Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, örömmel látnátok a...

Szülők, örömmel látnátok a felnőtt gyereketek barátait a házatokban akkor ha még ott lakik?

Figyelt kérdés

A barátnőm mindig nagy szeretettel hív át hozzájuk és évente mindig rávesz párszor hogy aludjak ott. De nekem már egyre kényelmetlenebb mert nem tom mit szólnak hozzá a szülők. Ő azt mondja hogy nem zavarja őket, de hát... már nagyok vagyunk nem gyerekek, kissulisként persze hogy nem zavarta őket ha ott voltam. De már felnőttek vagyunk :) Amúgy jó a kapcsolatunk, de nem tudom mit gondolnak magukban.

Szóval, zavarna ez benneteket?


2013. szept. 19. 21:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valtozo, erre nincs "normalis" es "nem normis" reakcio, mindenki mashogy gondolkodik. Nekem meg kicsik a gyerekeim, igy a szitut elkepzelni sem tudom, de megbeszelö tipusu vagyok a nevelesben (Eric Berne-fele nezet), igy valoszinüleg örülnek, ha annyira a bizalmaba fogad, hogy a barataival nalunk talalkoznak (es nem "Istentudjaholvanmitcsinalezagyerek"). Ha a csaladi eletünket zavarja, akkor mar nem megy, csak egymas tiszteletben tartasaig (normalis viselkedes...stb).

Erettsegi utan meg par evig tartottuk az akkori baratnömmel a kapcsolatot, es havi 1-2-szer vagy 2 havonta aludtunk is egymasnal. En normalisnak ereztem, nem ereztem tehernek magamat naluk. A szüleimnek viszont nem tetszett a dolog, es nem az anyagi vonzata, hanem hogy "ilyen korban mas ferjhez megy", "nezd meg a kis hugodat" (akinek egyik pasi a masik utan, mig nekem senkim nem volt) ...stb ...stb, tehat öket zavarta. Meg az is felmerült bennük, hogy csak nem b-zik vagyunk? Pont magambol kiindulva tudom, h ez kicsit kitolodott kamaszos szokas csupan, nem kell ebböl problemat csinalni.

Ha tudni akarod a bnöd szüleinek velemenyet, elsö körben megkerdezheted a bnödet is, aztan ha meg mindig ketsegeid vannak, udvariasan direkt a szülöket is megkerdezheted. ("Pl. "ne haragudjon, h megkerdezem, nem okoz problemat, ha neha ugyanugy itt alszok, mint korabban?")

2013. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amikor a lányom negyedikes gimis volt, előfordult, hogy este 10 után jött haza valamilyen buliból. A barátnőjét is hozta magával, mert ő messze lakott. Én ajánlottam fel, hogy ilyenkor aludjon nálunk. Nyugodtabbak voltak a szülei is.

Természetes, hogy a gyermekeim barátai ellőtt nyitva áll az ajtónk. A legjobb alkalom arra, hogy megismerjük, kikkel barátkozik a gyerek.

2013. szept. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
De ha kiskorotok óta ez van, nem hiszem hogy meglepődnek a szülők rajta, hozzá vannak szokva. Nem gáz. A tesómnál is aludtak felnőtt korában is a gyerekkori haverjai és a szüleim ugyanúgy tekintettek rájuk mint régen. Szóval kicsit természetes volt hogy x néha ott alszik.
2013. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!