férjed otthon lesz, kivesz 2 hét szabadságot, addigra te is megerősödsz, utána nem lesz gond, stb. Én nagyon szeretem anyámat, de nem tűrném el, hogy 2 hétig nálunk lakjon csak azért, mert szültem. Kb. agyvérzést kapnék a végére, néha így is sok egy kicsit.
2013. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Én is viszonylag ritkán igénylem, de azért sűrűbben, mint te. Az egyetem 200 km-re volt a lakhelyemtől. Akkoriban két-három hetente jártam haza. A munkahelyem egy másik városban van, ami kicsit messzebb van, mint az egyetemi városom. Most másfél-kéthavonta megyek haza. Telefonálni hetente egyszer, vagy van, hogy ritkábban szoktunk. De egyáltalán nincs harag köztünk, nagyon szeretem a szüleimet, jól neveltek, szeretetben, anyagilag is megvolt mindenem. Egyszerűen szeretem élni a saját életemet, kifejezetten élvezem az önállóságot.

A történetemmel csak azt akartam érzékeltetni, hogy jó szülő-gyerek kapcsolat esetében is előfordul, hogy a gyerek nem igényli túl gyakran a szülő társaságát.

A volt barátom minden áldott nap felhívta telefonon az anyját. Nekem ez furcsa.

2013. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos tul eros buntudatban tartanak es azt ereztetik h egyedul semmire sem mentem, megyek volna nelkuluk. Volt mar h ugy osszevesztunk h azt mondtak h soha tobbet ne menjek haza, megis masnap mintha mi se torent volna, ha azt mondtam ne jojjenek, sirva allnak az ajtoba, ha azt mondom ne kuldjenek penzt, eroszakkal rateszika. Szamlamra es megfenyegetnek hogy vissza ne merjem kuldeni ...ketszemelyes eskuvot akartam csak, de anyam azt mondta h o akkor is eljon es a bokorbol fog leskelni, ha nem johetnek be a korhazba a gyerekhez, akkor is bejonnek es ott fognak allni sirva az ajtoba. Amugy meg semmit nem tettek ugy ahogy megkertem, csak veszekszem veluk, de semmit sem er. A sok veszekedes hatasa, hogy nemileg mar onalobb vagyok, de kozel sem annyira mint szeretnek....kozel sem...
2013. szept. 11. 14:07
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Hát, a számlaszámodat le tudod cserélni, nem kell nekik megmondani, csak azt, hogy megváltozott, a régire ne utaljanak, mert elveszik az éterben. A tényleges megoldás az lenne, ha volna köztetek minimum 500 km.
2013. szept. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem lehetne kis időre elköltözni? Vagy mikor tudod, hogy jönnek akkor valaki más nyisson ajtót, hogy elköltöztetek címmel? Zárcsere stb? Mennyi van a szülésig? Orvostól kérhetnél tanácsot mit mondj anyádnak, hogy legalább az első 2 hétben békén hagyjon.

Apud?

2013. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oké, hogy nem vertek és anyagilag is támogattak, de ez akkor sem normális szülő-gyermek kapcsolat. A helyedben én már régen a Déli-sarkra menekültem volna. Ennyire erőszakosan zsarolnak érzelmileg és rád akaszkodnak...

Van egy elképzelésed arról, mennyi kontakt esne neked jól. Valahogy ki kell harcolnod, ha kell, akár költözés árán is.

2013. szept. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!