Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog ez? Kicsit sok...

Normális dolog ez? Kicsit sok ez már nekem.

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, normális párkapcsolatban élek a vőlegényemmel. Nagyon boldog lennék, ha a családom nem árnyékolná ezt be. Sajnos mégis ezt teszik. Párom szomszédunk, de ha át megyek hozzá és hazaérek, jönnek a "beszólások", "hogy jó hogy hazataláltál" "tudod még hogy merre laksz" és társai...annyira bántanak ezzel. (azért vagyunk páromnál mert tesóm kibírhatatlan, hisztizik ha nem engedjük be a szobámba stb. Nem szereti ha nem körülötte forog a világ) Eleinte csak a nagymamám mondogatta, ma már édesanyám is elkezdte. Tudom, hogy az én hibám, mert július 1-én megszűnt az eddigi munkám és már nem tudok adni pénzt. Nem hiszik el, hogy keresek munkát. Én már minden sz@rt elvállalnék, de nem kellek sehova sem. Megértem anyut is, mivel van egy 10 éves húgom, akit nevelni kell. Amíg dolgoztam, minden forintomat leszámoltam nekik. Max annyi maradt nekem amit a görényemre és egy forró csokira költöttem. Most pedig, hogy nem tudok adni, csak meg a "nyavajgás", hogy ingyenélő vagyok; nincs pénz semmire. Nem szemrehányásképp de tesóm minden egyes bevásárláskor filmet kap ami ezer forint. (egy hónapban 5-6 filmet is kap, ha nem megy a hiszti). Próbáltam eddig is, erőm felett segíteni a családomnak, de kezdek belerokkani. Úgy érzem nincs otthonom se, már csak cseléd vagyok. REggeltől estig robotolok, a 10 éves tesóm megaláz, más a kutyával különbül beszél mint ő velem. Ha fel merem emelni a hangom, rámfogják, hogy agresszív vadállat vagyok. És persze, hogy a kicsinek mindig igaza van. Őt kell védeni, mert kicsi. Belefáradtam. Hogyan tovább?

2013. szept. 23. 20:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Addig páromhoz nem költözhetek, amíg nincs munkám. Viszont a családom már azt várja, hogy mikor lesz, mert kell a pénz. :(
2013. szept. 23. 20:10
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Oké,hogy beleadtál a családi kasszába,de nem annyit kellett volna.Az a durva tudod,hogy a húgodra neked EGY FORINTOT SEM LENNE KÖTELESSÉGED KÖLTENI,mert nem a te gyereked.Persze,meglepheted te is havonta vagy évente vagy alkalmakkor valami kis ajándékkal,na de azért várjunk egy percet:nem te szülted,nem te vállaltad.Ezt megmondhatod anyudna is.Meg mér baj,ha felnőtt létedre a pároddal vagy?
2013. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, én magam se tudom, hogy miért ilyenek velem. Pedig azóta, hogy elküldtek a munkahelyemről nem csak otthon meresztettem. Ezer helyen voltam, itthon pedig úgy dolgozok mint egy güzü...kifestettem egyedül a lakást, bútorokat cipeltem, takarítok, főzök,jószágokat rendezem stb...

Második pedig jól kiszűrte amint látom a lényeget. Értelmes egyén lehet...

2013. szept. 23. 20:28
 4/17 anonim ***** válasza:
Durva, hogy mindig a legrendesebb embert használják ki... nem a te kötelességed, hogy eltartsd őket, maximum csak megszokták, hogy kiszolgálod őket. Normális, hogy valaki segít a családjának, én is ezt teszem, na de vannak határok. Remélhetőleg elköltöztök a pároddal majd messzebb, aztán sírhat a szájuk.
2013. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én nagyon türelmes ember vagyok, inkább magamba tartom azt ami bánt. A családom ezt nem kihasználásnak nevezi, mert szerintük természetes, hogy nekem kell gondoskodni már róluk. Utoljára talán akkor akadtam ki, amikor a mamám el akarta kérni a bérpapírt, hogy lássa tényleg mennyit keresek és mennyit adok le. Amúgy 400 forintos órabérért melóztam napi 12-13 órákat. Gondolhatjátok hogy mennyit kerestem. Legmagasabb fizetésem 67.300 forint volt.
2013. szept. 23. 21:36
 6/17 anonim ***** válasza:

"Azt a lovat ütik amelyik húz"

Sajnálom, h megszűnt a munkalehetőséged.

Gondolom a szüleid elvárása az volt, h elvégzed a sulit és rád sem kell utána költeni, mert eltartod magad + még nekik is adsz pénzt, csak ez a szerencsétlen helyzet mindenki számítását áthúzta :(

Meg kellene érteniük, h nem jó dolgodból nem dolgozol és csak tönkretesznek ezekkel a "piszkálásokkal".

Ha munkát kapnék, rögvest költöznék a barátomhoz.

SOK SIKERT!

2013. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Próbálkozok nagyon munkát találni, nem féltem soha megfogni a "dolgot". Sajnos itt, Békés megyében borzasztó nehéz állást találni, eddig egy helyre akartak felvenni, de arra már én is nemet mondtam. Napi 17 órát kellett volna dolgozni, 260 forintos órabérért. Igen, azt már eldöntöttem, hogy ha lesz valami munka akkor hozzá költözök. Csak ugye ez a lelki terror (remélem ez a pontos kifejezés rá) kicsit megtört az évek folyamán. De majd csak lesz valahogy. Biztos megkönnyebbülök, ha elkerülök itthonról végre.
2013. szept. 23. 22:05
 8/17 anonim ***** válasza:
Második jól írta, nem kell leszólni!
2013. szept. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Volt egy másik hozzászólás is, ami már nem látható.
2013. szept. 24. 07:09
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem azért de arcon köpném magam ha 21 évesen még mindig otthon nyomorognék... Eddig dolgoztál, miért nem léptél le a pároddal? Késő bánat...
2013. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!