Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyámnak,...

Hogyan mondjam el anyámnak, hogy szakot váltottam?

Figyelt kérdés

20/F vagyok, most mentem másik egyetemre, közgázról szlavisztikára. Szeretem a nyelveket, főleg a szláv nyelveket, és szeretnék tolmács, fordító lenni, és ilyesmi.

Viszont anyámnak azt mondtam, közgázra mentem, mert mostanság folyamatosan veszekedtünk, nem akartam még 1 okot a veszekedésre, és kiabálásra.

Viszont el szeretném mondani úgy, hogy ne haragudjon rám. Tudom, hogy csúnya dolog hazudni, de egyszerűen nem akartam, hogy most nekem tiltogassa meg, hogy mit kezdjek az életemmel, meg mit nem, mert végül is nem ő fog ebben dolgozni.


Anyámról tudni kell, hogy mindenen idegeskedik, és kiakad. Az ilyen szakokat pedig "hulladék" szakoknak tartja, mert szerinte (honnan is tudná...) nem lehet velük elhelyezkedni. Mit tehetnék?


Anyumnak van most egy barátja, sokszor van nálunk. kérjem meg az ő segítségét, vagy egyedül? Hogyan? Mit tudnátok nekem "ajánlani"?


Nem akarok közgázt tanulni, utálom, mindig is jól mentek a nyelvek.



2013. szept. 19. 20:57
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Egyébként akkor mi a legjobb megoldás?


Virág? Segítség kérés valakitől? Esetleg valami más ötlet? Ami szép is, meg igazi bocsánatkérős.:)

2013. szept. 19. 21:53
 12/29 anonim ***** válasza:
8%
9-es a szlovák/cseh/orosz/lengyel/ukrán nem ritka nyelv :). Akkor már más a leányzó fekvése ha emellett van egy villamosmérnök, vagy programozói diploma.
2013. szept. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
horvát-szerb de ez nem lényeg, mármint amire megyek
2013. szept. 19. 22:44
 14/29 anonim ***** válasza:
Hát igen, előbb kellett volna szólni. Menekülőút: mondd, hogy jövőre váltasz, addigra hozzászokik a gondolathoz, csak addig le ne bukj. Bár ez így eléggé öngól. Amúgy szerintem a virág nem segít, de mondjuk ha a barátja segítőkész, érdemesebb előbb neki elmondani az álláspontodat. Aztán miután megmondtad anyukádnak, ő meg felrobbant, akkor a barátja jobb belátásra térítheti. Az is segíthet, ha keresel olyan munkákat, ahol ez kell, és akkor látja, hogy erre is gondoltál. Esetleg mondd el, hogy sose lett volna belőled jó közgazdász, mert alakalmatlan vagy rá, és így azzal se lett volna munkád. Ezzel meg inkább lesz. De egyébként ezt már nem úszod meg hiszti nélkül.
2013. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

"cseh vagy szlovén fordító multinál, "


Semmit nem keres, angolul kommunikálnak Van ilyen multi leépített, idehozta a cseheit és angolul beszélnek. A szerb-horvát meg semmire nem jó.

2013. szept. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%

Nem értetek hozzá. ...minek szóltok bele?

Annyi a munka velük, hogy besz@rás. Jól képzett fiatal szelvszakosakatt annyi helyre keresnek. De nyilván ti dolgoztok ilyen munkakörben, azért tudjátok ilyen jól. Ti közvetítetek oroszul napi nyolc órában.


Olyan szempontból ritka nyelvek, hogy kevés a magas szintű, művelt , minden területre kiterjedő műveltségű beszélőjük, tehát nem a határmentiek, akik kötelezően tanulták általánosban nyolc évet és fingjuk nincs teszem azt gazdasági terminológiáról.


Ilyen pl. csehül beszélő magyarral eddigi pályafutásom során egyel találkoztam.

Ne féltsétek a kérdezőt, ezekkel a nyelvekkel azért szépen lehet keresni.

Inkább a kérdésre válaszoljatok.:-)

2013. szept. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Én nem biztos, hogy elmondanám, de igazság szerint fogalmam nincs mi a legjobb megoldás. Ha elmondod mindenképp várj szerintem egy olyan alkalomra, mikor jó kedve van, vagy esetleg ott a barátja is. Esetleg nyomtass ki neki egy rakat állásajánlatot, ahova ezek a nyelvek kellenek. Én rendszeresen találkozom pl. idegennyelvű ügyfélszolgálatos, kapcsolattartó, tolmács, stb. pozíciókkal. 25/L
2013. szept. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz szerintem sem jó ez a horvát-szerb nyelv szak. Az a baj, hogy nagyon sok szerbiai magyar jön át tanulni Magyarországra, akik anyanyelvi szinten beszélnek szerbül (és ugye emiatt horvátul is) és emellett hasznos szakot végeznek el. Tehát ugyanazt tudják, amit te egyetemen tanulnál, de egy plusz végzettségük is lesz. Tanulj oroszul inkább, akkor már. De tudnod kell, hogy önmagában az is kevés, ha nyelvekkel akarsz foglalkozni, minimum 3, de inkább 5 nyelvet kellene folyékonyan beszélni.
2013. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Az, hogy a szak mennyire kelendő, mennyire hatékony, legyen az én dolgom.


Én csak arra lennék kíváncsi, ti hogyan, vagy milyen körülmények között mondanátok el. Tudom, hogy az én életem, és nem ő fog ebben dolgozni, csak utálom a veszekedést és a kiabálást.

2013. szept. 20. 09:31
 20/29 A kérdező kommentje:
Vagy jobb ha el se mondom?
2013. szept. 20. 09:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!