Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit kellene...

Szerintetek mit kellene tennem az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Elég durva ügyről van szó. Röviden a lényeg az, hogy anyám - félig-meddig alaptalanul - féltékeny apámra, és emiatt már közel egy éve megy a vita. Tényleg voltak apámnak furcsa dolgai, de valószínűleg nem csalta meg anyámat a szóban forgó nővel (én most velük dolgozom, így jobban belelátok a dolgokba köztük). Nos, a hétvégén volt egy összejövetel, ahol apám és az a nő direkt kerülték egymást, nehogy anyám megint jelenetet rendezzen, mint ahogy korábban tette. Nekik annyira nem fontos együtt cseverészni, hogy ezért vállalják anyámmal a balhét. Anyám este későn dühösen rohant haza, hogy apám azzal a nővel és a nő élettársával iszik. (Bár én nem értem, ezzel mi a gond és ezt el is mondtam neki.) Másnap reggel anyám fogta magát, elszedte tőlem a kocsikulcsot és lelépett a kocsival (ez tegnap reggel volt). Nem gondoltam volna, hogy még ma sem jön haza, de nagyon úgy néz ki, máshol töltötte az egész éjszakát. 4-5 napja nekem kell főznöm munka mellett, nekem kell mosni, takarítani 5 emberre, mert anyám folyton hisztizik, teljesen beleőrül már a féltékenységbe és a depresszióba (ami már jóval korábban kialakulhatott nála). Kicsit sok ez nekem, próbálok önállósodni a 20-as éveim elején, erre még ilyeneket kell elviselnünk otthon az amúgy kiskorú húgommal. Lelép vasárnap reggel és hétfő délelőtt még semmi hír nincs róla. Apám büszkeségből nem hajlandó felhívni, ahogy én sem, gondolván, ha képes velem ennyire kics*szni, hogy ő csak lelép, elmenekül, én meg gondoskodjak az ő családjáról, hát én nem fogom hívogatni. Ennyire nem gondol a gyerekeire, arra, hogy a húgom is milyen labilis, iszik, drogproblémái voltak nemrég, idős férfiakkal kavar, és anyám meg ennyire önző, hogy csak a saját ostobaságaival törődik, minket itthagyva. Nem tudjuk, hol tölthette az éjszakát, de a lehetséges ismerősök már hívtak volna szerintem. Apám korábban már mondta, hogy az évek alatt számtalanszor megcsalta, hát most ügyesen bebizonyította, hogy nem alaptalan a vád. Kinél lehet úgy mégis...

Szerintetek mit tegyek? Nem akarok beleszólni a vitájukba, már elegem van az óvodás szintű háborúzgatásukból, mindig csak én húzom a rövidebbet a húgommal. Szerintetek? Ti mit gondolnátok, ha az anyátok csak így lelépne egy ilyen kis hiszti miatt?


2013. szept. 30. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Apát és Anyád magánéletébe nem szólj bele.
2013. szept. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahhoz azért csak van közöm, hogy anyám lelépett már másfél napja és az én nyakamba szakasztott minden munkát, ráadásul munka mellett. Apámnak meg úgy otthagyta a vállalkozást, mintha neki semmi köze nem lenne hozzá, dolgozhat ő is egyedül (persze azért a pénzt kiveszi belőle).
2013. szept. 30. 11:05
 3/6 A kérdező kommentje:
A kiskorú húgomról nem is beszélve, aki így is teljesen kikészült már tőlük, nem csoda, hogy a drogokba és italba menekül. Na meg apánk korabeli férfiak karjaiba...
2013. szept. 30. 11:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Neked most csupán annyi a dolgod (mármint a házimunkán túl persze), hogy megvárd míg anyud hazamegy. Aztán ha már anyud is otthon van, rá kellene vezetned apádat arra, hogy pont nem oda kellene szúrnia, ahol a legjobban fáj anyudnak. Ha apád igazán szereti anyudat, akkor ne teremtsen félreérthető helyzeteket, legyen rá tekintettel.
2013. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anyám szerintem depressziós vagy kész elmebeteg már talán. Állandóan veszekednie kell valakivel, és most épp apámat szemelte ki magának. Mi a húgommal egyre kevésbé bírjuk ezt. Szerintem nem fog már leállni ezzel, ha 1 év alatt nem sikerült felfognia, hogy semmi nincs köztük, akkor ez veszett ügy már. Volt olyan, hogy apám meg a nő egymáshoz sem szóltak egy rendezvényen (sajnos a munkahelyük miatt muszáj ilyenkor ottlenni mindkettőjüknek), szóval egymáshoz sem szóltak egész este, ekkor meg anyám azért patáliázott, mert szerinte apám a nő melleit nézegette.
2013. szept. 30. 11:32
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Akkor apád adja be a válást.
2013. szept. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!