Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám cigizik, ráadásul...

Anyukám cigizik, ráadásul titkolja is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anya egyedül nevel minket, kb. 2 éve csak úgy, minden indok nélkül kirúgták a munkahelyéről. Nagyon el volt keseredve, hogy így hogy fogunk megélni, mi lesz velünk (de a helyzet nem volt "ennyire" rossz, mert az éhenhalás nem fenyegetett, tartalékunk akkor is, meg most is van). Akkor elkezdett cigizni, de titokban, mi jöttünk rá véletlen: ilyen cigi szagokból, a mosdókagylóban hagyott hamuról, a zsebéből kieső cigiről/öngyűjtőről... mikor megkérdeztük, miért csinálja, azt mondta azért mert el volt keseredve (ja, de azóta, kb másfél hónapra rá szerencsére talált munkahelyet), de már szokik le róla, néha gyújt csak rá, stb.... Azóta eltelt 1 év, megint érezzük a cigi szagot, és ma találtam anya táskájába egy cigis dobozt, meg egy öngyújtót. Szóval ugyan úgy cigizik, mint eddig. Mit csináljak? Nem kérhetem csak úgy számon... De ő mondja mindig, hogy nem vagyunk gazdagok (tényleg nem, de nem is érdekel), nem vehetünk meg minden, nem pazarolhatunk, de ő akkor miért vesz cigit, ami ráadásul rohadtul káros??? És kitudja egy nap mennyit szív el.... Gondoltam rá, hogy kiveszem a táskájából a cigit meg az öngyújtót, de úgyis újat venne.... tanácstalan vagyok. :(


18L és 21L


2013. szept. 14. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez anyukád dolga,erőszakkal nem tudjátok leszoktatni de esetleg megpróbálhattok leülni vele és komolyan,őszintén beszélgetni arról hogy szeretnétek ha letenné (vagy legalábbis néhány szálban maximalizálná,pl 4 szál egy nap nem sok és akkor az olyan "jut is,marad is" megoldás). Én is dohányzom,a párom is,de ha mondjuk ő le akarna szokni és szépen megkérne hogy segítsek neki,ne cigizzek én se,tuti nem mennék el a kérés mellett. Egyébként rengeteg embernek a cigi nyugtató,pótszer,sokkal rosszabb lenne ha mittomén inni kezdene vagy shoppingolna folyton hogy levezesse a feszültséget.
2013. szept. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zabmester ***** válasza:
100%
Anyukád felnőtt ember, nem hiszem, hogy neked kellene ezzel a kérdéssel bármit kezdeni. Gondolom azért van mit enni, van víz, villany, foglalkozik veletek. Nem lehet ő sem tökéletes. Inkább az a gáz, hogy a felnőtt gyerekei elől titkolnia kell, mintha ő lenne a gyerek, és ti a szülei.
2013. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Mi közötök hozzá?????

Ráadásul elég nagyok vagytok már ahhoz, hogy ti is menjetek dolgozni és ne az anyátok vállát nyomja csak a megélhetés! És semmi, de semmi közöd ahhoz, hogy ő mit csinál! Hogy mered számon kérni a saját anyádat????

2013. szept. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van mit enni, de nem emiatt aggódom, hanem az egészsége miatt. "kedves" utolsó, mindketten tanulunk még, én dolgoztam a nyáron. Tudom hogy ez az ő dolga, de szó nélkül kéne hagynom hogy mérgezte magát???? Ne aggódjak amiatt, hogy a cigi mennyire káros????
2013. szept. 15. 08:50
 5/8 zabmester ***** válasza:
68%
Jaj jól van, millió és egy dolog van még, ami káros. A stressz is káros, az is káros, ha valaki nem sportol rendszeresen, a városi levegő is káros, a túl sok só is káros, a cukor is, meg még egy csomó minden más. Ezekkel minden rendben van? Azok miatt mégsem nyaggatjátok anyukátokat. Majd ha akarja, abbahagyja, de kétlem, hogy a gyerekei fogják ezt neki megszabni.
2013. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval tök felesleges az aggódalmam, kössz a megnyugtatást!
2013. szept. 15. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Tedd fel magadnak a kérdést: őt zavarná, ha te cigiznél, és erre menne a pénzed? Ha igen a válasz, akkor van jogod nem is kevés szólni neki, hogy ne csinálja.

De amúgy is.. meg van huzatva aki itt leszedi a kérdező fejét? Jesszusom.. ő csak félti az EGYETLEN anyukáját, hahó! Én is félteném az enyémet rohadtul, ha ezzel mérgezné magát, képzeljétek csak el, és akkor most egy szar ember vagyok, mert féltem a saját anyámat?

2013. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:
100%
Félteni lehet, beszélni is lehet vele erről, senki nem mondta, hogy ezt nem lehet. De azért a szerepeket ne cseréljük már össze, nekem ez a véleményem.
2013. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!