Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg köteles vagyok ezeket...

Tényleg köteles vagyok ezeket mind megtenni, csak azért mert én vagyok a nő?

Figyelt kérdés

Mindketten keresőképesek vagyunk,tehát mindketten dolgozunk.

A párom irodai munkát végez (adminisztrátor),én pedig szociális gondozó vagyok,egy idősek otthonában sokszor szombaton is bemegyek!


Én főzök(munka előtt sokszor,reggel hogy legyen főtt kaja,mikor hazaér),én takarítok,én mosok,én járkálok el a boltba,ház körül mindent én végzek!


Nála a mosogatás így néz ki:

Vizet önt a mosogatóban a tányérra,hogy ne nehezítse meg a munkámat,"ne száradjon rá a tányérra az étel!"

De elmosogatni nehezére esne!

Egyszer olyan beteg voltam,hogy 3 napig nem tudtam lábra állni,ő meg 3 napig szendvicsen,és tasakos levesen élt,depressziós volt h nincs normálisan főzve....

Szerinte,ezek mind női dolgok.....kapcsolatunk amúgy hétköznapi kapcsolat,semmi extra veszekedés,de ez így nekem nem jó....


Meg akarom leckéztetni,hogy kicsit észhez térjen,mivel nem a középkorban élünk,ő ugyanannyira takaríthat,moshat,főzhet mint én!


Arra gondoltam,hogy mivel nekem lehetőségem van kedvezményesen étkezni a munkahelyemen,így nem főzök,kimosok,de az ő ruháit külön válogatom.

Szépen már szóltam neki,de direkt mindent rosszul csinált,csak hogy ne kelljen semmit sem csinálni!


Pl: HIDEG vízben mosogatta a zsíros tányérokat,kiteregetni úgy teregetett ki,hogy a ruhák kb úgy voltak a szárítóra rakva,mintha odadobta volna őket,nem túlzok,felmosni(nem igaz h ne tudja már valaki)tiszta vízzel mosott fel,én szóltam,hogy "mi van a vízben?"

"semmi!Miért kel bele valami"


Na és ne legyek ideges!


2013. szept. 5. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
91%
Hiába leckézteted meg.. ki fog rúgni vagy hisztizni fog, zsarolni ilyesmi. Nem fogja megcsinálni mert nem így nevelték...
2013. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
40%

Ez tényleg utálatos dolog. Ha a nő otthon van akkor elvárható, hogy a férfinak ne legyen otthon semmi dolga és körbeugrálja. De ha te is beteszed a részed a kasszába (és ahogy látom a munkád is megterhelőbb) akkor jogos a felvetés, hogy otthon is besegítsen.


Én a helyedben felvennék egy bejárónőt, viccen kívül! Akkor majd meglátja mennyi pénzt visz el a háztól, és kiveszi a részét a munkából. És ugye meg sem szólhat érte, hiszen ha ő nem végez házimunkát, neked miért kéne..? :)

2013. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
91%

Ha ezek NÖI dolgok, akkor ö meg csinálja meg a FÉRFI dolgokat,és legyen CSALÁDFENNTARTÓ - azaz keressen annyit, hogy belöle az egész család megéljen, és neked ne kelljen dolgozni.


HA ez valamiért nem megy, akkor az otthoni munka is közös, kettötök között kell megosztani.


Egyél a munkahelyeden, otthon elég, ha valami hideget eszel este. Ha fött étel kell neki, akkor vagy föz magának, vagy amig te fözöl ö megcsinál valami mást rendesen.

Ne takaríts, moss, mosogass utána, ha nem tetszik neki, majd elkezdi normálisan csinálni ezeket is. (Legkésöbb akkor, amikor nem talál tiszta tányért, poharat vagy ruhákat.


A közösen végzett munkához meg az a javaslatom, hogy legyen meg, hogy ki mit csinál, mert a felváltva-rendszer odavezet, hogy amikor te vagy soron, akkor csinalhatod azt is, amit ö az elözö napon nem.

2013. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:

"ki fog rúgni"


Amúgy szeret,érzem rajta,év elején megkérte a kezem,nemet mondtam (pont emiatt),láttam hogy megtört...de én azt szeretném,ha változna ebben!


Tippeket kérnék!

2013. szept. 5. 22:23
 5/63 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet, hogy anyuka mindig megcsinált mindent helyette és tényleg nem tudja hogy kell???
2013. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
17%
Nemet mondtál, és még veled van? Nem százas a pasi, de nyugi, te se.
2013. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
75%

Ne megleckéztesd, első körön beszélj vele. Illetve adj neki pontos utasításokat. Egyébként például én is tiszta vízzel szoktam felmosni, mert nem szeretnék a vegyszeres földön mászkálni. És mosogatni is hideg vízben szoktam nyáron, azért van a mosogatószer, hogy oldja a zsírt.

Na de a lényeg: ne annyit mondj neki, hogy mosson fel, hanem részletesen, hogy hogy csinálja. "Szívem, légy szíves söpörd fel és mosd fel a fürdőszobát és a konyhát, a vízbe tegyél egy kupakkal a lila dobozos tisztítószerből, amit a mosdó alatt találsz." Így már joggal kéred számon rajta a dolgot.


Arról meg kell egy nagy beszélgetés, hogy mik is azok a női dolgok. Merthogy oké, hogy a házimunka klasszikusan női dolog, de ez akkor alakult így, amikor a férj eltartotta a nejét, akinek így kvázi ez volt a munkája. Tipikusan fel lehet neki ajánlani, hogy keressen annyit hogy ne kelljen dolgozni járnod és akkor megcsinálsz mindent szívesen. Ebből a legtöbb férfi általában érteni szokott :)

2013. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat!


beszéltünk már sokszor,de direkt úgy csinálja a dolgokat,hogy azt mondjam "inkább megcsinálom én!"


ha elküldöm pl bevásárolni,bevásárol ő,de a fele nyalánkság,süti,chips,kóla 500ft-os 10 deka felvágott...stb

2013. szept. 5. 22:37
 9/63 anonim ***** válasza:
90%
Ingyen bejárónő/takarítónő/szakács/k..rva --> h..lye lenne lelépni
2013. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
98%
Ez egy gyerek, ez tisztán látszik. Sosem leszel boldog mellette, és ez később csak rosszabb lesz. Mit gondolsz, aki képes szándékosan rosszul csinálni valamit, csak hogy ne kelljen otthon dolgoznia, az annyira szerelmes? Fenét. Önző disznó.
2013. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!