Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyámnak,...

Hogyan mondjam el anyámnak, hogy szakot váltottam?

Figyelt kérdés

20/F vagyok, most mentem másik egyetemre, közgázról szlavisztikára. Szeretem a nyelveket, főleg a szláv nyelveket, és szeretnék tolmács, fordító lenni, és ilyesmi.

Viszont anyámnak azt mondtam, közgázra mentem, mert mostanság folyamatosan veszekedtünk, nem akartam még 1 okot a veszekedésre, és kiabálásra.

Viszont el szeretném mondani úgy, hogy ne haragudjon rám. Tudom, hogy csúnya dolog hazudni, de egyszerűen nem akartam, hogy most nekem tiltogassa meg, hogy mit kezdjek az életemmel, meg mit nem, mert végül is nem ő fog ebben dolgozni.


Anyámról tudni kell, hogy mindenen idegeskedik, és kiakad. Az ilyen szakokat pedig "hulladék" szakoknak tartja, mert szerinte (honnan is tudná...) nem lehet velük elhelyezkedni. Mit tehetnék?


Anyumnak van most egy barátja, sokszor van nálunk. kérjem meg az ő segítségét, vagy egyedül? Hogyan? Mit tudnátok nekem "ajánlani"?


Nem akarok közgázt tanulni, utálom, mindig is jól mentek a nyelvek.



2013. szept. 19. 20:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

pocsék helyzet, tanácsom nincs.

De kérdezek: te vagy az, akinek nemrég végigkajtattuk a sulik tvsz-eit, hogy át lehet-e menni? Ha igen, örülök, hogy végül sikerült :)

2013. szept. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nem, nem én vagyok. :)
2013. szept. 20. 10:05
 23/29 anonim ***** válasza:

hát ha nem te vagy, akkor szerintem reménykedj, hátha itt van ő is (ő is közgázról szlavisztikára akart menni), és első kézből tud tanácsot adni.


De szerintem ne várj sokat, így is, úgy is vita lesz belőle, akkor jobb túlesni rajta, mint hetekig, hónapokig őrlődni, hazudni. Hatással lehet a tanulmányi eredményedre a pocsék hangulatod, szóval szerintem állj anyukád elé, és kezdd azzal, hogy anyu, ne haragudj, szeretlek, bocsánatot kérek, de hazudtam. Ez az álmom, ebben tudom elképzelni az életem, és tudom, hogy t sem akarod, hogy abból éljek, amit nem szívesen csinálok. Drukkolok neked. Fel a fejjel!

2013. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
3 nyelv sem elég ma önmagában a megélhetéshez (legyen német, spanyol, angol). A nyelvtudáshoz nem kell szakot váltani, szakma nélkül pedig nehéz megélni.
2013. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
3 idegen nyelv
2013. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Úgyis megtudja. Akkor mondd, hogy elkezdted, de az első zh után tudtad, hogy ez nem neked való és nem fog menni. Nem szép, de ha már ilyen bátortalan vagy...

Az angol, német persze, hogy nem elég, manapság az alap.

2013. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Egyébként a nyelvek nekem mindig jól mentek.
2013. szept. 20. 12:48
 28/29 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni, ezek konkrétumok. Nyelvszakosoktól és legnagyobb multiktól. Személyes tapasztalatok.
2013. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt, hogy el tud e majd helyezkedni vagy sem, szerintem a kérdező már eléggé nagyfiú ahhoz, hogy eldöntse, hogy mit akar és lát e benne perspektívát. (Amúgy ELTE BTK? :D)
2013. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!