Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kaphatok -e köteles részt?

Nikinyuszi kérdése:

Kaphatok -e köteles részt?

Figyelt kérdés

Apám nevére vett, de csecsemő otthonba adtak,onnan egy gondozó nő kivett és felnevelt.

Apámmal 6 éve beszéltem, de azt mondta ne zaklassam, mert új családja nem tud rólam. Anyámat soha nem találtam meg.

Segítség!

Jár-e nekem a köteles rész: Vagy mit kell tennem? Segítség. Köszönöm szépen....el vagyok keseredve


2013. szept. 25. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért ki halat meg?
2013. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nincs külön végrendelet akkor apád vagyonából nem csak a köteles rész jár hanem x százalék. Ha mondjuk a ház fele a felesége nevén van akkor az egész házból a rád eső rész kisebb lesz mint annnak a gyereknek akinek mindkét szülője tulajdonos.

Ha végrendeletben zárt ki az örökségből akkor jár a köteles rész.


Ugyanakkor szerintem törvényes kötelessége megmondani ki az anyád, többek közt ezért: az ő irányából is jár neked örökség amit jogod van megkapni. Javaslom keresd fel s mond meg neki hogy vagy megmondja ki az anyád vagy perelsz s akkor minden kiderül. Téged eldobhatott magától de az örökségedtől nem foszthat meg!

2013. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bár van egy másik, hogy ki se zárhat gyermeket szülő örökségből csak kirívó esetben, pl. ha az az életére tört. Az hogy nem kellettél neki nem ilyen eset.
2013. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Örökségről mintha mindenkinek milliói lennének főleg annak aki otthonba adják a gyereküket.

Lehet jár lehet nem. PL ha eltartási szerződést kötött a többi gyerekkel akkor semmi köteles rész nem jár neked. Majd kiderül, de én nem nagyon számítanék rá a helyedben.

2013. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Akkor ez egy nyílt örökbe fogadás volt.

Titkosnál nem kaphatnál semmit mert megszakadna a vérségi kapcsolat.

De mint egyenesági rokona kaphatsz köteles részt az új PTK szerint az örökséged egyharmadára vagy jogosult.

Feltéve h sose törtél apád életére v nem folytattál erkölcstelen életvitelt.


Mert így nem lennél.

De ha ezt sose csináltad nyugodtan óda állhatsz és tarthatód a markod a téged megillető részért.

Ebből nem túrhatnak ki.


Azt viszont nem tom h még életében el lehet kérni v pl holnap megtehetnéd e de halála után biztos kapsz megfelelő százalékot.


Meny be a helyi közjegyzői hivatalba ott elmondanak mindent pontosan.

Vagy ajánld fel neki h v mit amit kérsz egy ajándékozási szerződéssel megkaphasd pl X autó, lakás, földterület...

És akkor ezért cserébe te lemondsz az örökséged többi részéről.

Mert ezt akár holnap is megkaphatód feltéve h jó ez a megoldás neked.


Így hirtelen ennyit tudnék mondani örökösödési jogból.

Remélem okosabb lettél :)

2013. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó amíg élek addig tulajdonom van amiről szabadon rendelkezhetek majd ha meg halok akkor hagyok esetleg örökséget a gyerekeimre. Így értelemszerűen előre semmi sem jár.
2013. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja ok de az összes többi stimmel.

Tehát van köteles rész kaphat vmit ajándékozási szerződéssel.


Tudom mert nekem is felajánlotta az anyám h vett nekem egy saját lakást ami az ő nevén van most is de azt mondta h ha akarom egy ajándékozási szerződéssel nekem adja.


De mondtam nekem nem kell hiszen én úgy is akkor megyek óda amikor akarok.

Húgommal meg nem fogunk össze veszni ezen mert ő nem is MO-n él.

Neki tök mind 1 h az enyém lesz, úgy se jön vissza.

2013. szept. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a nevén vagy igen.
2013. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most ezen nem vitatkoznék, keresd fel a helyi közjegyzői hivatalt.

Ott mindent megmondanak.

2013. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, kedvesek vagytok. Igazából szeretnék segíteni ennek a barátnőmnek, tekintettel arra, hogy sajnálom őt.

Az adatait tudjuk az "édesanyjának"

Szerintetek akkor mi legyen az első lépés?

Illetve, hogyan tudjuk meg, hogy él-e az "édesapja" (Félek, hogy lépéseket tesz, ha szagot kap, hogy a lánya keresgél.....

2013. okt. 4. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!