Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyámnak,...

Hogyan mondjam el anyámnak, hogy szakot váltottam?

Figyelt kérdés

20/F vagyok, most mentem másik egyetemre, közgázról szlavisztikára. Szeretem a nyelveket, főleg a szláv nyelveket, és szeretnék tolmács, fordító lenni, és ilyesmi.

Viszont anyámnak azt mondtam, közgázra mentem, mert mostanság folyamatosan veszekedtünk, nem akartam még 1 okot a veszekedésre, és kiabálásra.

Viszont el szeretném mondani úgy, hogy ne haragudjon rám. Tudom, hogy csúnya dolog hazudni, de egyszerűen nem akartam, hogy most nekem tiltogassa meg, hogy mit kezdjek az életemmel, meg mit nem, mert végül is nem ő fog ebben dolgozni.


Anyámról tudni kell, hogy mindenen idegeskedik, és kiakad. Az ilyen szakokat pedig "hulladék" szakoknak tartja, mert szerinte (honnan is tudná...) nem lehet velük elhelyezkedni. Mit tehetnék?


Anyumnak van most egy barátja, sokszor van nálunk. kérjem meg az ő segítségét, vagy egyedül? Hogyan? Mit tudnátok nekem "ajánlani"?


Nem akarok közgázt tanulni, utálom, mindig is jól mentek a nyelvek.



2013. szept. 19. 20:57
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy anyám hazugnak fog tartani, de komolyan nem akartam, hogy most velem kiabáljon emiatt.
2013. szept. 19. 20:59
 2/29 A kérdező kommentje:
Esetleg : szülők, ha vannak itt, mit gondoltok, mi lenne a legjobb megoldás?
2013. szept. 19. 20:59
 3/29 A kérdező kommentje:
Anyum sokszor aggódik értem, amikor jó napja van, akkor "kenyérre lehet kenni", főleg mikor a barátja itt van. Néha viszont mindenért kiabál.
2013. szept. 19. 21:05
 4/29 anonim ***** válasza:
29%

Ő adja a pénzt, vagy te keresed meg magadnak? Ez nagyon fontos, mert ha engem úgy vernél át, hogy én adom neked a pénzt, akkor biztos megvonnám tőled végleg és elküldenélek Isten hírével! Ha te keresed meg magadnak akkor nincs elszámolásod édesanyád felé.


Másik. "Az ilyen szakokat pedig "hulladék" szakoknak tartja, mert szerinte (honnan is tudná...) nem lehet velük elhelyezkedni." Teljesen igaza van anyukádnak.

2013. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
13%
20 éves vagy, le kellene szakadni anyuci szoknyájáról. Egyszerűen megmondod, hogy téged a szlavisztika érdekel, és nem a közgazdaságtan, a saját életedről pedig te döntesz, nem ő. Naná, hogy idegeskedik, ha ilyen tutyimutyinak ismer!
2013. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt előbb kellett volna. Eddig nem akadt volna ki nagyon borzalmasan, idővel elfogadta volna, de ezután ki fog.

Vallj színt, az a legjobb. Végül is valóban a te életedről és jövődről van szó. Szíved joga eldönteni mit kezdesz vele.

Egyébként én is szlavisztikás vagyok, hasonló tervekkel, mint a tiéd.

2013. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

Te 58%-os, ugye nem tudod mennyit keres egy cseh vagy szlovén fordító multinál, ugye?:-)

A nyelvszak sosem hulladékszak. A közgázosok viszont lassan az utcát söprik, annyian vannak.

2013. szept. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
20%
7-es remélem azt is tudod, hogy egy ilyen munkához nem képesítés kell, hanem ismeretség. Nem mellesleg a közgázosok keresik a legtöbbet mind közül. Csak azt felejtik el ilyenkor közölni, hogy 99%-ban a protekciónak köszönhetik a magas beosztást. Akinek nincs ismerőse, ők mehetnek a mekibe.
2013. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

Ez így ebben a formában nem igaz.


Mellesleg bármely munka végzéséhez jól jön az ismeretség.


Nem találkoztam még olyannal, aki ne tudott volna elhelyezkedni egy ritka nyelv magas szintű ismerete mellett. Protekció nélkül.


Nem akarom tovább offolni a témát. Privátban folytathatjuk, ha úgy gondolod, hogy van mit.

2013. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tutyimutyi. Szimplán egyszerűen nem akarok veszekedni mindenen, és mindenen idegeskedni.
2013. szept. 19. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!