Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, miért nem...

19 éves vagyok, miért nem érzem jól magam az "új" családban?

Figyelt kérdés

A szüleim 4./5.-es koromban váltak el, utána apánk nevelt minket az öcsémmel egy ideig, amíg 14 éves koromban összeházasodott a mostani nevelő anyámmal. Mikor először összejöttek láttam apám boldogabb sokkal, így énis jobb szemmel néztem a jövőbe reménykedve. A nevelőanyámnak 3

gyereke van akiket magukkal hozott az előző válásából. Tehát 2 csonka család összerakva.

Azthittem minden frankó lesz de ahogy beköltöztek a mi házunka egy idő után leesett, hogy ez nem is lesz oylan jó mint ahogy elképzeltem. A gyerekei (1; 3; és 6.-osak) idegesítőek, apámat az őrületbe kergetik a vacsora asztálnál és úgy kb. bárhol másutt a vielkedésükkel. Nekem

személy szerint enyhe arcrángatózásaim vannak tőlük. Az anyjuk pedig a 8.ban megírt felvételi óta nem beszélt velem annál mélyebb dolgokról de őszintén nem is vágyom rá. Apám azóta egyre furcsábban viselkedik. A legjobb barátomat akivel eddig nagyon jól kijöttek most megveti és a szememre hányja hogy milyen rossz ember ő. Erről annyit, hogy szombatonként (mióta az eszemet tudom) istentiszteletre járunk ami ömagába nem lenne baj, de ha mondjuk kijövök onnan a barátommal beszégetni vagy akármi akkor rögtön utánunk jön és vissza tuszkol, péntekenként

pedig ugyanitt ifjúsági istentisztelet van, KÖTELEZŐ jelleggel(szél, vihar, eső, nátha nem ok a hiányzásra) és a barátom, lévén 22 éves nem jár be ha nincs kedve. A lényeg hogy apám szerint ő visz le a helyes útról. Apám hajthatatlan és nem adhatom tudtára hogy mondjuk a péntek estémet otthon szeretném tölteni a haverokkal játszva vagy neadjisten a városban elütni az estét szintén velük. Időközben pedig lett 2 féltestvérem akikkel nincs bajom. Mostanság pedig az ő szülinapjuk van és apám ki van borulva mert nem vettem nekik semmit ajándékba, meg úgy kb. senkinek se az öcsémnek kívül az elmúlt években és "önző disznónak" titulált. Bármit teszek, mondok, játszok, nézek, gondolok az rossz és ha kinyitom a számat akkor olyan vissza-választ kapok amitől elmegy az életkedvem is. Próbálok semmi rosszat nem mondani, a ha közösen étkezünk akkor is szónélkül tűrök mindent az ordítozást, a vallásos eszmefuttatásokat és azt mondják hogy sose vagyok része a családnak, nem nézek velük TV-t hanem "bebújok a kis lukamba" gépezni. Nem tudom mitévő legyek, teszem a dolgom, viszonylag jól tanulok, nincsenek kicsapongásaim és ha kérik a segítségem, hogy vigyázzak v.meik kicsire vagy hozzam el a suliból az 1. kis mostohatestvéremet, kézséggel megteszem de ugyanúgy kapom az ívet. Az öcsém

főleg mert ő kimondja ha valami nem tetszik még az asztalnál is , olyankor a nevelő anyánk megmondja, hogy ha nem tetszik a gyerekei viselkedése mehetünk fel és ehetünk később.Amúgy nem mindig van ilyen kemény kiütközés de a feszültséget mindig lehet érezni.

A középsuliból már csak ez az egy évem van, utána főiskolára szeretnék menni, de nem tudom meddig bírom még ép ésszel.


Ez nehezen esett leírni, és ez az 1. alkalom hogy az "internettől" kérek segítséget, és elnézést ha össze-vissza van a szöveg de ez most kibukott belőlem.



2013. szept. 15. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudnál koleszba menni?
2013. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van.

1. Próbálsz jól viselkedni, mindenkinek megfelelni, és nyelni a végtelenségig, hogy ennek ellenére bántanak/piszkálnak/cseszegetnek.

2. Nem fogadsz mindig szót. Kijelented, hogy pénteken elmész a barátaiddal. Akkor is, ha nem engednek el. És utána viseled a nem túl szép következményeit.


Én az elsőt javasolnám, ha 15 lennél. De te 19 vagy, ideje kiállnod saját magadért. Viszont én nem ismerem se az apukádat, se a mostohaanyádat, nem tudom, hogy mivel szankcionálnák, ha mondjuk nem mennél el ifjúsági istentiszteletre, mert nincs kedved. Mert mondjuk inkább tanulnál, vagy mennél moziba. Vagy csak esik az eső. Szóval én nem akarok felbujtó lenni, de hosszú távon ebbe bele fogsz betegedni.

2013. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bakur12 ***** válasza:
Neked sem volt es nincs egyszeru eleted. Sajnos van ilyen. Most mar azt az evet kibirod, probald meg jol erezni magad a barataiddal, meg persze a szuleiddel is, de ugy latszik sokan vagytok es nehez mindenkire kello idot szanni. Meg az tunik furanak, hogy apud vallasos meg erkolcsos s nagyon akarja eroltetni ezeket rad is. Ez ellen nemtudom mit tudnal tenni, mert rendes fiunak latszol. Fiunak tunsz.:D Nem vagy lazado tipus, de attol meg nem muszaj mindig mindenkinek megfelelni. Neha azt kell tenni ami jot tesz neked, a lelkednek, hogy szabadnak erezhesd magad, az fontos. Ha nem akarsz misre jarni mindig akkor kihagyhatod a baratoddal, nem hinnem hogy ez olyan nagy bun. Foleg hogy kivagy borulva, en azt ajanlom tolts tobb idot a baratoddal s magyarazd el apudnak, hogy nem jo ez igy neked s nyugodtabban szeretnel elni. Sok szerencset.
2013. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd Kérdező,őszintén szólva én egy ilyen családból már rég télakoltam volna, akár a híd alá is...


" Próbálok semmi rosszat nem mondani, a ha közösen étkezünk akkor is szónélkül tűrök mindent az ordítozást, a vallásos eszmefuttatásokat " - látod, ez a hiba.... hagyod magad irányítani, tehát irányítani akarnak. Tanulj meg nemet mondani, meg kiállni a saját szándékaidért, elveidért, értékeidért...


" Apám hajthatatlan és nem adhatom tudtára hogy mondjuk a péntek estémet otthon szeretném tölteni a haverokkal játszva vagy neadjisten a városban elütni az estét szintén velük." - nem is a tudtára kell adnod, nagykorú vagy, egyszerűen tedd azt, és ebből majd meg fogja tudni. Tudod Kérdező, a szabadságot nem adják ingyen, oda többnyire a szabadságharc szokott elvezetni... a családokban is.

2013. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ti valami szektások vagytok? Vagy legalább is apád az?? Menekülj...költözz el, menj kollégiumba, menj keress melót és menj albérletbe, akár úgy hogy betársulsz közösbe valahova.

Én a helyedben nem maradnék ott, az biztos.

2013. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukádhoz nem tudsz elköltözni?
2013. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!