Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kit válasszak? Nagyon nehéz...

Kit válasszak? Nagyon nehéz döntés.! Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van egy barátom. (19 éves) Én 18 vagyok és lassan 4 hónapja vagyunk együtt. Úgy érzem megtaláltam az igazit, nagyon sok mindent köszönhetek neki.Miattam megváltozott, és nem is arra megy.

Viszont vannak a szüleim.. Nagyon nehéz esetek..Nem egy szerető családban nőttem fel, nem volt olyan felhőtlen a gyerekkorom, Ők már csak miattam vannak együtt. Édesanyámmal mind addig nem volt problémám, ameddig nem volt barátom.Azóta folyamatosan mindennap elmondja, hogy egy senki vagyok és nem vagyok semmire sem jó! Ezek a dolgok nekem nagyon tudnak fájni. És volt egy olyan mondata is, hogy látom titeket nem lehet szétválasztani. Ez lenne a célja? Mindent megteszünk, hogy találkozni tudhassunk akár 5 perce is. Édesapámmal meg az a problémám, hogy lehet döbbenetesen hangzik, de Ő nem tudja, hogy van barátom! Tudja, hogy van, de nem "olyan" barát és azt mondta hallani se akar róla. Nem akarja elfogadni, hogy mostmár nem az Ő kezét fogom és hogy a kislánya már 18. Szóval "vicc" az egéész.. Mindig arra vártam, hogy eltudjak innen menni, olyan ez mint a börtön.

Lenne hely, a barátom családjához mennék, akik kedvelnek engem. Viszont mint említettem édesapám nem tudja, és félek hogyha én egyik napról a másikra elmegyek, akkor édesanyámnak tuti, hogy baja esik! És én ezt nem akarom! Igaz, mindent megtesz hogy szétválasszon a barátomtól és fájnak amit mond, de azt nem szeretném, ha valami baja lenne! :( Mit csináljak? Szeretem a szüleimet, de elvágyom innen és a barátomat meg mindennél jobban szeretem. Azt hogy megmondom hogy anya apa elköltözök ki van zárva, mert azt mondják szó sem lehet róla..Menjek vagy maradjak? :(



2013. szept. 19. 07:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez két külön dolog, amit nagyon nem kellene összekapcsolnod. Egyrészt 4 hónap után senkire nem mondhatod, hogy ő az igazi. Annyi sz.rság jöhet az életben, annyi helyzetben nem láttátok még egymást. Mindegy, szerelmes lánynak hiába beszél az ember.


Szüleid: másnak is hasonló gyerekkora volt, ez elől mindenki menekül. Csakhogy nem mindegy, hogy hová. Csöbörből vödörbe eshetsz, ha ezután egy idegen családnak leszel kiszolgáltatva. Csúnya a világ, de anyagi háttér nélkül én nem cuccolnék senkihez. Függőségben leszel a párodtól, mert ha elmész, és a szüleid meg kicserélik a zárat, nincs visszaút. Hova mész akkor, mit csinálsz? lenne B terved? Nem, mi?

Lehet, hogy a barátod nem élne vissza a helyzettel, de időközben kiderülhet, hogy mégse illetek össze, együttéléskor sokminden kiderül - és beborul...

Sz.rügy, ha kilépnél egy kapcsolatból, de nincs hova menned, nincs se érzelmi, se anyagi hátország. Sokaknak beletört a bicskájuk a vak bizalomba.

Arról nem is beszélve, hogy anyósékkel is együtt kell élned, az ő dolgaikat is el kell tűrnöd, örökös vendég leszel ott, ami kihat a kapcsolatra.


Magadnak, szüleidnek, és a barátodnak is azzal teszel a legjobbat, ha arra koncentrálsz, hogy összekaparj egy kis pénzt, aztán mehet a különköltözés. 18 évet kibírtál, 1-2 év már semmi ahhoz képest.

20L

2013. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az lehet a probléma, hogy a szüleid miattad maradtak együtt. Ez az, amit nem szabad megcsinálni. Most tudat alatt téged akarnak büntetni, mert téged okolnak a boldogtalan házasságukért, ami egyébként az ő döntésük volt. Hogy ha már ők így megsínylették ezt a családi életet, hogy képzeled, hogy 18 évesen kisétálsz belőle, "egyetlen karcolás nélkül".


Másrészt meg, amíg a lányukként viselkedsz és ilyen gyerek vagy, tényleg nem ildomos elköltözni. Mindenképpen beszélned kellene velük, azzal az elhatározással, hogy felnőttként fogsz viselkedni. A barátod a barátod, fogadják el. Amíg ezt nem tudod kiharcolni, a kicsi lányuk maradsz. Nehéz lesz, mivel apád ignorálja a helyzetet, de ha erőlteted, előbb vagy utóbb beveszi a gyomruk. Nincsenek jó kifogásaik, mert már nagykorú vagy, és a barátod csak egy évvel idősebb...


Ha a barátod tényleg az igazi, akkor ez a helyzet csak összébb kovácsol titeket. A helyedben maradnék még, legalább egy évig, amíg biztosabb leszek a dologban és hideg fejjel át tudom gondolni, mi legyen a következő lépés. Persze, ez nem azt jelenti, hogy egy éven keresztül engedelmeskedj a szüleidnek.

2013. szept. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én megértelek, nekem sem volt egyszerű életem itthon, de azt magad sem gondolhattad komolyan, hogy te 18 évesként 4 hónap után egy 19 éves fiúval már örökre együtt maradsz és bomba biztos a kapcsolatotok. Nem kizárt, de manapság sajnos (?) nem ez a jellemző. Így várjál még legalább fél-1 évet és ha még akkor is olyan halálosan szerelmesek lesztek egymásba, akkor lépj. De nem árt, ha van hova menned, ha netán nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretnéd.
2013. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!