Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem oldottabba a...

Hogyan tegyem oldottabba a kapcsolatot a parom szuleivel?

Figyelt kérdés

Masfel eve vagyunk egyutt a parommal, megis alig tudok valamit a szuleirol. Az anyukajaval meg neha elbeszelgetek, de eleg ritkan. Pedig azert hetente 2-3 alkalommal megyek hozzuk.de megerkezunk a koszones, a tisztelettudo "hogy tetszik lenni?" es azzal bemegyunk a szobaba s mikor megyunk haza "jo ejszakat" es slussz...Neha elbeszelgetnek az anyukajaval, de nem nagyon talalok alkalmat. pl ha ott van az "aposom" olyankor biztos nem fogok megszolalni... neha kifejezetten szeretnek beszelni vele, de pl szeretnek kettesben arra eddig 1x volt pl:(

Igy ismernek, kedvelnek, minden, csak viszonyag keveset beszelunk....hogyan valtoztassak ezen?


2009. márc. 23. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nállunk is hasonló a helyzet sajnos! A tisztelettudó kérdések, köszönések meg vannak, de semmi több! Ha 1,5 éve vagytok együtt gondolom voltak családi ebédek (értem ezalatt pl: névnap, szülinap, karácsony vagy akármi) Ott sem sikerült kicsit "köezelebb" kerülnöd a szülőkhöz? Szerintem neked kellene kezdeményezned valahogy. Vagy a párodnak esetleg megkérdezni,hogy miért van ez így. Sok sikert és kitartást!
2009. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Voltak igen...hat azalatt apuka szellemeskedett, en meg irultam-pirultam (mondjuk ez regebb volt)...nem volt gond, tehat nagyon normalisak voltak, ugy kezeltek mint csladtagot. talan kicsit en vagyok aki mindent tul reagalok.

pl nem tetszik, hogy nagyon kiszolgalnak, tahat egy pohar vizet is kitoltenek nekem, ha elindulok egy tanyerral a konyha fele akkor kiveszik akezembol "uljek csak le" stb...

2009. márc. 23. 21:49
 3/8 A kérdező kommentje:
koszi a valaszod:)
2009. márc. 23. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Nalunk ez ugy tortent, hogy ahanyszor felmentem a paromekhoz kotelezo volt ebedelni-vacsorazni es olyankor a parom egyedul hagyott az osokkel :D Szerencsere jo beszedesek a parom szulei es olyanokat kerdeztek amikre tudtam valaszolni :D Igaz irultam-pirultam olykor de most mar jol el vagyunk.

Sok sikert neked is!

2009. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

no nalunk pl ha vacsi van akkor mi kulon eszunk, mert az anyukaja mindig behozza nekunk a szobaba, ok esznek a nappaliban s pont...igy ez sem jo megoldas:(

koszi a biztatast, remelem alakulni fog

2009. márc. 23. 21:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasonlo helyzetben voltam, igaz, picit tobbet beszélgettunk, mert foleg vendégségbe jártam hozzájuk

(unnepek, vasárnap, névnapok...). Ugyanugy nem kellett csinálnom semmit, kiszolgáltak, ami engem zavart. Persze, nyilván jot akartak.

Ez annyiban maradt meg, hogy most is, mikor már házasok vagyuni 6 év után, és megyunk hozzájuk, azt érzem véndégségbe megyunk, és nem haza, és ok is ha jonnek, ugyanígy. Ennyi ido után már nehezen változtatunk rajta.

Tehát szerintem ha te is szeretnéd, meg ok is kedvelnek, probálhatnátok jobban megismerni egymást. Segíthetnél pl. a vacsikészítésnél, mosogatásnál, így lenne alkalom az anyukájával kettesben lenni.

2009. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ők túl tartózkodóak, nekem már az is furcsa, hogy másfél év után még mindig magáznod kell őket. Az én szüleim az első találkozáskor összetegeződnek minden ismerősömmel.
2009. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a magazkodassal nincsen bajom, nem azok az emberek akik megengednek...sot nalunkfele nem szokas, az en szuleim sem engedtek meg a paromnak, szoval ez nem zavaro.

koszi a tippeket, igyekszem

2009. márc. 24. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!